Ferguson FBOX ATV

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mibox 4K ma optyka. Ładnie świeci na czerwono.

Mi BOX S też ma optyka. Świeci równie ładnie albo nawet jeszcze ładniej :)
I nic nie trzeba przestawiać, świeci od razu po wyjęciu z pudełka :) Prawie jak latarka :razz:

Nvidia PRO za tysiąc złotych nie ma gniazda optycznego, co uważam za wielką wadę. ...

Bo powinieneś podłączyć się pod TV z dźwiękiem, żeby nie było opóźnień itp. A jak bardzo chcesz to do Nvidii kupujesz dowolny DAC na USB za 50-100 zł i możesz mieć wszystkie wyjścia audio jakie Ci się wymarzą.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie trzeba. Normalne i naturalne jest podpinanie się z audio do telewizora. We wzmacniaczu/amplitunerze masz tylko jedno wejście optyczne i podpinasz je kabelkiem z TV, żeby mieć dźwięk z wszystkich urządzeń podpiętych do niego i z niego samego. Telewizor natomiast dostaje cyfrowy dźwięk z boxa przez HDMI czyli nie potrzebuje dodatkowego sygnału audio.

I nie podkreślaj tak ceny Nvidii, bo jest to raptem średnia cena jeśli chodzi o boxy dostępne w sprzedaży. Zawsze możesz dopłacić drugie tyle do boxa z optykiem tylko czy faktycznie warto? Czy faktycznie go tak potrzebujesz?
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Nie trzeba. Normalne i naturalne jest podpinanie się z audio do telewizora. We wzmacniaczu/amplitunerze masz tylko jedno wejście optyczne i podpinasz je kabelkiem z TV, żeby mieć dźwięk z wszystkich urządzeń podpiętych do niego i z niego samego. Telewizor natomiast dostaje cyfrowy dźwięk z boxa przez HDMI czyli nie potrzebuje dodatkowego sygnału audio.
To zależy jaki TV. Moja stara plazma niezależnie jaki sygnał dostaje z HDMI po optyku generuje tylko stereo. Zatem by mieć surround (nie ProLogic czy inny Neo6 generowany przez DSP w ampli) muszę łączyć TV Boksa (nie ma znaczenia jakiego) przez HDMI na zasadzie Box->ampli->TV. Poza tym optyk ma ograniczenia - o DD+ czy DTS MA można zapomnieć, co w kontekście kina domowego ma znaczenie.
 

radioaktywny

New member
Nie trzeba. Normalne i naturalne jest podpinanie się z audio do telewizora. We wzmacniaczu/amplitunerze masz tylko jedno wejście optyczne i podpinasz je kabelkiem z TV, żeby mieć dźwięk z wszystkich urządzeń podpiętych do niego i z niego samego. Telewizor natomiast dostaje cyfrowy dźwięk z boxa przez HDMI czyli nie potrzebuje dodatkowego sygnału audio.
?
Czy ty wiesz jak się podpina amplituner, ze piszesz
Normalne i naturalne jest podpinanie się z audio do telewizora
?
 

Epidian

Member
Czyli do sprzętu za 1k trzeba jeszcze dorzucić jakieś drobne 100zl ;)


Nvidia te swoje boksy okroiła na maksa, oszczędzali gdzie tylko się dało, żeby im się kasa zgadzała.
Chyba jednak sprzedaż była poniżej oczekiwań, więc Netflix musiał zastopować dostęp innym boksom.
A Ferguson niby taka taniocha a wyposażony jest we wszystko co trzeba.;)
Szkoda tylko, że ten nieszczęsny Netflix popsuli.
 

farben

Member
Bo pierdoły z Fergusona nie umieją tego obejść Beelink na swoim GT mini-a obszedł to w moment. Jedyna niedogodność to trzeba im wyslac zdjęcie naklejki z numerem seryjnym o ile się nie mylę i odsyłają 2 pliki do wygrania które rozwiązują problem. Inna sprawa że bez oficjalnego wsparcia może się to okazać rozwiązaniem na krótką metę jeśli NF znowu będzie miał foch.
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Bo pierdoły z Fergusona nie umieją tego obejść Beelink na swoim GT mini-a obszedł to w moment. Jedyna niedogodność to trzeba im wyslac zdjęcie naklejki z numerem seryjnym o ile się nie mylę i odsyłają 2 pliki do wygrania które rozwiązują problem. Inna sprawa że bez oficjalnego wsparcia może się to okazać rozwiązaniem na krótką metę jeśli NF znowu będzie miał foch.
Z tego co się dowiedziałem to Netflix nie działa z powodu problemów z Netflixem ale z Google. Nie będę teraz szukał źródła gdzie to czytałem ale upraszczając to każą oni sobie płacić za własnościowe certyfikaty/dostęp do obsługi DRM.
O ile dla dużych firm, produkujących boksy w setkach tysięcy czy milionach to nie jest problem to dla Fergusona jest to temat nie do przeskoczenia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
?
Czy ty wiesz jak się podpina amplituner, ze piszesz ?

Ale o co Ci teraz chodzi? Pisałem o typowej instalacji audio w wykorzystaniem wejścia optycznego w amplitunerze czy wzmacniaczu.
Przykładowo masz np. dekoder sat, urządzenie strumieniowe i konsolę do gier. Wszystko podpięte osobnym kablem HDMI do telewizora. Jak te wszystkie urządzenia podpiąć do amplitunera optykiem, zważywszy, że ampli ma tylko jedno takie wejście (tak zazwyczaj ma)? Po prostu podpiąć optyk z TV do amplitunera. Wystarczy jeden kabel optyczny, żeby wszystko grało.
To typowa standardowa instalacja, pozwalająca wykorzystać cyfrowe audio, którą można spotkać w prawie każdym domu z ww. lub podobnym sprzętem
Gdzie tu widzisz problem?
Oczywiście są inne możliwości (HDMI, coaxial, analog itp.) ale w tym wątku poruszamy temat podłączenia światłowodem.

Nie twierdzę, że w Nvidii nie przydałoby się jeszcze wyjście optyczne choćby z założenia, że od "przybytku głowa nie boli" ale też z powodu jego braku nie robił bym jakiejś tragedii bo w rzeczywistości bezpośrednie takie połączenie (box-ampli) jest rzadko wykorzystywane.
Jeżeli brak optyka w Nvidii jest dla Was takim problemem to zostańcie ze swoim Fergusonem i zastanawiajcie się każdego dnia, co jest ważniejsze: brak działania podstawowych aplikacji w Fergusonie czy brak optyka, który da się w prosty sposób obejść o ile faktycznie ktoś go potrzebuje).
 
Ostatnia edycja:

Orbek

New member
Reklamacja FboxATV z tytułu rękojmy

Ja i pare osob juz tez. Nie powinno byc problemu zwlaszcza jak dolaczysz screena z tabelka gdzie netflix jest niby wspierany.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A ja oddałem Fergiego bubla bez licencji praktycznie na nic. Odesłałem gwarancja z rękojmi musiałem trochę podstaw prawnych użyć. Ale finał taki że pieniążki zwrócili. Więc zachęcam zamiast włożyć do kartonu.

Aż się normalnie zarejestrowałem.
Czy mogę prosić wszystkich, którzy przeszli pozytywnie przez proces reklamacyjny o wzór / przykład ich pisma reklamacyjnego? Bardzo mi na tym zależy. Nacieszyłem sie urządzeniem dosłownie 15 dni jak się zaczęła cała ta akcja.

U mnie się nie przelewa i jestem wściekły na całą tę sytuację! Nie stać mnie na podstawkę pod piwo za 350zł.
 

radioaktywny

New member
Przykładowo masz np. dekoder sat, urządzenie strumieniowe i konsolę do gier. Wszystko podpięte osobnym kablem HDMI do telewizora.
[...]
To typowa standardowa instalacja, pozwalająca wykorzystać cyfrowe audio, którą można spotkać w prawie każdym domu z ww. lub podobnym sprzętem
Gdzie tu widzisz problem?
Bo typowa instalacja z amplitunerem, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku i obrazu, wygląda/powinna wyglądać jak na załączonym schemacie (znaleziona w necie). Oczywiście projektor czy ilość urządzeń na "hdmi in" wg potrzeb. Na schemacie nie uwzględniono głośników.
 

