Ferguson FBOX ATV

radioaktywny

New member
Na forum kodi piszą, że Nvidia ma jakość obrazu poniżej przeciętnej.
Ja się do tego nie odniosę bo jej nie mam, a nawet jak bym miał to nie miał bym z czym porównać :)
 

prezes440

New member
Musiałem aż założyć konto z wrażenia. Dzisiaj nabyłem Xiaomi Mi Box S 4k i powiem jedno. Czad!!
Połączyłem się przez telefon migiem, wszystko się samo skonfigurowalo. Netflix śmiga, HBO smiga. Pilot i sam system rewelacja. Android 9.
W Fergusonie pilot to porażka, zresztą dokładnie taki sam jak miałem w dekoderze DVB-T Manty - jakby mówi samo za siebie.
Pierwszy raz mogę oglądać HBO. W Fergusonie nie ma takiej opcji poza KODI. Działa Chromecast, do tej pory też nie miałem okazji uświadczyć. Kupiłem Mi Boxa w Empiku, z polskiej dystrybucji za 269,99.
Jak ktoś chce chętnie oddam za darmo swojego Fergusona ATV. Do niczego mi to g.... nie jest potrzebne, a Panowie z obsługi nawet nie raczyli odpisać.
Do grudnia nie miałem żadnych problemów z Netflixem, bo HBO nie działało nigdy. Teraz tylko YT zostało.
Polecam Xiaomi Mi Box S 4k zdecydowanie.




A czy może mi ktoś odpowiedzieć czy na MiBox działa NC+GO, IPLA i HBO GO?
 

Danielosj26

New member
A ja oddałem Fergiego bubla bez licencji praktycznie na nic. Odesłałem gwarancja z rękojmi musiałem trochę podstaw prawnych użyć. Ale finał taki że pieniążki zwrócili. Więc zachęcam zamiast włożyć do kartonu.
 

Krzychuw88

New member
To oczywiście żart, prawda :)
No właśnie niestety nie, miałem taki defekt, że w 1080p nie było czerni, poziom czerni był wysoki, jakby zaczynał się od szarego, tak samo zachowywał się dekoder od Vectry. W 1080i był prawidłowy obraz. Co ciekawe obraz z PC w 1080p wyglądał ok, nie było tego problemu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na forum kodi piszą, że Nvidia ma jakość obrazu poniżej przeciętnej.
Ja się do tego nie odniosę bo jej nie mam, a nawet jak bym miał to nie miał bym z czym porównać :)

Możesz zapodać link?
Kiedyś była dyskusja o skalowaniu Nvidii do 4K, że aktualne telewizorki (jak się okazało - za ładnych parę tysięcy PLN) robią to lepiej. Było to jednak kilka miesięcy temu a więc dotyczyło wersji 2017. Aktualna wersja 2019 ma wyraźnie poprawione skalowanie. Przy okazji były wzmianki o Mi BOXIE, że w nim obraz jest najgorszy. Gorszy od Fergusona i Nvidii 2017. No ale nie można przecież wymagać super jakości po urządzeniu ze słabiutkim SoC Amlogica, który ląduje w najtańszych chińskich zabawkach.
Kończąc tą dyskusję, Mi BOX jest wart tyle ile kosztuje.... czyli niewiele :). Jakby poprawili kilka błędów albo najlepiej wydali nowszą, szybszą, lepszą i stabilniejszą wersję, to nawet mógłbym go polecić.
Takie jest moje zdanie, po przetestowaniu 2 egzemplarzy Mi BOX S i porównaniu ich z Nvidią Shield 2017, którą używam od ponad roku.

No właśnie niestety nie, miałem taki defekt, że w 1080p nie było czerni, poziom czerni był wysoki, jakby zaczynał się od szarego, tak samo zachowywał się dekoder od Vectry. W 1080i był prawidłowy obraz. Co ciekawe obraz z PC w 1080p wyglądał ok, nie było tego problemu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

No ale 1080i to degradacja jakości obrazu vs 1080p. Coś nie tak musiałeś mieć z ustawieniami obrazu w boxie lub TV.
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Możesz zapodać link?
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=336151
Małe porównanie Nvidia Shield do Amazona Fire Stick 4k:
Lepsza jakość obrazu w porównaniu z tarczą Nvidia (która zawsze była poniżej normy)


No ale nie można przecież wymagać super jakości po urządzeniu ze słabiutkim SoC Amlogica, który ląduje w najtańszych chińskich zabawkach.
Kończąc tą dyskusję, Mi BOX jest wart tyle ile kosztuje.... czyli niewiele :).
Szerzysz farmazony bo jesteś uprzedzony do świetnego urządzenia tylko dlatego, że u Ciebie nie działa.
 

Krzychuw88

New member
No ale 1080i to degradacja jakości obrazu vs 1080p. Coś nie tak musiałeś mieć z ustawieniami obrazu w boxie lub TV.

Tak samo na innym telewizorze było, widocznie niektóre mają z czymś problem, w moim tv jest mało ustawień i wyłączam praktycznie wszystko, nie lubię ulepszaczy.
A z 1080i się pogodziłem bo tracę tylko w materiałach na YT w 60 FPS, bo w materiałach 30 klatkowych ramki są wyświetlane i tak dwa razy, więc przeplot i tak nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Fanek

New member
Bez reklam
A ja oddałem Fergiego bubla bez licencji praktycznie na nic. Odesłałem gwarancja z rękojmi musiałem trochę podstaw prawnych użyć. Ale finał taki że pieniążki zwrócili. Więc zachęcam zamiast włożyć do kartonu.


