Filmy HD na płycie DVD przycina, na USB nie

ozi90

New member
Witam, kupiłem kamerę Sony HDR 260, po edycji nagranego przez siebie filmu w programie sony vegas, wypaliłem film równolegle na płytę DVD oraz nośnik pamięci USB. I teraz jest ciekawostka, po umieszczeniu nośnika z filmem w odtwarzaczu blue-ray, film nagrany na plycie DVD praktycznie nie da sie oglądać tak przerywa, natomiast z pamięci USB wszystko gra. Czy ma na to wpływ prędkość nagrania płyty DVD (było to 4x, teraz spróbuje 8x, ciekawe czy coś się poprawi) Czy po prostu DVD jest za wolne na takie zabawy? Plik oczywiście nagrałem po prostu bez konwersji na format DVD tylko jako plik m2ts. Czytałem trochę o tym i różne są opinie, niektórzy mówią że tylko Blue-ray disc takie coś pociągnie, a niektórzy twierdza ze DVD wystarczy. Jak jest naprawdę? Pozdrawiam
 

Zibi W

Member
Niemożliwe.Blu-ray nie odtworzy z DVD? Albo ustaw w odtwarzaczu/telewizorze odpowiednią ilość klatek na sek. albo może nagrałeś materiał 25/50 kl w systemie 30/60kl na sek. Pokombinuj bo musi iść.
 

Zibi W

Member
Obyś nie przeklinał jak Ci padnie (odpukać w niemalowane). Przy cenie 3,25 za płytę 25GB (a 4zł za markową) to nie jest chyba zły pomysł. Ja nadal nagrywam na BR. 10 zł kosztuje 50GB Verbatim (18zł wielokrotnego zapisu). Jak padnie płyta to mniejsza strata a i tak najczęściej można coś odzyskać ,choć mnie - a przynajmniej BR - jeszcze żadna . Kiedyś padł mi dysk WD po 3miesiącach. Dysk oczywiście wymienili ale z danych nici. Jak stanieją to poprzegrywam wszycho na M-Disc. Też będą takie BR.
 

Ruxpin

New member
Panowie - pomóżcie. Śledzę inny wątek (HDforum > Audio > Amplitunery AV > Amplituner z dolby atmos+głośniki 7.1 budżet około 12000 ) i kiedy chcę wejść na jego 8 stronę, to trafiam do Was.

Co się dzieje?
 
Do góry