Ferguson FBOX ATV

kola01

Well-known member
Bez reklam
He? Ja go kupiłem żeby netflixa oglądać bo reklamowali się że mają certyfikaty ...[emoji6]

Tia... Certyfikatu NETFLIXA to nawet nie mieli bo podszywali się pod Nvidię Shield. Coś najwidoczniej Netflix pozmieniał, Nvidia poprawkę wcześniej dostała a FBOX się wyłożył i leży do tej pory.
Ciekawe czy w ogóle i komu teraz ukradną certyfikat.
 

colargor

Member
Tia... Certyfikatu NETFLIXA to nawet nie mieli bo podszywali się pod Nvidię Shield. Coś najwidoczniej Netflix pozmieniał, Nvidia poprawkę wcześniej dostała a FBOX się wyłożył i leży do tej pory.
Ciekawe czy w ogóle i komu teraz ukradną certyfikat.


Sam system Android TV siedzi w tym szrocie nielegalnie, bez blogoslawienstwa Googla. Banda oszustow i zlodziei.
 

wojtekdu

New member
Nie mogę ogarnąć tego forum. Mam Fergusona FboxAtv i chciałbym mieć Linuxa, ale okienkowego z jakąś nakładką. Pamięć mam rozszerzoną za pomocą karty microSD do 40GB. W opcjach włączonego Linuxa, ale jak się na niego przełącza. Ponoć konfiguracja dwusystemowa ale jak to zrobić. Instrukcja żadna.
 

Krzychuw88

New member
Nie mogę ogarnąć tego forum. Mam Fergusona FboxAtv i chciałbym mieć Linuxa, ale okienkowego z jakąś nakładką. Pamięć mam rozszerzoną za pomocą karty microSD do 40GB. W opcjach włączonego Linuxa, ale jak się na niego przełącza. Ponoć konfiguracja dwusystemowa ale jak to zrobić. Instrukcja żadna.
Ten Linux działa niejako w tle, i łączysz się z nim przez SSH

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

manonfire

Member
Nie mogę ogarnąć tego forum. Mam Fergusona FboxAtv i chciałbym mieć Linuxa, ale okienkowego z jakąś nakładką. Pamięć mam rozszerzoną za pomocą karty microSD do 40GB. W opcjach włączonego Linuxa, ale jak się na niego przełącza. Ponoć konfiguracja dwusystemowa ale jak to zrobić. Instrukcja żadna.
GNU/Linux zainstalowany na FBoksie nie ma interfejsu graficznego. Jak Kolega poniżej napisał, możesz się do niego zalogować spod kompa poprzez SSH. Czyli wszystko w terminalu i z klawiatury. Dla kogoś, kogo przeraża terminal (gwoli ścisłości emulator terminala) na początku będzie miał trudno.
Gdyby na FBoksie prócz Androida można by było uruchomić DNU/Linuksa z X'ami to Ferguson nie nadążyłby z produkcją

Jeśli Cię nie wystraszyłem i nadal jesteś zainteresowany to mogę Ci pomóc w pierwszych krokach (GNU/Linux to u mnie od dawna podstawowy OS dla kompów). Wujek Google z pewnością też pomoże.
 

prezes440

New member
Wszyscy, ze względu na nie działający Netflix, wieszają tu psy na Fergusonie, ale czy tak do końca słusznie? FBOX, oprócz tej aplikacji sprawuje się całkiem dobrze i większość aplikacji i usług pracuje na nim poprawnie. A na to że Netflix nie działa to tak naprawdę Ferguson nie ma wielkiego wpływu, a uzyskanie certyfikatu, jak się okazuje głównie zależy od wyprodukowania minimum 50 tysięcy egzemplarzy urządzenia. Nie jest to problem dla chińczyka Xiaomi, ale dla małej firmy z polski a owszem. Ferguson jak może omija te ograniczenia, ale nie zawsze się to udaje szybko i sprawnie. Więc proponuje trochę wyrozumiałości:) Zastanawiam się tylko dlaczego Netfliks stosuje takie ograniczenia? Wydawać bt sie mogło, że powinno mu zależeć, aby aplikacja działała na jak największej ilości urządzeń.
Byś może chodzi o zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem do aplikacji.... Ja mam Netflixa 4K na telewizorze, więc na FBOXie korzystam z Playera, Ipli, TVP VOD, HBO GO (niestety tylko Kodi) i głównie z NC+GO, które nie wiem czy działa na innych urządzeniach i te wszystkie aplikacje działają w miarę poprawnie. Do tego Linux, którego nie ma w innych urządzeniach. Biorąc jeszcze pod uwagę cenę urządzenia myślę, że nie można aż tak narzekać, tym bardziej, że świat nie kręci się tylko wokół Netflixa:)


https://android.com.pl/artykuly/175700-android-tv-netflix/
 
Ostatnia edycja:

