Ferguson FBOX ATV

Aniaer6n

New member
Panowie,

Przepraszam to ja ponownie :(
Zainstalowałam aktualizację i o ile dźwięk na RAW jest przełączony i gra. O tyle znowu mam problem z Polską czcionką. Zmiana na Msyh nie pomogła :(
Kodowanie 1250? Coś tak przeglądając mi się nasunęło? Czy ktoś coś przypomni. Proszę o pomoc
Ania
 

esende

New member
Witam:)
Od wczoraj jestem posiadaczem Fergusona ATV i niestety mam mały problem może ktoś wie jak go rozwiązać. Posiadam internet z orange do 80 mb z modemem Funbox 2.0 oraz wifi extendera dla wzmocnienia sygnału wifi i wszystkie urządzenia jakie posiadam czyli telewizor komputer i nvidia shield łączą się z zalecanym kanałem 11 wifi i speedtesty wychodzą wtedy koło 35mb po podłączeniu Fergusona ATV wybiera nie wiedzieć czemu kanał 6 gdzie na speedtescie wychodzi niecałe 2mb pomimo doskonalego zasięgu.Oczywiście w routerze też zmienilem kanał czy na 1 czy inny on i tak łaczy sie z 6. Czy ktoś wie może czy da się w nim zmienić kanał na 11 i jak? Lub co mu dolega że tak jest? bo neistety nie da sie z niego korzystać:( Z góry dziękuję za porady:)
 
Ostatnia edycja:

mirosa

New member
Witam.Jak się ma sprawa z Horizo Go?Kupiłem niedawno Magicsee N5 i na nim Horizon Go działa, ale tylko w najniższej rozdzielczości.Jak jest na Ferguson FBOX ATV?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
@Aniaer6n, co masz nie tak z polską czcionką?

@esende, też mam Neo 80 z tym routerem Funbox. U mnie łączy się bezpośrednio z routrem - nie używam żadnych wzmacniaczy, expanderów itd. Nie mam problemów. FBOX osiąga ok 48mb w speedteście co wystarcza na YT i Netflix w 4K. Niewiem, próbowałeś może aktualizować FW w routerze? Oni coś ostatnio musieli pozmieniać bo kiedyś bardzo słabo mi ten router chodził, teraz praktycznie zawsze łączy się w paśmie 5Ghz, więc zasięg i tranfery są nieporównywalnie lepsze teraz.
 
Ostatnia edycja:

Aniaer6n

New member
Po prostu jej nie mam.
Jeśli jest MKV z wgranymi to wiadomo tak. Ale jeśli plik z napisami jest osobno to są %$%&&% zamiast "Ą" i tak dalej.
Wiem, że na początku też miałam tak ale udało się to jakoś rozwiązać. Ostatnia aktualizacja "przywróciła" jednak ustawienia. Co tam się zmienia po kolei?
 

farben

Member
Witam:)
Od wczoraj jestem posiadaczem Fergusona ATV i niestety mam mały problem może ktoś wie jak go rozwiązać. Posiadam internet z orange do 80 mb z modemem Funbox 2.0 oraz wifi extendera dla wzmocnienia sygnału wifi i wszystkie urządzenia jakie posiadam czyli telewizor komputer i nvidia shield łączą się z zalecanym kanałem 11 wifi i speedtesty wychodzą wtedy koło 35mb po podłączeniu Fergusona ATV wybiera nie wiedzieć czemu kanał 6 gdzie na speedtescie wychodzi niecałe 2mb pomimo doskonalego zasięgu.Oczywiście w routerze też zmienilem kanał czy na 1 czy inny on i tak łaczy sie z 6. Czy ktoś wie może czy da się w nim zmienić kanał na 11 i jak? Lub co mu dolega że tak jest? bo neistety nie da sie z niego korzystać:( Z góry dziękuję za porady:)

Dla pewności w ustawieniach FB2.0 możesz rozdzielić pasma 2 i 5GHz, będziesz mieć 2 różne sieci wifi jedną na 2 druga na 5GHz, połącz się najpierw z jedną potem z drugą i sprawdź transfery i zasięgi.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
@Aniaer6n, i tak polecam korzystać z odtwarzacza MXPlayer. Dużo lepiej wyświetla napisy UTF i PGS.
 

norekm

New member
@esende FBox raczej nie słynie z dobrego wifi.U mnie dokładnie ten sam problem,również 2mb.Dopiero podłączenie po kablu rozwiązało ten problem,chociaż rozumiem,że nie o takie rozwiązanie chodziło.
 

des76

New member
Witam

Po aktualizacji Kodi do wersji 18 nie mogę przechodzić po opcjach używając przycisków kierunkowych oryginalnego pilota - pomaga tylko przełączenie w tryb myszki.
Ktoś też ma ten problem?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Właśnie, ma ktoś doświadczenie?
Ten co podał wig powinien być OK, czy ktoś go widzi do kupienia w Polsce?

bo jak działa z xiaomi powinno i z fergusonem right?
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Witam

Po aktualizacji Kodi do wersji 18 nie mogę przechodzić po opcjach używając przycisków kierunkowych oryginalnego pilota - pomaga tylko przełączenie w tryb myszki.
Ktoś też ma ten problem?
Spróbuj wejść do Ustawienia -> System -> Wejście -> Konfiguruj podłączone kontrolery. Tam można przypisać klawisze pilota do akcji.
 
Ostatnia edycja:

vangass

New member
Witam

Po aktualizacji Kodi do wersji 18 nie mogę przechodzić po opcjach używając przycisków kierunkowych oryginalnego pilota - pomaga tylko przełączenie w tryb myszki.
Ktoś też ma ten problem?

Tak, miałem ten problem. Trzeba wyłączyć bodajże joystick jak urządzenie sterujące. Restart Kodi (lub boxa) i jest ok.
 

xdauser

New member
Dobre pytanie, tez bym chciał to wiedzieć :)


Czy taki adapter będzie działał?
https://pl.aliexpress.com/item/Ugre...-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html


W komenatrzach jest info o kompatybilności z xiaomi

Właśnie, ma ktoś doświadczenie?
Ten co podał wig powinien być OK, czy ktoś go widzi do kupienia w Polsce?

bo jak działa z xiaomi powinno i z fergusonem right

Prawdopodobnie bedzie dzialal do pierwszego uspienia FBOXa. Ja zauwazylem w swoim FBoxie ze nawet jak jest wlaczony caly czas 24h/dobe to potrafi odlaczyc zasilanie na portach USB i "zgubic" podlaczona klawiature i dysk twardy (notabene SSD). Ale wedlug specow od Fergusona ten typ tak ma i tak powinno byc i to jest taki fajny ficzer. Dla mnie jest to po prostu bug w oprogramowaniu i jakies zalosne tlumaczenia ale ja sie nie znam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry