Film z dźwiękiem 5.1

tolek_88

New member
Jaki film polecacie świeżemu posiadaczowi KD? Taki, dzięki czemu mi się banan na twarzy pojawi, a wydane pieniądze wydzadzą się swietną inwestycją.

Generalnie chodzi mi o pzykłady filmów z fajnie zrobionym dźwiękiem. (ale raczej fabularne, co też przyjemnie będzie się oglądać, i nie horrory)
 

norbiATV

New member
w ogóle polecam Ci koncerty dvd - często/gęsto są nagrane nie tylko w dolby digital,ale też w dts.
Bardzo fajny koncert to J.M. Jarre - koncert z Pekinu - nagrany w THX'ie (to taka ciekawostka).
Z sensacyjnych polecam Bead Boys II.
Na allegro znajdziesz również dvd,z jakimiś ścieżkami testowymi - swego czasu zakupiłem takową płytkę - jakis materiał testowy thx'a.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
polecam crossroads 2007 - festiwal organizowany przez erica claptona .sprzęt mam podobny -brzmi rewelacja ;)
 

piekarz35

New member
nie zapominajmy o takich pozycjach jak MATRIX ( w szczególnośc pierwsza częsc, moment kiedy Neo wchodzi do wierzowca odbic swojego kolege), no i oczywiscie Star Wars ;-) tutaj można poszalec z dzwiękiem.
przykładowa scena do testowania DD to wyścig w pierwszej częsci ;-)
gorąco polecam
 

DarPe

New member
Banan

Zdecydowanie Pojutrze, Gladiator (wychwalany pod względem dźwięku na DVD), Mission Impossible 3, Indiana Jones (filmy mają trochę lat, ale jakościowo świetne). Powtórze Transformers, Obcy kontra Predator, Gwiezdne Wojny (nowsze raczej lepsze pod względem dźwięku, jednak stara trylogia również świetnie dopracowana), Matrix, Bad Boys II. Jeśli lubisz wojenne to Szeregowiec Ryan. Ostatnio zrobił na mnie wrażenie dźwięk z Opowieści z Narnii 2, film już mniejsze :), ale jak ktoś lubi... Również Piraci z Karaibów mają dobrze zrobioną ścieżkę dżwiękową. Jeśli lubisz filmy o wampirach :) to Underworld. Z animacji to Ratatuj, Iniemamocni, Auta. Z tych co nie oglądałem jeszcze na DVD to Władca Pierścieni powinien być również świetnym wyborem. Szczególnie 2 i 3 część z tego co się orientuję.

Podkreślone filmy powinny wywołać u Ciebie "efekt banana" ;) reszta nie powinna Cię zawieść.
 
Do góry