Filmy - PC czy odtwarzacz ?

CzajaOne

New member
Witam, pytanie jak w temacie.

Aktualnie posiadam TV Panasonic AS650 47", Onkyo 626. Filmy puszczane z PC przez HDMI. Moje pytanie brzmi: Czy jest sens kupowania odtwarzacza Blu Ray do max 400 zł ? Czy będzie różnica w jakości obrazu ? Czy da się oglądać filmy z pendrivea poprzez USB w różnorakich formatach ?


Dzięki za odpowiedzi.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
kup odtwarzacz panasa włącz dobry film na niebieskiej płycie i wyrzuć pc do śmietnika.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Pytam czy ten przykładowy rip będzie wyglądał inaczej na odtwarzaczu niz przez PC.
Jeśli mówimy o jakości, to nie będzie żadnej różnicy. Pod warunkiem, że wykonamy tzw klona oryginału (obraz ISO), czyli kopię 1:1. Różnice w obrazie między nimi mogą wynikać np. z ustawień parametrów między odtwarzaczem blu-ray, a PC. Ale takie porównanie nie ma sensu. Podobnie jak porównanie oryginalnego blu-raya o wadze 45 GB z ripem o wadze 20 GB. Natomiast pozostają inne zagadnienia z tym związane. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
 

CzajaOne

New member
Ok klamka zapadła. Jako, że PS 4 leży i się kurzy zdecydowałem się na jego sprzedanie i zakup, myślę już w miarę porządnego odtwarzacza blu-ray. Kwota myślę w okolicach do 1300 zł. Proszę o podpowiedzi w kwestii doboru. Bardzo chętnie wybrał był coś z Onkyo (do kompletu), ale jedyny model w moim zasięgu tj. SP 309 chyba nie zbiera dobrych opinii ?
 

CzajaOne

New member
Pewnie mogę, ale uważam, że PS4 zostało stworzone do gier, a nie jako odtwarzacz i jakością wyświetlania będzie odbiegać od porządnego odtwarzacza.
 

collider

New member
Bez reklam
Raz dźwięk i obraz jest lepszy na odtwarzaczu (zależne od klasy bluraya), dwa playery są cichsze od konsoli.
 

CzajaOne

New member
Kolejny pomysł :d Może dobrym wyjściem było by kupienie Odtwarzacza Blu ray + odtwarzacz multimedialneg który "łyknie" pozostałe formaty plików ? Chyba że można to połączyć w jednej skrzynce ?
 

SandPetrus

New member
Raz dźwięk i obraz jest lepszy na odtwarzaczu (zależne od klasy bluraya), dwa playery są cichsze od konsoli.
PS3 miał bardzo chwalony odtwarzacz i pewnie 4-ka gorsza nie jest. Co do hałaśliwości to się zgadzam, ale dla tych nowych konsoli odtwarzanie w płyt BR jest dużo mniejszym obciążeniem.
 
Do góry