A mógłbyś mi troche pomóc i podlinkować coś jakie podstawy prawne użyłeś?
lub wzór pisma?
także zamierzam odesłać i przymierzam się w weekend napisać. Kupiłem ze sklepu jakiegoś na allegro, a nie prosto od fergusona i nie wiem czy się uda.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=336151
Małe porównanie Nvidia Shield do Amazona Fire Stick 4k
Tak jak napisałem wyżej, porównanie tyczy się starszej wersji nVidia Shield. Nowa ma zupełnie inne, dużo lepsze skalowanie do 4K, przy którym FireStick Amazona może się schować.

Szerzysz farmazony bo jesteś uprzedzony do świetnego urządzenia tylko dlatego, że u Ciebie nie działa.

Jakbyś czytał, to co pisałem wcześniej o Mi BOXie S, to byś wiedział, że nie tylko u mnie bo zakres testów poszerzyłem o kilka telewizorów, domów, ludzi itp. Podawałem nawet linki do forów, gdzie ludzie masowo pisali o problemach z Mi Boxem, dokładnie tych co są u mnie. Nie pisz więc, że problem jest tylko u mnie.
Przy okazji, dwa razy Cię prosiłem, żebyś zrobił test na swoim ale do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi (podałem dokładnie jaki serial i gdzie w zależności od wersji andka).
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Tak jak napisałem wyżej, porównanie tyczy się starszej wersji nVidia Shield. Nowa ma zupełnie inne, dużo lepsze skalowanie do 4K, przy którym FireStick Amazona może się schować.
Ale kto mówi/pisze o skalowaniu do 4K. Na forum KODI wyraźnie piszą, że Nvidia Shield ma jakość obrazu poniżej normy. I tyle.

Jakbyś czytał, to co pisałem wcześniej o Mi BOXie S, to byś wiedział, że nie tylko u mnie bo zakres testów poszerzyłem o kilka telewizorów, domów, ludzi itp. Podawałem nawet linki do forów, gdzie ludzie masowo pisali o problemach z Mi Boxem, dokładnie tych co są u mnie. Nie pisz więc, że problem jest tylko u mnie.
Przyznaj się, prowadzisz jakąś intifade. Tyle, już chyba milionów sprzedanych urządzeń, a garstka ma problem i Ty na tej podstawie twierdzisz, że urządzenie jest do niczego. W rzeczywistości Xiaomi MiBox 4K jest cały czas świetnym urządzeniem z rewelacyjnym stosunkiem możliwości do ceny. Pod tym względem lepszy byłby tylko Fire Stick 4k, gdyby nie brak złącza USB (konieczność kupna przejściówki).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tyle, już chyba milionów sprzedanych urządzeń, a garstka ma problem i Ty na tej podstawie twierdzisz, że urządzenie jest do niczego.
Po ilości wpisów na forum i własnym doświadczeniu, odniosłem wręcz odwrotne wrażenie, że niewiele osób jest zadowolonych z tego urządzenia (po dłuższym użytkowaniu) no ale co ja tam wiem ;-)
 

radioaktywny

New member
Po ilości wpisów na forum i własnym doświadczeniu, odniosłem wręcz odwrotne wrażenie, że niewiele osób jest zadowolonych z tego urządzenia (po dłuższym użytkowaniu) no ale co ja tam wiem ;-)

Ale wiesz, że jak ktoś jest zadowolony ze sprzętu to nie szuka pomocy na forum?
Więc, siłą rzeczy, na forach raczej dominują wpisy z problemami i raczej nikt nie szuka forum aby założyć konto i napisać, że jest OK.
 

maximus600

New member
Dokładnie. U mnie w sypialni stoją obok siebie MiBox i Fbox ATV no i niestety ale Fbox ma gorszy obraz i na dodatek jest znacznie wolniejszy pomimo starszego ATV 7. Gdyby Fbox był na ATV 8.1 nie mówiąc o wersji 9 to różnica w szybkości byłaby jeszcze bardziej zauważalna. Spróbujcie sobie np. odpalić nowy sklep Play na Mi Box i na Fbox od razu widać różnicę. Moim zdaniem Mi Box na ATV 8.1 działa po prostu miodzio. Zero jakichkolwiek problemów z płynnością działania i stabilnością czego niestety nie mogę powiedzieć o ATV 9 gdzie moim zdaniem wszystko po prostu się sypie i Mi Box na tym systemie jest jak dla mnie po prostu nieużywalny. Fboxa trzymam ze względu na to, że jestem ciekawy co będzie dalej, mam do niego sentyment no i ma fabrycznie wbudowaną Sambę której używam bo ma zrootowany ATV 7 a niestety na czystym ATV z Mi Box Samby nie odpalimy. pozdrawiam
 

TomLaw1967

New member
Na nowym sofcie... Spotify nie działa.
Aplikacja się uruchamia ale nie daje się zalogować a opcja poprzez PIN nie generuje cyferek.
Przynajmniej u mnie.
 

TomLaw1967

New member
Zmieniłbym Fergusona na Mi Boxa... tylko dźwięk mam po optyki do Ampli podłączony a w tym Mi Boxie nie ma takiego portu. Jak łączycie? Z HDMI?
 

Epidian

Member
Nvidia PRO za tysiąc złotych nie ma gniazda optycznego, co uważam za wielką wadę.
Natomiast Mi Box S i 4K ma gniazdo optyczne, tylko innego typu. Trzeba kupić nowy kabel (albo przejściówkę), z jednej strony ma być tzw. mini Toslink {mini Jack} a z drugiej normalnie Toslink.
Nie mam Mi Boxa, więc mogę tylko zgadywać, że trzeba jeszcze w menu przestawić, żeby wyjście cyfrowe było aktywne zamiast analogowego.
 
Do góry