matijas

New member
Słodki Jeżuu

Ja rozumiem że każdy ma inne potrzeby ale dlaczego np. moje są mniejsze lub smieszniejsze niż kogoś innego? Trudność uzyskania certyfikatu nie jest powodem do tego aby się nim chwalić nie mając go i tyle. Też korzystam z ipla, plex pod linuxem co nie zmienia faktu że miało działać a nie działa. [emoji16]
0f748d476e7d903ae90e047775ee1750.gif
 

robert4you

New member
Bo jak ktoś kupił pirackie urządzenie do oglądania pirackich kopii filmów z twardego dysku to będzie zadowolony.
Ja miałem ochotę kupić legalne urządzenie z legalnym oprogramowaniem z legalnej polskiej dystrybucji celem legalnego korzystania z legalnych filmów z Netflix.
I dla mnie firma która sprzedała mi to urządzenie z z pirackimi certyfikatami, oprogramowaniem czy diabli wiedzą z czym jeszcze na lewo jest po prostu zwykłym oszustem tyle w temacie.
Po czym poznać że Ferguson to polska firma, po lewym sofcie w środku.
Smutne to bardzo, ale jednak bardzo polskie i bardzo prawdziwe.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

prezes440

New member
Słodki Jeżuu

Ja rozumiem że każdy ma inne potrzeby ale dlaczego np. moje są mniejsze lub smieszniejsze niż kogoś innego? Trudność uzyskania certyfikatu nie jest powodem do tego aby się nim chwalić nie mając go i tyle. Też korzystam z ipla, plex pod linuxem co nie zmienia faktu że miało działać a nie działa. [emoji16]
0f748d476e7d903ae90e047775ee1750.gif
Nie pamiętam żeby Ferguson się chwalił, że posiada certyfikat Netflixa, ale może się mylę :niewiem:
 

khobar

New member
U mnie skończyło się na Mi Box S + TP-Link UE330 (Karta sieciowa na usb z USB HUB)

Netflix ładnie, kodi działa, steam link też , 4k cieszy oko.
Jak ferguson naprawi ..fajnie moze wtedy ktoś odkupi :p
 

rafmik

Member
Nie pamiętam żeby Ferguson się chwalił, że posiada certyfikat Netflixa, ale może się mylę :niewiem:


Do tej pory w każdym materiale promocyjnym (czy samego Fergusona, czy opisach sklepów) oraz w tabelce porównawczej było info że obsługuje Netflixa w 4K. A do tego wymagany jest certyfikat od Google i wsparcie Netflixa. A ten box tego nie miał i nie ma (przedstawiał się serwerom jako Nvida Shield). NF teraz pewnie zaczął jakoś inaczej weryfikować prawdziwość certyfikatu na boxie i FBOX ATV został wycięty jako "nie certyfikowany" co jest zgodne z prawdą.
 

manonfire

Member
U mnie skończyło się na Mi Box S + TP-Link UE330 (Karta sieciowa na usb z USB HUB)
Do mnie wczoraj przyjechał Shield. FBox ma bardzo dobry dźwięk i obraz ale Shield bije go na łeb w każdym aspekcie. Z tym, ze jednak stosunek jakość/możliwości/cena nadal stawiają Fergusona na lepszej pozycji w rankingu Set Top Boxów. Jeszcze mi się przyda, nie zamierzam się go pozbywać. Gdyby nie ten Netflix, z którego jednak dużo korzystam to bym pozostał przy Fergusonie.
 

farben

Member
NVIDIA to przerost formy nad treścią, kto normalny do oglądania filmów będzie kupował sprzęt za 1K? Na MiBox działają wszystkie multimedia a koszt 1/4 1/5 Shielda. Miałem Fbox i miałem problem z TV na Kodi, support oczywiście umył ręce bo testowe pliki szły na ich media center, Kodi nie wspierają...
 

poll85

New member
NVIDIA to przerost formy nad treścią, kto normalny do oglądania filmów będzie kupował sprzęt za 1K? Na MiBox działają wszystkie multimedia a koszt 1/4 1/5 Shielda. Miałem Fbox i miałem problem z TV na Kodi, support oczywiście umył ręce bo testowe pliki szły na ich media center, Kodi nie wspierają...
Tez tak myslalem ale po zakupie shielda zdanie zmienilem. Sprzet warty swej ceny(mam tanisza wersje). Czy na mibox'sie smigaj aplikacje hbo go i amazone prime?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

prezes440

New member
NVIDIA to przerost formy nad treścią, kto normalny do oglądania filmów będzie kupował sprzęt za 1K? Na MiBox działają wszystkie multimedia a koszt 1/4 1/5 Shielda. Miałem Fbox i miałem problem z TV na Kodi, support oczywiście umył ręce bo testowe pliki szły na ich media center, Kodi nie wspierają...


a działa na MiBox NC+GO?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
NVIDIA to przerost formy nad treścią, kto normalny do oglądania filmów będzie kupował sprzęt za 1K? Na MiBox działają wszystkie multimedia a koszt 1/4 1/5 Shielda. Miałem Fbox i miałem problem z TV na Kodi, support oczywiście umył ręce bo testowe pliki szły na ich media center, Kodi nie wspierają...

