Ferguson FBOX ATV

maximus600

New member
"Dzisiaj kupiłem" . Następny. Potestuj chociaż parę dni. Na początku Mi BOX zawsze dobrze działa.

Co Ty ciągle z tym, że parę dni dobrze działa? To nieprawda ! Mi BoX zawsze dobrze działa i zachowuje się przez cały czas tak samo w przeciwieństwie do Fergusona na którym juz prawie nic nie działa ! Używam Mi Box z ATV już na drugim egzemplarzu i używanie tegto boxa to bajka. W życiu nie przejdę na ATV9 bo dopiero tam zaczynają się problemy ze stabilnością i podstawowe funkcje nawalają. Dlatego gorąco zachęcam użytkowników Fbox do przesiadki i NIE aktualizowania Mi Boxa do ATV9 bo to właśnie na tej wersji systemu jest cała masa problemów. pozdrawiam
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@kola01
Czy obraz z mi boxa jest na poziomie shield tv 2017? jaka jest twoja opinia bez wnikania w sposób i szybkość działania.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Właśnie dostałem emaila z Fergusona:

Dzień dobry

Jest dostępna nowa aktualizacja:
ATV Ustawienia -> Informacje -> Aktualizacje Systemu -> Reinstall by Online
Najlepiej wybrać opcję FULL

Pozdrawiam

Czy to ta stara aktualizacja, czy jakaś nowa? Ktoś próbował?
Ferguson liczy, że nieświadome osoby się dadzą nabrać na tą ich aktualizacje a tak na prawdę oni wyrzucili kompletnie Netflixa w wersji Android TV, na którą nie mają certyfikatów a wrzucili wersję tabletową, którą się beznadziejnie obsługuje i jakość to chyba max 720p. Część ludzi się nabierze, część machnie ręką a jakiś odsetek odda tego Boxa z tytułu rękojmi. I tak się jakoś "byznes" kręci.
 

mieszczan_12

New member
Ferguson i Linuch vs Xiaomi

Czyli nie polecacie ogólnie Fergusona i lepszy Xiaomi Mi Box? Nawet zważając na fakt, że dostępny jest Linuch.

Korzystał ktoś z udogodnień Linuxa na takim Boxie? Jakie ciekawe możliwości ma taka opcja. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś boxa do 300zł.
 

rafmik

Member
Możesz podać sklep, z którego kupiłeś?

Avans.pl kupiłem przez Allegro


Dlatego gorąco zachęcam użytkowników Fbox do przesiadki i NIE aktualizowania Mi Boxa do ATV9 bo to właśnie na tej wersji systemu jest cała masa problemów. pozdrawiam


A da się wyłączyć autoupdate? U mnie pojawiło się info o aktualizacji, ale wyszedłem z niego - ikonka jest widoczna, ale do tej pory się samo nie zaktualizowało.
W opcjach na temat wyłączenia autoupdate też nic nie widzę. Żebym mi się kiedyś w nocy ta aktualizacja sama nie zrobiła :( Na ATV9 trzeba poczekać, aż Xiaomi ogarnie błędy.


Ferguson liczy, że nieświadome osoby się dadzą nabrać na tą ich aktualizacje a tak na prawdę oni wyrzucili kompletnie Netflixa w wersji Android TV, na którą nie mają certyfikatów a wrzucili wersję tabletową, którą się beznadziejnie obsługuje i jakość to chyba max 720p. Część ludzi się nabierze, część machnie ręką a jakiś odsetek odda tego Boxa z tytułu rękojmi. I tak się jakoś "byznes" kręci.


I pewnie dokładnie o to chodzi.
Liczą, że z pewnie 80-90% osób nie zareklamuje tego z tytułu rękojmi u sprzedawcy. I się dalej będzie całość kręcić.
I oczywiście ciekawe czy po dobroci będą te reklamacje uznawać, czy się będzie trzeba boksować (będą liczyć na to, że znowu jakiś % osób odpadnie, gdy będzie trzeba składać odwołanie od reklamacji, informować Miejskiego Rzecznika Konsumentów, złożyć pozew do sądu).
Ja to przechodziłem z TV Samusunga (bubel z serii "H6000"), gdy dopiero w trakcie interwencji Miejskiego Rzecznika Konsumentów zaakceptowali istnienie wady i braku możliwości jej naprawienia i przyjęli zwrot TV.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ferguson był super... miesiąc temu. Na prawdę ja przez 2 lata byłem bardzo z niego zadowolony bo to co mnie interesowało to działało, czyli Netflix, YouTube, Spotify, świetnie odtwarza tłuściutkie 4K z HDR. Ale w tej chwili Netflix nie działa a ta apka tabletowa to poprostu farsa według mnie. Ale bez Netflixa mógłbym jakoś przeżyć bo mam jeszcze PS4, mam też Netflixa na TV, ale kurde dużo słuchałem muzyki poprzez Spotify a tu w chodzę i dupa. Nie działa nawet Spotify. W tej chwili dla mnie on służy tylko jako odtwarzacz filmów z dysku HDD bo to jeszcze w nim działa nic po za tym. Więc jak ktoś szuka Boxa, który ma służyć do oglądania różnego rodzaju serwisów VOD to zdecydowanie odradzam Fergusona bo na nim mało co działa. Dla świętego spokoju najbezpieczniej w tej chwili nabyć Mi Boxa i nawet kosztem tego, że czasami może coś "zaklatkować" w filmie, ale poprostu będzie działać a nie w ogóle nie działać jak w przypadku Fergusona.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01
Czy obraz z mi boxa jest na poziomie shield tv 2017? jaka jest twoja opinia bez wnikania w sposób i szybkość działania.

Obraz na Mi BOX S wydaje mi się trochę gorszy. Nie rzuca się to w oczy i widać dopiero w bezpośrednim porównaniu ale na Nvidii kolory są bardziej soczyste a na Mi BOX jakby bardziej ponure i lekko zamglone. Różnica jest na tyle mała, że nie powinna przeszkadzać ale skoro pytasz, to odpowiadam. Mam TV z 10-bitową matrycą FHD więc dobrze widać u mnie rożne niuanse kolorystyczne (oba urządzenia podpinałem pod to same wejście HDMI).
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Spoko potwierdziłeś to co słyszałem chodź dla innych obraz był nie do zaakceptowania czyli ponure mydełko a w stosunku do wersji 2019 i lepszemu upscalingowi wręcz tragedia na projektorze.
 

farben

Member
NVIDIA kosztuje 1k MiBox 1/4 tego. Jasne że obraz będzie gorszy ale dla zwykłego użytkownika nie będzie zauważalnej różnicy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A spróbuj ustawić rozdzielczość z przeplotem, np 1080i ja tak miałem z Fergusonem ale to chyba przez mój TV, miałem na 1080i lepszy obraz niż na 1080p

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

To oczywiście żart, prawda :)

NVIDIA kosztuje 1k MiBox 1/4 tego. Jasne że obraz będzie gorszy ale dla zwykłego użytkownika nie będzie zauważalnej różnicy.

Ja zuaważyłem różnicę na FullHD. Na 4k ze względu na dobry skaler Nvidii różnica będzie dużo większa.

Ponure kolory i zamglenie ... Włącz SDR do HDR i dostaniesz tryb vivid.

Mam TV bez HDR. Poza tym nie pisałem o kontraście tylko o natywnej jakości kolorów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry