Filmy full hd na tv jaka karta graficza

satanica

New member
Witam wlasnie padla mi karta graficzna w kompie geforce 8800gts

moje pytanie czy do filmow hd lepsze sa karty nvidi np 560ti czy ati jak 6950

podobno ati lepiej odwzorowuje kolory ale zdania sa podzielona, nvidia zas usuwa przeploty,

nie ma za duzo informacji na ten temat a musze kupic jedna z tych kart

jak dotad z nvidi bylem zadowolony, ustawialem sobie 24 herce i mialem 24p na tv, ale nie wiem jak to jest z ati

prosze o opimie posiadaczy tych kart
 

lukaszek1983

New member
Generalnie ATI Pod względem NVIDI kładzie ją na łopatki odnosnie kolorów a najbardziej w ciemnych scenach po drugie ati daje ci pełne AVIVO HD a nvidia tylko wersję podstawowo Pure video a jak chcesz pełną wersję to musisz zakupic platinium za jakies 180zł więc sam widzisz inna sytuacja jesli chodzi o gry .Sam mam 6950 i jest bajka jak dla mnie ale myslę ze różnicy wielkiej sie nie zauwazy był kiedys artykuł gdzie dobitnie pokazano w filmach róznice między ATI a NVIDIĄ.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie zgadzam się z ani jednym zdaniem przedmówcy, twierdzę że to bajki wyssane z palca i dodam tylko że widoczność detali w ciemnych scenach jest uzależniona od gammy, jasności, kontrastu, poziomów czerni oraz jakości samego tv/monitora i nie ma nic wspólnego z tym jakiej firmy jest grafika. To samo tyczy się kolorów. Co do dekoderów - nvidia ma tą przewagę że poza dxva obsługuje również cuda (są darmowe dekodery) a ati nie. Na tym różnice się kończą.
 
Do góry