Fidelio E6 czy coś innego?

machali

New member
Dzień dobry,

Pewnie to już setny, tysięczny post "typu co kupić lub wybrać" aczkolwiek liczę na wyrozumiałość i fachową pomoc miłośników szeroko rozumianego audio i video.

Ale po kolei:

Chciałbym kupić sprzęt który będę mógł używać do:
-zamiast audio z TV (NC+)-50%,
-kina domowego przez min. Blu-ray-30%
-radia FM-10%,
-muzyki głównie przez Spotify (pop, hip-hop) - 10%
-xbox 360 sporadycznie.

Już od zeszłego roku po Waszych testach przymierzałem się do Fidelio E5 ale największą jego wadą było brak wsparcia do Spotify. Potem nastała era E6 oraz B5 i problem się rozwiązał ale powstał nowy.
Zacząłem zgłębiać forum i zastanawiać się czy aby jego moc będzie wystarczająca do mojego salonu gdyż mam trochę większy salon od innych użytkowników Fidelio. Salon ma ok.38m2 plus jest otwarty na hol i kuchnie i robi się tego ponad 55m2. Na filmiku promocyjnym mówią że nadaje sie nawet do dużych powierzchni ale czy napewno?. Czy E6 da radę na taką kubaturę?? Aczkolwiek nadal będę siedział 3m od TV :)

Pewnie z Fidelio E6 zmieściłbym się w koszcie ok.3tys, ale zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej kupić pełnego kina domowego 5.0 lub 5.1. Jako że mam wyprowadzone już kable na głośniki tylne argument E6 z przenoszonymi głośnikami już nie jest aż taką wartością dodaną (aczkolwiek idea super).
Czy może lepiej kupić amplituner np. Onkyo TX-NR646/656 (nowy/używany) i do tego głośniki 5.0 np. Jamo S626? Nadal wspominam z nostalgią dźwięk miękkiego basu z Altusów 140 :)
Albo zacząć od głośników stereo a potem dokupić centralny i tylne. Co moi drodzy forumowicze mi poradzą?

Z góry dziękuję za pomocne opinie i sensowne odpowiedzi.
 

Koziou

New member
Mam tą samą zagwozdkę, forumowicze oraz kumple z pracy zrobili mi już kompletną wodę z mózgu i twierdzą, że za tą kasę (ok. 3tyś) kupię już coś co będzie "grać", a na pewno dużo lepiej niż jednak soundbar.

Jak moja dziewczyna zobaczyła jak wygląda amplituner to spojrzała tylko krzywo i powiedziała, że starego kaseciaka w naszym małym mieszkaniu trzymać nie będzie. Ogarnąłem jakoś temat kabli ale wygląd amplitunera nie do przyjęcia...

Jest faktycznie sens wydawać 3tyś za soundbar?
 

machali

New member
Fidelio E6 w testach też pięknie gra jako stereo dlatego bardziej go polecają niż B5 który lepiej chyba gra jako kino. Tylko czy mu pary starczy na większe powierzchnie. Soundbarów ( np. SB35 czy Sonos ) jest więcej w tej cenie ale czy będzie lepiej grało niż E6?
 
Do góry