Filmy słabej jakości na FullHD

pajoj456

New member
Nie wiem czy dobrze umieściłem temat ale wydaje mi się że tak bo chodzi mi o zasade działania.

Jak lepiej wyświetlać filmy ze słaba rozdzielczościa DIVx albo rmvb na telewizorach FullHD
Załóżmy odtwarzacz jest podłaczączyć do telewizora do takich filmów przez Composite czy Component??
Ja rozumuje to tak przy Composite telewizor ustawia sobie mała rozdzielczość naturalna dla DiVX
czyli na obrazie nie bedzie spadków w jakości. Przy Componencie TV ustawia wieksza rozdzielczość
czyli powieksza obraz i wszystkie niedociagniecia będą bardziej widoczne film straci na jakości....
Czy dobrze rozumuje??
Mółby mi ktoś wytłumaczy zasade działania w tych przypadkach??
(dodam że potrzebne mi to bo chce żeby na starym xboxie który służy mi do ogladania takich filmów polepszyć obraz i zastanawiam sie nad kupnem Componenta, i jeśli np. DiVx beda wygladać jescze gorzej
niż przedtem to to bez sensu mam plazme Panasonica 42 " )
 

infinitimind

New member
Watpie ze divix z uboga rozdzialka bedzie wygladac lepiej. W ogole divixy na duzych telewizorach wygladaja ubogo. Zacznij ogladac mkv

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zwykle im niższa jakość dostarczonego sygnału (composite) tym lepiej będzie obraz wyglądał, gdyż mniej przetworzeń będzie po drodze. Przykładem jest nka, gdzie obraz kanałów SD lepiej wygląda gdy się ogląda je po scarcie niż po HDMI.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
do 720 jest z tego co pamiętam, ale sprawdź w wiki,
divx z dużej odległości można zaakceptować, ale lepiej DVD te wyglądają OK.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Zwykle im niższa jakość dostarczonego sygnału (composite) tym lepiej będzie obraz wyglądał, gdyż mniej przetworzeń będzie po drodze. Przykładem jest nka, gdzie obraz kanałów SD lepiej wygląda gdy się ogląda je po scarcie niż po HDMI.
Dlatego że enka sama skaluje, ma słabe układy i nie zrobi tego lepiej od tv.
 
Do góry