FiiO d3 problem z głosem

zywy84

New member
Witam,

Mam problem z tym przetwornikiem. Posiadam TV Sony KDL-50W829B. Wzmacniacz NAD 326bee i jak wiadomo nie posiada on wejścia cyfrowego z tąd zakup tego FiiO.. Po podłaczeniu sygnał jest ale wzmacniacz musi być odkręcony prawie na maxa zeby to grało średnio głośno... Znam sprzęt i NAD w połączeniu z głośnikami Focala 716v Powinien zagrać o niebo lepiej... Sprawdzałem już wszystkie ustawienia w TV ale nic nie pomaga. Teraz mam TV podłaczone z wyjścia słuchawkowego i gra 3 razy głośniej niż przez optyka w połączeniu z przetwornikiem....

Czy pozostaje mi tylko zakup jakiegoś daca aby to wkońcu zagrało bo majać taki wzmacniacz z głośnikami focala używanie wyjścia słuchawkowego to średnia opcja bo nie wykorzystuje potencjału sprzętu...
 

kaziu106

Member
Ja mam tego daca. Mam go podpiętego z blurayem LG kablem coaxial i dalej rca do wzmaka ( Denon PMA 710 ) i jest ok. Przez chwilę miałem tego daca podłączonego optykiem z tunerem NC+ było trochę ciszej ale nie było tragedii. Jeśli masz tv. spięty z dekoderem to może spróbuj jak to będzie grało poprzez kabel optyczny. Aha no i sprawdź jaką masz głośność w tv i w dekoderze ( jeśli go masz ) bo być może to też wpływa na dźwięk. Kiedyś mój Ojciec jak pierwszy raz podłączył ampli z tv. krzyczy do mnie, że nie ma głosu, a ja patrzę, a w ampli ma volume prawie na maxa odkręcony...powód ściszony dekoder. Taka błachostka ale głosu nie było. Może u Ciebie ściszony jest tv lub dekoder. Jeśli nie podepnij innego daca i jeśli będzie ok. to znaczy, że wina leżała po stronie daca, a jeśli będzie źle to może wyjście z tv. jest popsute...
 
Do góry