filmy 3d z komputera problem

PeteShadow

New member
Bez reklam
Z tego co podaje Nvidia to moja karta obsługuje 3D, więc ma 1.4.
Mylisz pojęcia. Określenie że karta graficzna obsługuje 3D dotyczy przede wszystkim renderowania środowiska 3D w grach komputerowych. Karta potrafi renderować to środowisko dla ekranów 2D i 3D. I tu nVidia głównie ma na myśli swoje okulary aktywne, które już można śmiało zaliczyć do archaizmów. Działa to również na analogowym złączu D-Sub i z HDMI ma niewiele wspólnego.
 

anfel

New member
Posiadam UE40ES7000S. Czyli nawet jeśli kupię nowszy kabel to nic to nie zmieni, gdyż moja karta graficzna jest zbyt stara ? Zatem w moim przypadku jedyną opcją oglądania jest PS3 (nawet na starym kablu), bądź zrzucenie na pen driva i bezpośrednie podłączenie do tv (tylko czy tv odczyta ISO) ? Oznacza to, że mniejszy plik który testowałem również bezpośrednio z pendriva nie jest poprawnym 3d ? Niestety większego ponad 30 GB nie sprawdzałem bezpośrednio w tv gdyż mam zbyt małego pendriva.
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
@anfel - Twój tv jest na liście obsługiwanych modeli przez kartę - Wymagania 3DTV Play - jak widać potrzebujesz sterowników do karty minimum w wersji 310.33 verde.
Wtedy powinno ruszyć 3D na okularach od tv przez hdmi, ale nie wiem czy bez oprogramowania 3DTV tak się stanie.

*** Telewizory i projektory HDMI 3D są obsługiwane w trybie "frame packing" w nowych standardach HDMI 3D

Tv ISO na pewno nie łyknie i trzeba odpalić to przez wirtualny napęd z kompa. Natomiast jak piszesz o filmach w plikach, to zawsze napisz jaki to kontener i jaka technologia wyświetlania, bo nikt nie jest jasnowidzem i nie wiadomo co Ty tam odpalasz przez USB a może Twój tv nie czytać danego formatu?

Tu masz odpowiedzi na swoje pytania.
http://www.nvidia.pl/object/3dtv-play-faq-pl.html
 

aldik79

New member
Podłącze się do tematu. Kupilem obie Sony HX850, chciałbym puścić film 3d z komputera. Niestety gdy włączam(za pomocą power dvd) film, obraz jest jak 3d, na monitorze komputera oraz w telewizorze. Niestety na telewizorze nie wyskakuje komunikat ze sygnał jest w 3d.
Zmieniam różene opcje w odtwarzaczu(opcje 3d- obok siebie, nad soba) ale i tak nie daje to efektu 3D.
kartę graficzną mam Radeon 4870, kabel HDMI 1,4.
pytanie- czy karta z kompa nie moze tego wyswietlić czy zmienić coś w odtwarzaczu power DVD. Aha formaty filmu to: mkv, m2ts.
pozdrawiam
 

konar90

New member
Witam.
Również posiadam problem w tym temacie, mianowicie posiadam tv LG 47lm615s postanowiłem zakupić do kompa nagrywarkę zewnetrzną samsung se506ab (wydała mi sie praktyczniejszym rozwiazaniem od stacjonarnego odtwarzacza) w zestawie był załączony PowerDVD10.Tv z kompem połaczone kablem hdmi 1.4(grafika GE force gts450 1024MB GDDR5 z obsługą 3d) wszystko za instalowane film odpalony (Kapitan Ameryka 3d) tylko za żadne skerby nie mogę go odpalić w 3d. Program automatycznie ustawia na monitor 3dtv 1080p i w momencie kiedy klikam na ikone 3d wyskakuje mi komunikat w stylu " PowerDVD could not enable 3d playback. Try choosing a different 3d display device". Zmiana źródła nic nie pomaga ani zmiana orientacji obok siebie góra dół tak samo w Tv. Może wicie co zrobić w takim przypadku POMOCY!:blagam:
 
Do góry