Attachments

  • amplituner.jpg
    amplituner.jpg
    33,7 KB · Wyś: 604

Superdario

New member
Aż się normalnie zarejestrowałem.
Czy mogę prosić wszystkich, którzy przeszli pozytywnie przez proces reklamacyjny o wzór / przykład ich pisma reklamacyjnego? Bardzo mi na tym zależy. Nacieszyłem sie urządzeniem dosłownie 15 dni jak się zaczęła cała ta akcja.

U mnie się nie przelewa i jestem wściekły na całą tę sytuację! Nie stać mnie na podstawkę pod piwo za 350zł.

Się niby nie przelewa i nie stać na podstawki, ale na płacenie za Netfliksa w wysokiej jakości, to już nas stać... Bo Netflix w wersji 720p - pomijając ergonomię obsługi - z poziomu Fergusona jest dostępny, więc gadki o podstawkach na piwo wydają się być mocno przegięte.
 

Orbek

New member
Się niby nie przelewa i nie stać na podstawki, ale na płacenie za Netfliksa w wysokiej jakości, to już nas stać... Bo Netflix w wersji 720p - pomijając ergonomię obsługi - z poziomu Fergusona jest dostępny, więc gadki o podstawkach na piwo wydają się być mocno przegięte.

Oj cebula wyłazi z Ciebie. Jak nie chcesz mi pomóc to po kiego się udzielasz? Nie mam zamiaru spowiadać Ci się z każdej mojej złotówki. Jakby mnie było stać to kupiłbym sobie normalny ATV (choćby używany), a nie jakieś zepsute przystawki do TV. Data zakupu - grudzień też Ci nic nie mówi, detektywie?
Wiesz czym jest wprowadzanie klientów w błąd?

Chętnych do pomocy jeszcze raz proszę o jakieś wzory / przykłady pism reklamacyjnych z tytułu rękojmy.
 

farben

Member
Się niby nie przelewa i nie stać na podstawki, ale na płacenie za Netfliksa w wysokiej jakości, to już nas stać... Bo Netflix w wersji 720p - pomijając ergonomię obsługi - z poziomu Fergusona jest dostępny, więc gadki o podstawkach na piwo wydają się być mocno przegięte.

Kolega raczy żartować przecież Netflixa na własność w 4K można mieć za 8zl/msc. I nie mam tu na myśli jednomiesięcznych kont. Ktoś kupuje box bo jest reklamowany jako obsługujący Netflix w 4K, jeśli producent go tak reklamuje to konsument ma prawo i powinien mu wierzyć. Jeśli produkt jest niezgodny z tym jak go producent reklamował to konsument ma prawo takie urządzenie zwrócić i tyle.
 

Superdario

New member
Kolega raczy żartować przecież Netflixa na własność w 4K można mieć za 8zl/msc. I nie mam tu na myśli jednomiesięcznych kont. Ktoś kupuje box bo jest reklamowany jako obsługujący Netflix w 4K, jeśli producent go tak reklamuje to konsument ma prawo i powinien mu wierzyć. Jeśli produkt jest niezgodny z tym jak go producent reklamował to konsument ma prawo takie urządzenie zwrócić i tyle.
Owszem, trochę żartuję, a trochę nie. Nie mam nic przeciwko egzekwowaniu praw konsumenta, a wręcz gorąco zachęcam by z nich korzystać. Natomiast krew mnie zalewa jak widzę casuala wyzywającego od podstawek na piwo urządzenie, które na przestrzeni dwóch lat służy mi niezawodnie jako domowe centrum multimedialne, serwer plików i system obsługi kamer ip.
Lament, bo Netflix nie działa? Jeżeli ktoś, u kogo się 'nie przelewa' pakuje 350 zł w kombajn Fergusona tylko po to, żeby obejrzeć sobie Wieśka na Netfliksie, to jest sam sobie winien. Trzeba było poświęcić godzinę na rekonesans i kupić za połowę tego Fire Tv, albo za 250zł Xiaomi, na które producenci chuchają i dmuchają specjalnie pod kątem aktualizacji i zgodności z gigantami VOD.
Na FBox wciąż Android TV w wersji 7.0 z ostatnimi poprawkami sprzed 1,5 roku. Też można było doczytać przed zakupem i skojarzyć, że raj dla amatorów VOD może się skończyć w każdej chwili.
Że producent nie udźwignął supportu, to jedno, ale świadomość konsumencka też nie polega wyłącznie na egzekwowaniu swoich praw, ale przede wszystkim na tym, że zakupu nie dokonuje się na podstawie informacji z ulotki reklamowej. Zwłaszcza, jeżeli później się twierdzi, że 'się nie przelewa'.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bo typowa instalacja z amplitunerem, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku i obrazu, wygląda/powinna wyglądać jak na załączonym schemacie (znaleziona w necie). Oczywiście projektor czy ilość urządzeń na "hdmi in" wg potrzeb. Na schemacie nie uwzględniono głośników.
Wszystko się zgadza. masz 100% racji, tylko nie doczytałeś, że mówiliśmy o podłączeniu dźwięku optykiem a nie przez HDMI. A dyskusja się wywiązała z powodu, że kolega Farben, podniósł problem, że jak to Nvidia za 1000 zł nie ma wyjścia optycznego.
 

Cyfu88

New member
Witam.

Jestem zainteresowany zakupem tego boxa i czy warto go kupić? Nie jestem bardzo wymagający. Ale przed zakupem mam pare pytan do użytkowników tego pudełeczka i mam nadzieje ze ją tu otrzymam.
Ten box posiada tylko złącze ethernet 100mb czy on wystarcza do zwykłego ogladania tv w jakości 1080p.
- Aplikacja netflixa. jak czytam to chyba ta aplikacja nie działa w tym boxie czy tylko wersja na android tv a te wersje na android zwykły czy działają? mozna je ogsługiwac myszką. I jeszcze 2 aplikacje mnie interesują czy da sie korzystać z aplikacji tj. NC+go i CPgo one nie sa kompatybline z tym systemem ale można z nich korzystac za pomoca myszki. czy na tym boxie bedzie można z tych aplikacji korzystać w ten sposób, czy je bedzie można zainastowac, bo może system ma jakąs blokade na instalacje takich aplikacji. Interesują mnie jeszcze aplikacje Player+ i ipla ale te mam nadzieje ze normalnie działają.

Mam nadzieje ze ktoś mi odpowie. Z góry dziekuje i Pozdrawiam.
 

Orbek

New member
Owszem, trochę żartuję, a trochę nie. Nie mam nic przeciwko egzekwowaniu praw konsumenta, a wręcz gorąco zachęcam by z nich korzystać. Natomiast krew mnie zalewa jak widzę casuala wyzywającego od podstawek na piwo urządzenie, które na przestrzeni dwóch lat służy mi niezawodnie jako domowe centrum multimedialne, serwer plików i system obsługi kamer ip.
Lament, bo Netflix nie działa? Jeżeli ktoś, u kogo się 'nie przelewa' pakuje 350 zł w kombajn Fergusona tylko po to, żeby obejrzeć sobie Wieśka na Netfliksie, to jest sam sobie winien.

Urządzenie kupiłem takie które uważałem, że jest najlepsze w budżecie który mogłem uzbierać.
Działało 2 tygodznie. teraz nie działa i jakiś burak/cebulak jeszcze twierdzi, że to moja wina :roll:

I gówno mnie obchodzi, że Ty jesteś zadowolony. Ja nie jestem i czuje sie oszukany. Jak nie chcesz pomóc to się od#$%^ol.

Aby się nie rozmyło, ponawiam prośbę o wzory pism reklamacyjnych z tytułu rękojmy.
 

poll85

New member
Urządzenie kupiłem takie które uważałem, że jest najlepsze w budżecie który mogłem uzbierać.

Działało 2 tygodznie. teraz nie działa i jakiś burak/cebulak jeszcze twierdzi, że to moja wina :roll:



I gówno mnie obchodzi, że Ty jesteś zadowolony. Ja nie jestem i czuje sie oszukany. Jak nie chcesz pomóc to się od#$%^ol.



Aby się nie rozmyło, ponawiam prośbę o wzory pism reklamacyjnych z tytułu rękojmy.
Sprawdz priv
 
Do góry