Po pierwsze nie za 1k a za 750 zł bo tyle kosztuje Shield 2019, choć faktycznie ja bym wolał dołożyć do PRO.
Po drugie jest to kwestia podejścia i przywiązania wagi do jakości, szybkości, funkcjonalności, braku problemów, długiego i silnego wsparcia itp.
Są osoby, które nie mają specjalnych oczekiwań, którym wystarczy, że uruchomiony film da się obejrzeć i tyle. Nie mają żadnego kina, najczęściej też mają TV z dolnej półki albo oglądają filmy "od święta". Dla takich osób faktycznie Mi BOX może być dobrym wyborem zważywszy niską cenę. Dla tych drugich jednak Nvidia jest nieoceniona i warta każdej dołożonej złotówki.
Mam dobre porównanie bo mam (a właściwie miałem do wczoraj) Mi BOXa S i Nvidię Shield TV 2017 i wielokrotnie chciałem Mi BOXa przez okno wywalić. W pewnym momencie kupiłem nawet drugą sztukę na testy, bo myślałem, że ten mój nie jest do końca sprawny ale okazało się, że "ten typ tak ma". Ostatecznie oddałem go za darmo rodzicom (którzy należą do I grupy czyli bez większych oczekiwań) i nigdy więcej już nie chciałbym wracać do tego urządzenia. Nvidia jest pod każdym względem lepsza. Pomijam fakt, że jest 7-mio krotnie szybsza (Antutu: 34 tys vs 238 tys pkt.) i dużo lepiej wyposażona (szczególnie wersja 2019 Pro oraz cała seria 2017) ale samo oprogramowanie ma dużo bardziej rozbudowane, oferuje lepszą jakość obrazu i dźwięku, ma bardzo dobry support (pierwsze wersje z 2015 roku do dzisiaj cały czas dostają pełne aktualizacje). Ale co najważniejsze, w przeciwieństwie do Mi BOXa wszystko na niej działa. Nie mam problemów z żadną płynnością ruchomych scen w filmach, nie rozjeżdża się obraz z dźwiękiem. Wszystko działa błyskawicznie i tak jak powinno. Mi BOX jest wyraźnie w tyle za Nvidią pod każdym względem. To tania, ciągle niedopracowana zabawka. Jako tako działa (często wolno i problematycznie) i nic poza tym. Gdyby nie fakt, że podobnie jak Nvidia, MI BOX posiada certyfikat NETFLIXA i Google (swoją drogą Nvidia ma więcej certyfikatów), to zapewne w ogóle nie liczyłby się na rynku.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
NVIDIA to przerost formy nad treścią, kto normalny do oglądania filmów będzie kupował sprzęt za 1K? Na MiBox działają wszystkie multimedia a koszt 1/4 1/5 Shielda. Miałem Fbox i miałem problem z TV na Kodi, support oczywiście umył ręce bo testowe pliki szły na ich media center, Kodi nie wspierają...
Wiesz, multimedia działają na Fergusonie, działają na MI Boksie i działają na Nvidii. Tylko na Nvidii działają dużo lepiej. Mnóstwo za bardzo lepiej. Wiem, że to kupa kasy, ale choć zarabiam przeciętnie nie żałuję ani złotówki.
Kodi śmiga błyskawicznie -nareszcie daje passtrough dla DD+ - na Fergusonie miałem ciszę w głośnikach.
Ma też wady - nadal muszę manualnie zmieniać parametry obrazu w zależności od fps materiału filmowego. Po sprzęcie w tej cenie spodziewałbym się czegoś więcej. Jest w opcjach możliwość auto dostosowania, ale to beta i u mnie nie działa. Za to Kodi radzi sobie ze zmianą częstotliwości odświeżania znakomicie, czego w Fergusonie nie robił. Niemniej skoro taką funkcję testują to możliwe, że za jakiś czas pojawi się jako działająca opcja.

Brakuje mi też możliwości wyłączenia Shielda zamiast (bądź obok) usypiania. Niby taka funkcja jest, ale po wyłączeniu trzeba sprzęt odpiąć od prądu i wpiąć raz jeszcze - z pilota nie odpali a fizycznego przycisku też nie ma.
Pewnie jeszcze się do czegoś przyczepię w trakcie użytkowania ale mam wrażenie, że jednak więcej będzie elementów na plus.
BTW na wszelki wypadek wyłączyłem autoaktualizację softu zarówno systemowego jak i z Google Play. Za długo już mam do czynienia (hobbystycznie) z kompami i pochodnymi by dać maszynom robić coś po swojemu. Skynet i rózne takie się z tego robio Panie :p
 
Do góry