fidelio b5 - czy soundbar mozna (i jak) podlaczyc pod amplituner?

kozlos

Member
Witam,

Mam pytanie odnośnie podłączenia tego sprzętu.

Czy można soundbar podłączyć pod ampli i dopiero z ampli na TV. Chodzi o to, że chciałbym pod soundbar mieć podłączone kilka sprzętów bez konieczności przełączania przewodów co chwile. PS4, dekoder, Odtwarzacz BD, laptop.***

Jeśli jest taka możliwość to jak to należy zrobić? Mam już swojego wysłużonego onkyo sr507, jeśli będzie trzeba zmienić to zmienię, a może jest jakiś inny sposób podłączenia wszystkich sprzetów do soundbara? (switch hdmi etc?)
 

popej

New member
A dlaczego nie podłączyć całego sprzętu do Onkyo i zrezygnować z soudnbara?

Wydaje się, że kombinacji połączenia całości może być sporo, tylko trudno doradzać, jeżeli nie wiadomo co chcesz uzyskać.
 

kozlos

Member
Tzn chce zrezygnowac z kolumn wolnostojacych i przejsc na soundbar. Zalezy mi jednak na minimalnej ilosci przewodow od tv (zasilanie i np hdmi do onkyo) i wszystkich sprzetow podlaczonych pod tv (przez ampli) bez koniecznosci przepinanoa kabli.

Myslalem wiec aby sprzet (dekoder, ps4, odtwarzacz bd) podlaczyc pod amplituner i z ampli hdmi pod tv. Pytanie tylko jak wtedy podlaczyc soundbar by dzwiek szedl z kazdego sprzetu. Chodzi o minimalozacje przewodow i likwidacje kolumn wolnostojacych
 

popej

New member
A jakie wejścia masz w TV? Masz HDMI/ARC?

Jeżeli tak, to podłącz do tego soundbar i będziesz miał dźwięk z TV. Dalsze urządzenia możesz podłączać do wejść HDMI w soundbarze i do wolnych wejść HDMI w TV, dźwięk powinien przechodzić w obie strony (chociaż kierunek TV->soundbar czasami może wymusić stereo). Jak zabraknie Ci wejść HDMI, to możesz kupić przełącznik HDMI za 30zł, który daje 3 wejścia przełączane automatycznie. Tymczasowo możesz zamiast przełącznika użyć amplitunera ;)
 
Do góry