Ferguson FBOX ATV

Fanek

New member
Bez reklam
Widze że te nowe mają dodatkowo upscale z 1080p do 4K i niezle to wygląda.
Ale "tuba" zdaje się nie ma USB, a jak dla mnie to must have
Ten Pro już kosztuje tysiaka sporooo
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jest alternatywa

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Żadna alternatywa. To zabytek z bardzo słabym procesorem i tylko 1GB pamięci. Ledwo FHD ciągnie. 4K w ogóle nie obsługuje. Już samo poruszanie się po menu jest irytujące. Do tego nie ma ceryfikatu Google i nie zainstalujesz na tym HBO Go.
 
Ostatnia edycja:

khobar

New member
U mnie odpada amazon i nvidia shield (tuba)
Obecny box podłaczony do projektora przez kabel hdmi i dzwięk do soundbar'a poprzez toslink
+ nadajnik USB do bezprzew. pada aby grać przez steam link

Czekam , może z Ferguson'a coś wymyślą ( mi działa opcja apki netflixa i od dawna już miałem obsługę myszki przez telefon )

Jak nie to pomyśle może nad mi box s (jedynie co to obawiam się opcji tylko WiFi - jednak co kabel to kabel )
 

Epidian

Member
Media Player bez USB to absurd i totalny obciach.
I to jeszcze liczą sobie za taki bubel 750 zł.
Tyle kosztuje Nvidia Shield TV 2019
Widzę że za 850 zł można kupić wersję z USB.
To chyba starsza wersja ale taki zakup miałby już większy sens.
 

poll85

New member
Media Player bez USB to absurd i totalny obciach.
I to jeszcze liczą sobie za taki bubel 750 zł.
Tyle kosztuje Nvidia Shield TV 2019
Widzę że za 850 zł można kupić wersję z USB.
To chyba starsza wersja ale taki zakup miałby już większy sens.

A do czego tak wielce jest potrzebne to usb?
 

manonfire

Member
A do czego tak wielce jest potrzebne to usb?
Bo ktoś, na ten przykład ja nie chce/nie potrzebuje i nie ma file servera. Ma za to pokaźną kolekcję materiału muzycznego/filmowego na dyskach. Oczywiście wszystkie mafetriały legalnie pozyskane, żeby nie było ;). I chce sobie taki ktoś odtworzyć któryś z tych materiałów zatem zgrywa sobie cały sezon serialu na dysk USB, podłącza do TV Boxa i ogląda. Staroszkolne rozwiązanie ale proste i skuteczne.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bo ktoś, na ten przykład ja nie chce/nie potrzebuje i nie ma file servera. Ma za to pokaźną kolekcję materiału muzycznego/filmowego na dyskach. Oczywiście wszystkie mafetriały legalnie pozyskane, żeby nie było ;). I chce sobie taki ktoś odtworzyć któryś z tych materiałów zatem zgrywa sobie cały sezon serialu na dysk USB, podłącza do TV Boxa i ogląda. Staroszkolne rozwiązanie ale proste i skuteczne.

I dla takich osób jest wersja Pro a dla tych, co jedynie potrzebują prostego ale szybkiego i bezproblemowego boxa jest tubka.
Osobiście bym jednak dołożył do wersji PRO.
 
Mnie ciekawi dlaczego w Google Play w moich urządzeniach FBOXa wyświetla jako Producent: NVIDIA, Model: SHIELD. Pisałem kiedyś do Fergusona, ale nie odpisali mi. Sądzę, że jest przekręt w w nazewnictwie urządzenia i dlatego są problemy z Netflix i HBO GO.
 

matijas

New member
No dali dupy. Mamy boxa od roku (kupiony w empiku, nie mam żadnych screenów z tym że 'obsługiwał' netflixa 4k) wszyscy zadowoleni, no do teraz. Z żoną oglądamy głównie z netflixa, dzieciaki bajki również a tu dupa zbita. Im jakość nie przeszkadza to jadą na starszej wersji i obsługa mychą. Ja się ratuje Google chromecast albo smart tv lg z 2013. Myślałem że coś z tym zrobią ale skoro usuwają że swojego sklepu to już pewno go dupki pogrzebali [emoji317]. Czy zostaje tylko sporo droższy SHIELD 2019 pro? [emoji24]
 

xdauser

New member
Mnie ciekawi dlaczego w Google Play w moich urządzeniach FBOXa wyświetla jako Producent: NVIDIA, Model: SHIELD. Pisałem kiedyś do Fergusona, ale nie odpisali mi. Sądzę, że jest przekręt w w nazewnictwie urządzenia i dlatego są problemy z Netflix i HBO GO.
Prawdopodobnie urządzanie podszywa się pod shielda aby przechodzić weryfikację jako certyfikowane dla Netflixa. Do czasu aż Netflix zmienił sposób sprawdzenia urządzenia na bardziej wyrafinowany i teraz jest wielka kupa.
Swoją drogą to świadczy tylko o Fergusonie że desperacko próbowali sprzedawać urządzenie które współdziała z Netflixem podszywając się pod shielda. Nawet nie komentuje prawnych i legalnych aspektów takich akcji...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

poll85

New member
Rozumie ze wszsyscy sie mamy coraz lepeij i pieniedzy wiecej ale nie pojmuje dlaczego tak wszyscy cisna na wersje pro. Naprawde usb jest zbedne jesli tylko zgrywacie filmy na pena. Shield na opcje wgrywania na niego plikow prosto z komputera. Udostepnianie z wifi tez dziala jak nalezy, a jak komus brakuje miejsca na dysku to karta 32gb niewiele kosztuje :)

Poza tym jesli juz nawet ertva wycowalo fergusona ze sprzedarzy to naptawde nie jest ciekawie. Screen ze strony Fergusona ze wsparciem Netflixa jest ogolnie dostepny wiec mysle ze wszyscy ktorzy czuja sie oszukani powinni zadac zwrotu pieniedzy z tytulu rekojmi.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Rozumie ze wszsyscy sie mamy coraz lepeij i pieniedzy wiecej ale nie pojmuje dlaczego tak wszyscy cisna na wersje pro. Naprawde usb jest zbedne jesli tylko zgrywacie filmy na pena.Shield na opcje wgrywania na niego plikow prosto z komputera. Udostepnianie z wifi tez dziala jak nalezy, a jak komus brakuje miejsca na dysku to karta 32gb niewiele kosztuje :)

1. Jeśli ktoś chce wydać 750zl na pudło do odtwarzania filmów to nie rozumiem w jakim celu ma oszczędzać 200zl na kupowaniu protezy bez USB. Po co USB? Np podpiąć kamerkę, klawiaturę lub myszkę dla apek nie przystosowanych do ATV.
2. Ma opcję wgrywania plików z komputera ale weź wgraj 5GB plik jeśli ta proteza ma 8GB pamięci z czego z 4-5 zajmuje system pewnie.
3. Nie widzę nigdzie w specyfikacji jaką wielkość karty obsługuje.
 
Do góry