Ferguson FBOX ATV

nutela11

New member
Upgrade 12.2019

Jest Aktualizacja Softu Fbox Atv W ustawieniach > Informacje >Aktualizacja Systemu

Po Zainstalowaniu wersji Full mamy działająca wersje Netflixa ale niestety w wersji z obsługą myszką, natomiast po instalacji z google store wersji nowej Netflixa dalej wyświetla błąd,
Uwaga instalacja nowszej wersji Netflixa nie kasuje poprzedniej działającej

Czyli nowe oprogramowanie nie rozwiązało problemu z certyfikatem.
 

khobar

New member
Niestety i mnie dotknął problem . Przed świętami ładnie 4k i 5.1 dzwięk ....teraz lipa - max HD i dzwięk stereo.

Aktualizacja od fergusona, to chyba wspomniane tutaj na forum aplikacja Netflix w wersji 6.26.1 + launcher apk(aby było widać sideloaded apk na ekranie głównym) i monit jak używać pilota zamiast myszki.

Generalnie coś takiego osiągnałem samemu przed "aktualizacją" ( no może bez monitu jak używać pilota, którego nie używam bo box schowany za szafą)

Lipa...ciekawe czy naprawią problem z certyfikatem, a nie zaślepka.

Szkoda było by tak porządnego pudełka...
 

mirosa

New member
Witam, mam pytanie o Fergusona.
Czy ten sprzęt obsługuje płynnie pliki ok 40-70GB gdzie jest materiał 4k Hdr? Na obecnym TV niestety pliki o w/w wadze się tną, a po chwili wyłączają.

BD Info
Źródło: Bumblebee (2018) Blu-ray UHD HDR Disc [IMAX] [EUR] -BeyondHD
Menu: TAK
Dodatki: TAK
Kodek: MPEG-H HEVC Video
Rozdzielczość: 2160p
Bitrate: 49563 kbps
Język:
Dolby TrueHD/Atmos Audio English 5376 kbps 7.1-Atmos / 48 kHz / 5376 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio English 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Czech 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio French 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio French 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Italian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Hungarian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Polish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Portuguese 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Russian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Thai 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Turkish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Napisy:
Presentation Graphics English 25.347 kbps
Presentation Graphics English 34.095 kbps
Presentation Graphics Arabic 12.215 kbps
Presentation Graphics Malay 26.755 kbps
Presentation Graphics Chinese 19.412 kbps
Presentation Graphics Czech 21.221 kbps
Presentation Graphics Danish 21.326 kbps
Presentation Graphics Greek 23.235 kbps
Presentation Graphics Spanish 23.102 kbps
Presentation Graphics Spanish 22.6 kbps
Presentation Graphics French 19.771 kbps
Presentation Graphics French 24.881 kbps
Presentation Graphics Hindi 35.931 kbps
Presentation Graphics Icelandic 23.557 kbps
Presentation Graphics Italian 22.778 kbps
Presentation Graphics Korean 13.623 kbps
Presentation Graphics Hungarian 23.126 kbps
Presentation Graphics Chinese 18.474 kbps
Presentation Graphics Dutch 20.092 kbps
Presentation Graphics Norwegian 20.281 kbps
Presentation Graphics Polish 21.843 kbps
Presentation Graphics Portuguese 19.5 kbps
Presentation Graphics Portuguese 23.659 kbps
Presentation Graphics Russian 22.757 kbps
Presentation Graphics Romanian 21.171 kbps
Presentation Graphics Slovak 20.673 kbps
Presentation Graphics Finnish 21.258 kbps
Presentation Graphics Swedish 21.267 kbps
Presentation Graphics Thai 16.678 kbps
Presentation Graphics Turkish 23.723 kbps
Kopia 1:1: TAK
Rozmiar: 61,19 GB
Bez jakichkolwiek problemów.
 

Arvgnor

New member
I dupa, non stop "Niestety, nie udało się połączyć z serwose, Netflix. Spróbuj ponownie później. (-9)"

Ma ktoś plik apk z netflixem, który działa na obecnym sofcie fboxa?
 

dewo

New member
Witam. Podłączał ktoś bezprzewodowego gamepada do Fergusona fbox atv , bezpośrednio przez Bluetooth lub nadajnik wireless 2.4 Ghz ? Czy był jakiś problem z parowaniem gamepada przez bluetooth do tego fbox,'a ?
 

Remulus

New member
Witam. Podłączał ktoś bezprzewodowego gamepada do Fergusona fbox atv , bezpośrednio przez Bluetooth lub nadajnik wireless 2.4 Ghz ? Czy był jakiś problem z parowaniem gamepada przez bluetooth do tego fbox,'a ?


