Filmy na DVD i VCD - jakość nagrania

wikanna

New member
Przepraszam z góry za może niezbyt "mądre" pytanie, ale kompletnie nie znam się na temacie.
Mam film (ten sam tytuł) , na dwóch różnych nośnikach, jeden na płycie DVD , drugi na VCD. Filmy te są "oryginalne, nie ściągane.
Film na DVD jest dobrej jakości , nie mam zastrzeżeń, natomiast film na płycie VCD jest o wiele gorszej jakości. Żeby nie powiedzieć fatalnej.
Odtwarzam te filmy na odtwarzaczu DVD (Panasonic).

Czy nośnik, na którym nagrany jest film ma znaczenie dla jakości odtwarzanego poźniej nagrania?
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.
 

lepp

New member
Bez reklam
No pytanie faktycznie z zakresu materiału szkoły podstawowej, ale wypada odpowiedzieć.
Video CD, wykożystuje zwykłą płytę CD o pojemności jakieś 650 mb, na DVD masz ponad 5 gb, na blu rayu jeszcze kilka razy więcej.
Jakośc VCD można porównać do VHS z tym, że dźwięk jest słabszy.
Zreszta dokładnie widzisz jak to jest na przykładzie twoich filmów.
 

wikanna

New member
Ponieważ kupiłam tę płytę VCD na Allegro (ponoć oryginalna, od jednego z dystrybutorów) , stąd moje pytanie.
Zastanawiałam się nad reklamacją płyty z filmem . Ale w tej sytuacji to chyba nie miałabym racji.
 

norbiATV

New member
wikanna napisał:
Ale w tej sytuacji to chyba nie miałabym racji.
niestety tak - reklamacja za pewne nie została by uznana.
Ja już od dłuższego czasu nie ogladam filmów ani vcd, ani divix'ów ,ani nic podobnego - po prostu przy oglądaniu słabo jakościowo filmów tylko się w... znaczy denerwowałem.:D
Dla mnie strata czasu oglądać coś na siłę.
 

wikanna

New member
norbiATV napisał:
niestety tak - reklamacja za pewne nie została by uznana.
Ja już od dłuższego czasu nie ogladam filmów ani vcd, ani divix'ów ,ani nic podobnego - po prostu przy oglądaniu słabo jakościowo filmów tylko się w... znaczy denerwowałem.:D
Dla mnie strata czasu oglądać coś na siłę.

Masz rację, niestety dla mnie:roll: Nauczka na przyszłość;)
Zawsze miałam filmy na DVD, a coś mnie podkusiło z tym VCD:twisted:
 
Do góry