Fifa 09-pes 09

macek

New member
Bez reklam
juz nie dlugo,bo w przyszlym tygodniu, ukaze sie nam nowa fifa,a 17 pazdziernika nowy pes.Co nas czeka,gralem juz w demko fify mam troche mieszane uczucia,zreszta kolega Ogr,jak sie nie myle w innym watku o tym pisal. Czekam teraz na pes-a.W tym roku zakupie dwie gry i porownam,mam nadzieje,ze w PES-ie poprawia gre w sieci.
 

Bambolo82

Banned
Tradycyjnie jestem już fanem PES2009. Czekam na tą grę. Grałem we wszystkie edycje od 1997 r jeszcze na PSX. Kolejne edycje PES są lepsze lub gorsze (w zależności co Konami nowego wprowadzi i poeksperymentuje, np.: jedne edycje były zbyt trudne a inne zbyt łatwe), ale jednak zawsze, każda edycja trzyma określony poziom i oferuję wspaniały wirtualny futbol i genialny schemat sterowania który liczy już sobie ponad 10 lat. Nauka gry sprawia dużą satysfakcję, a gola mozna strzelić na milion sposobów.

Grałem w demo FIFA 09 na PS3 i sama rozgrywka jest słaba, do tego animacja chrupie, grafika jest rozmyta. Podoba mi się tylko patent, ze w trakcie wgrywania meczu możemy sobie pokopać piłkę i postrzelać na bramkę "sam-na-sam" z bramkarzem. Dzięki tej sztuczce, odnosi się wrażenie że program jest bardzo dynamiczny i nie każe na siebie czekać. Niestety to tylko pozór i jak się zacznie mecz to już mamy to do czego EA Sports już nas przyzwyczaiło, czyli chaos, wygibasy karate piłkarzy, dziwne tempo meczu, brak realizmu, schematyczność do granic bólu, "pływanie" piłkarzy po murawie, 22 facetów z porażeniem mózgowym próbujących uprawiać piłkę nożną i generalnie słabą grę. Na plus jak zwykle u EA Sports licencje piłkarzy, ładne menusy. Nawet zerżnięcie od Konami części schematu sterowania z serii PES ("trójkącikiem" podanie na dobieg itd. itd.) nie pomogło tej "FIFIE".

Co prawda zaliczyłem tylko demo FIFY 09, ale zaryzykuję juz teraz stwierdzenie, że minęła ponad dekada od ostatniej dobre "FIFY" i nowa edycja nie przełamała tej słabej passy. EA Sports jest chyba po prostu studiem słabszym od Konami i tyle. Ci sami mierni ludzie na liście płac tej firmy, powielają co roku taką samą mierną grę.
 
Ostatnia edycja:

mrtwister

New member
Pokazywałem wszystkim kumplom ślepym fanom PES'a różnicę na demkach fifa 2009 i PES 2009 i wszyscy stwierdzili, że PES to żenada i jest od wiele gorszy od 2008, do fify 09 w ogóle nie da się porównać. Z kolei Fifa 09 ma duży realizm, wszystko wygląda ładnie i jest bardzo grywalna.

Spędziłem x godzin nad wcześniejszymi PESami i nie istniała dla mnie inna opcja (ostatnia fifa moja to chyba 2002 rok). NIestety dobra passa konami się skończyła i wielką farsą jest tegoroczne wydanie. Sprawdzcie sami na sciągniętych demkach. Gwarantuje te same opinie.

pozdr
 
Do góry