Ja używam Qilive GamePad Q8609 z odbiornikiem nano USB i nigdy nie miałem problemów z parowaniem. Raz sparowany działa od roku.
 

khobar

New member
Witam. Podłączał ktoś bezprzewodowego gamepada do Fergusona fbox atv , bezpośrednio przez Bluetooth lub nadajnik wireless 2.4 Ghz ? Czy był jakiś problem z parowaniem gamepada przez bluetooth do tego fbox,'a ?


Ja używam pada Xbox 360 wireless z odbiornikiem . Podpięte pod USB śmiga. Działa też granie poprzez Steam link lub Moonlight na moim PC
 

maker83

New member
Po tym problemie wyrzuciłem gówniany fbox atv na smietnik i kupiłem NVIDIA Shield TV Pro i każdemu polecam. Drogi, ale niestety wart swojej ceny bo wszystko śmiga jak należy.
 

xdauser

New member
Nie przyznawałbym się publicznie do głupoty.

Glupota nazwalbym kupno tego badziewia - FBoxa od fergusona w pierwszej kolejnosci. Niestety ja popelnilem tez ten blad.
Tak jak kolega zakupilem shielda pro i wszystko jest cacy.

A dla masochistow chcacych ciagle rzezbic i spedzac czas na forach w celu poszukiwania rozwiazan dla coraz to nowszych problemow FBOX jest idealnym rozwiazaniem :) Ja juz sie wyleczylem. Dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

colargor

Member
Wszystkie te fboxy to padliny, software lezy i kwiczy. Pamietam jak swego czasu ferguson wypuscil update dla arivy 4k i glowica nie wyszukiwala w pelnym zakresie, zadnej kontroli jakosci, banda amatorow.
 

xdauser

New member
Nawet mi się nie chcę już pisać o lekceważącym podejściu do klienta na zgłaszane problemy i tłumaczeniem że: "...Android tak ma..." , "...tak ma być...", "...jest zgodnie z zamierzeniem..." Brak słów i żenada...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

matijas

New member
U mnie ten sam błąd, do tego player i hbo go, włączają się, idzie się zalogować i nagle stają na ładowaniu samego wideo. I nawet sekundy nie ładuje.
Przed chwilą też miałem problem na tej starej wersji ale zrestartowałem ATV i ruszyło, tylko jakość nie wiem czy to chociaż 720p jest.
 

Robik99

Member
Wczoraj tj. 1 stycznia znów Netflix „nawalił”. Od tego czasu błąd połączenia z serwisem (kod 9) :-x
Reinstalacja nie pomaga, firmware 20191231 FULL, Netflix apk 4.16.4 build 200217.
Domyśla aktualizacja przez AptoideTV tylko pogarsza, aplikacja Netflix zostaje zamknięta przy próbie uruchamiania.
Polecana wersja 6.26.1 build 1531696 tak samo kod 9 :-x
 

marekjoz

New member
Wczoraj tj. 1 stycznia znów Netflix „nawalił”. Od tego czasu błąd połączenia z serwisem (kod 9) :-x
Reinstalacja nie pomaga, firmware 20191231 FULL, Netflix apk 4.16.4 build 200217.
Domyśla aktualizacja przez AptoideTV tylko pogarsza, aplikacja Netflix zostaje zamknięta przy próbie uruchamiania.
Polecana wersja 6.26.1 build 1531696 tak samo kod 9 :-x

A na stronie www [FBOX ATV - inteligentny dom Ferguson Digital] wciąż ikonka z Netflixem...

Wygląda trochę jakby próba ratowania sytuacji poprzez update z linkiem do apki z obsługą myszką na ekranie głównym tylko spowodowała, że obecnie już nawet wersja przez Aptoide nie działa.
Przyszedł czas na update firmware tym razem z apką do wywołania sesji na remote desktop byle tylko obsłużyć netflixa... :hihi:

Od siebie dodam, że tak chyba wygląda zarządzanie ryzykiem. Przy braku odpowiedzialności za niewywiązanie się z deklaracji producenta tym razem to ryzyko przerzucane jest na konsumenta: "nie odpowiadamy za działanie aplikacji firm trzecich". No więc właśnie po to jest to logo tam netflixa umieszczone, aby konsument mógł wierzyć/ufać/ być nabity w butelkę *), że ktoś (producent) zadbał/olał *) o to, że/czy *) będzie w stanie wypełnić deklarację, przez którą ktoś (konsument) dokonał zakupu.

*) niepotrzebne skreślić
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2020-01-2 o 12.08.56.jpg
    Zrzut ekranu 2020-01-2 o 12.08.56.jpg
    19,2 KB · Wyś: 171
Do góry