Ferguson FBOX ATV

janunio

New member
Bez reklam
Ile czasu można unikać tematu, że Sheld Pro 2019 nie odtworzy pliku z Dolby Vision. To jest kluczowa wada funkcjonalna tego b. drogiego odtwarzacza.
Bluzgi tu nic nie dadzą.
Porady, że brak USB to taki pikuś zdarza się tylko bezmózgowcom.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo stwierdzenie jest błędne odtworzy, ale tylko te z jedną warstwą, a skoro jesteś taki "ekspert" to poradzisz sobie z konwersja swoich filmów na taki właśnie format.
 

piotrant

New member
czy ktoś testował to urządzenie Beelink GT - King Most Power TV, bo coraz bardziej myślę o zmianie, tylko na coś sensownego, z tego co sie zorientowałem są 2 wersje
 

radioaktywny

New member
czy ktoś testował to urządzenie Beelink GT - King Most Power TV, bo coraz bardziej myślę o zmianie, tylko na coś sensownego, z tego co sie zorientowałem są 2 wersje
Ale testował pod jakim względem?
Jak interesuje Cię bezproblemowy Netflix to w polskiej/europejskiej rzeczywistości pozostaje Shield/MiBox/FireStick.
Jeżeli tylko Kodi to cały czas FBox jest bardzo dobrym wyborem.
 

piotrant

New member
tak Netflix plus Eurosport, który na boxie też nie działa, pisałem do Eurosportu, ich odpowiedź że nie wspierają Fergussona, a odpowiedź Fergussona że skoro jest w sklepie to powinna apka działać a tak nie jest
 

mmcki

New member
Bo ktoś, na ten przykład ja nie chce/nie potrzebuje i nie ma file servera. Ma za to pokaźną kolekcję materiału muzycznego/filmowego na dyskach. Oczywiście wszystkie mafetriały legalnie pozyskane, żeby nie było ;). I chce sobie taki ktoś odtworzyć któryś z tych materiałów zatem zgrywa sobie cały sezon serialu na dysk USB, podłącza do TV Boxa i ogląda. Staroszkolne rozwiązanie ale proste i skuteczne.


Serwer plików to nie jest żadna filozofia, to może być Twój komputer albo router z USB. Kwestia prostej, podstawowej konfiguracji (sam używam Serviio na PC i BubbleUPnP na FboxATV), a wygoda jest większa, niż przy tym "staroszkolnym rozwiązaniu". No bo po co za każdym razem bawić się w zgrywanie na USB, skoro można sobie to bezpośrednio przesłać po sieci z jednego urządzenia na drugie. Masz przystawkę, będziesz miał wolną godzinkę, pobaw się, potestuj - gwarantuję, że sam uznasz to za lepsze rozwiązanie.

Ja w sumie tylko do tego używam FboxATV, na szczęście wszystkie apki typu Netflix, Player czy HBO Go mam bezpośrednio w TV. W ogóle nie potrzebowałbym dodatkowego urządzenia, gdyby Samsungi odtwarzały dźwięk DTS, ale tego już niestety nie robią, a ja jestem zbyt leniwy, żeby za każdym razem konwertować plik na inny format. Do tego nie lubię tych natywnych odtwarzaczy w telewizorach, gdzie z reguły nawet wyglądu napisów nie da się dostosować do własnych preferencji. Co MXPlayer to MXPlayer ;)
 

Epidian

Member
Bo stwierdzenie jest błędne odtworzy, ale tylko te z jedną warstwą, a skoro jesteś taki "ekspert" to poradzisz sobie z konwersja swoich filmów na taki właśnie format.




Przerób sobie pliki albo kup/zrób sobie serwer plików - to są pseudo porady.
Nvidia w droższej wersji dodała dwa gniazda USB i nazwała ją PRO.
To bezdyskusyjnie o czymś świadczy.
Tym samym wersja bez USB znalazła się w segmencie dla amatorów, lamerów i dziamdziaków.
To oczywiście nic złego być w tej grupie, nie można znać się na wszystkim.
Gorzej jak ktoś taki próbuje zabłysnąć w internecie na zasadzie - nie znam się, więc się wypowiem.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Gorzej jak ktoś taki próbuje zabłysnąć w internecie na zasadzie - nie znam się, więc się wypowiem.

Nie ma to jak samokrytyka :)

@Fanek
Na pewno coś znajdziesz jak i klienta torrent, server ftp lub udostępnianie przez protokół smb.
 
Ostatnia edycja:

khobar

New member
Ech szkoda gadać....

Netflix działa na wersji 6.26 ale w kratkę (niektóre materiały ni huhu)

Coś mi się wydaje, trzeba będzie wymienić na coś innego, bo nawet (o ile) ferguson załata, to pytanie na ile? Kiedy znowu dupnie.



Pytanie jak z Mi Boxem? Antutu wynik ma zbliżony do fbox, WiFi da się obejść hub usb + karta sieciowa, dźwięk jest optyk plus ew BT


Działa wam (jak ktoś ma) netflix, steam link etc?
 

goleniu

New member
Cześć, ja też od ATV boxa. Mam radę dla Wszystkich. Jeśli macie ps3 to można na nim z powodzeniem oglądać netflixa - szkoda, że tak późno to odkryłem. A jeśli nie macie to może warto kupić. Wyjdzie taniej niż nVidia a i jeszcze można pograć. Jednak ps3 to fajny sprzęt i jeszcze ma WiFi. Pozdrowienia.
 

manonfire

Member
Cześć, ja też od ATV boxa. Mam radę dla Wszystkich. Jeśli macie ps3 to można na nim z powodzeniem oglądać netflixa - szkoda, że tak późno to odkryłem. A jeśli nie macie to może warto kupić. Wyjdzie taniej niż nVidia a i jeszcze można pograć. Jednak ps3 to fajny sprzęt i jeszcze ma WiFi. Pozdrowienia.
Z jakim takim powodzeniem. U mnie w stałym 60Hz co skutkuje tym, że wszystkie materiały Netfliksa klatkują. Wiatrak szumi, prądu żre no i Kodi nie zainstalujesz.
 

rafmik

Member
2. Ma opcję wgrywania plików z komputera ale weź wgraj 5GB plik jeśli ta proteza ma 8GB pamięci z czego z 4-5 zajmuje system pewnie.

Ale po co tłuc się z grywaniem video do boxa, usb czy karty SD jak jest przecież DLNA?
Stawiasz serwer dlna na PC, NASie, i po prostu działa. Zero szarpania się.


Pytanie jak z Mi Boxem? Antutu wynik ma zbliżony do fbox, WiFi da się obejść hub usb + karta sieciowa, dźwięk jest optyk plus ew BT
Działa wam (jak ktoś ma) netflix, steam link etc?


Na Mi Box Netflix normalnie działa. Ja nie mam żadnych problemów.
 

maker83

New member
Panowie a na Shield Pro, czyli wer 64 bit da się zainstalować jakiegoś klienta FTP, torrent i inne rzeczy?
Na Fergusonie w tle chodzi sobie jak wiadomo linux

NVIDIA Shield ma wbudowane udostępnianie swoich folderów w lokalnej sieci jak i mapowanie folderów sieciowych np z komputera PC, także nie ma problemu z odtwarzaniem filmów z innego urządzenia w sieci.
 

TOROWIEC

New member
Witam, jestem nowy na forum. Zainstalowałem CDA na Fbox i odtwarza filmy na podwójnej prędkości...Czy ktoś pomoże, jak ustawić aby odtwarzał normalnie?
 

Epidian

Member
Jak zainstalowałeś oficjalną apkę CDA.pl to lepiej to sobie darować, to jest dobre tylko na smartfony.
Powinieneś pod Kodi zainstalować wtyczkę od mbebe i nie będzie wtedy problemów.
Znajdziesz instrukcje w internecie jak się to robi krok po kroku.
 

maximus600

New member
Koledzy. Postanowiłem pójść za ciosem i zakupiłem Xiaomi Mi Box S. Podchodziłem do tego boxa dość ostrożnie bo tyle różnych opinii o nim krąży. Jaki efekt? Dwie minuty od wyjęcia z pudełka wszystko śmigało jak należy i oglądałem Netflix w 4K. BOX wykonany super i działa bardzo stabilnie. Na gołe oko widać, że jest znacznie szybszy od Fbox a jakość obrazu to - przynajmniej u mnie poezja. Bałem się ograniczenia jakim jesr tylko jeden port USB. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Jestem przeciwnikiem 4K po WiFi i dlatego chciałem koniecznie mieć net po kablu a tutaj w Xiaomi nie dość, że tylko WiFi to tylko jedno USB. W tym przypadku także postanowiłem zaryzykować. Poszedłem więc do Carrefour i nabyłem najtańszego huba USB za 14.99. Podłączyłem do niego kartę USB Gigabit LAN i pendrive Kingstone 128 GB. Trochę się bałem ale co się okazało? Zupełnie niepotrzebnie. Wszystko śmiga jak należy. Przez kabel jakość na Netflix 4K wydaje się jeszcze lepsza obraz ma taką jakość, że po prostu gały wyszły mi na wierzch. A pamięć masowa? Zgadnijcie. Wszystko działa bez problemu na hubie za 14.99. Na dodatek nowszy Android 8.1 i certyfikaty Gogle. Pilot też jest świetny i to wszystko taniej niż Fbox. Dlatego Wam mówię - nie zastanawiajcie się ani sekundy. Zamiast mordować się ze złomem od Fergusona oglądam sobie teraz bez najmniejszego problemu Netflix w 4K i wszystko inne. pozdrawiam
 
Do góry