Ferguson DVP868HD

cezary1020

New member
Witam.Zaktualizowałem oprogramowanie w moim Ferdku 868 i mam problem.Na każdej z wersji udostępnionych na forum nie wysuwa się tacka wciskając przycisk na odtwarzaczu.Można ją otworzyć tylko pilotem.Spotkał się ktoś z takim problemem i wie jak to naprawić?
 

szeniek

New member
Aktualizowałem kilka razy i nigdy nie miałem podobnego efektu.
Nikt również jak widać nie zaznał podobnych objawów po aktualizacji - Ty jesteś pierwszy.
Na ostatnim z softów u mnie przycisk pięknie działa do tej pory a w menu 868 brak jakichkolwiek
ustawień odnośnie przycisku.
Mam nadzieję że proces aktualizacji był przeprowadzony zgodnie z załączoną instrukcją i zakończyła się ona powodzeniem?

Teraz to już tylko "telefon do przyjaciela" ;-) - może oni mają z tym problemem jakieś doświadczenie.
+48 65 511 70 74 wew. 22
lub e-mail: serwis@ferguson-digital.eu

Pozdrawiam
 

cezary1020

New member
Dziekuje za odpowiedz.Do Fergusona dzwonilem juz wczesniej.Zapytali tylko czy posiadam model bez wylacznika z tylu.Odpowiedzialem ze tak i uzyskalem odpowiedz ze te modele maja juz najnowsze oprogramowanie i ingerencja w nie moze uszkodzic dvd.Aktualizacja oczywiscie przeprowadzona wg. instrukcj.Wszystko działa,tylko ta nieszczesna tacka wysuwa sie wylacznie z przycisku na pilocie.To samo na 2 odtwarzaczach.
 

szeniek

New member
No to znamy teraz przynajmniej przyczynę usunięcia softów ze strony Fergusona. Twoje doświadczenie - choć tak bolesne - może będzie przestrogą dla innych posiadaczy nowych modeli.
Ale swoją drogą szkoda że takiej informacji nie umieścili np. na swojej stonie lub w nowej instrukcji - trochę nieładnie "panie" Ferguson :hmm:
 

radek162006

New member
Witam wszystkich, mój pierwszy post, temat trochę stary ale może ktoś tu jeszcze zajrzy. Więc tak, kupiłem niedawno fergusona dvp 868hd nowego, bez włącznika z tyłu, teoretycznie z najnowszym firmware. I tu moje zdziwienie, gdyż podłączyłem hdmi, odpalilem, podlaczylem pena z Final Destination 5 720P XVID HD. Film się odpalił, przy próbie przewninięcia do przodu wywaliło mnie do zawartosci pena. Potem jeszcze ze 3 razy film sie włączył a teraz już nawet nie chce się załączyc, czarny ekran - initializing i po chwili wywala do "menu". Czy mogę zaryzykować i wgrac inny firmware? Film jest raczej dobry, nie długo wypróbuję The fighter 720p BRRIP XVID i zobaczę jak z nim. Proszę o jakieś domysły, czemu nie mogę obejrzeć filmu xvid hd, 720p ?

moje oprogramowanie to : 022.42ANA32-00
 
Ostatnia edycja:

szeniek

New member
Nawet nie próbuj aktualizować ! Te fv nie są do Twojego sprzętu -czytaj poprzednie posty. Sprawdź np. za pomoca MediaInfo bitrate tego filmu. Procesor w tym odtwarzaczu nie jest pierwszej młodości i ma słabą moc obliczeniową. Jeśli BR jest wyższy niż ~3500-4000 to mogą być problemy. Możesz użyć VDub jeśli się trochę znasz a jeśli nie to użyj DivX Converter i zmniejsz BR.
Może też być inna przyczyna - kodek użyty do kompresji to x264 i takiego filmu chyba nie ruszy.
 
Ostatnia edycja:

radek162006

New member
Final.Destination.5.2011.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON\Final.Destination.5.2011.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON.avi:
Rozmiar pliku : 2,18 GB
Czas trwania : 1h 31 min.
Całkowita przepływność bitów : 3.405 Kb/s
ID kodeka/Wskazówka : XviD
Czas trwania : 1h 31 min.
Przepływność bitów : 2.945 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 528 pikseli
Format : MPEG-4 Visual

Z filmem chyba wszystko w porządku, poza tym za pierwszym razem bardzo elegancko się odtwarzał.
 

szeniek

New member
Wszystko niby wygląda OK... ale i tak przepuścił bym go przez VDub i skompresował ponownie 720p xvid albo divx ale z br max 2500. Przy dobrym kompie nie powinno to zająć więcej niż 20 min.
Niezrozumiałe jest tylko to że za pierwszym razem poszedł płynnie - procek zmęczył się czy pada odtwarzacz? nie wiem.
 

radek162006

New member
Dzieki za radę :) Przepuściłem kawałek filmu przez VDuba tak jak zalecałeś:

ID kodeka : DX50
ID kodeka/Wskazówka : DivX 5
Czas trwania : 37s 663ms
Przepływność bitów : 2.562 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 528 pikseli

Działa bardzo dobrze, teraz moje pytanie czy są jakieś ustalone parametry maksymalne, tak żeby wycisnąć najwięcej ile się da i żeby ferguson to pociągnął. Chciałbym uzyskać najlepszą możliwą jakość przy 720p

P.S Ludzie pomóżcie, bo jakieś cyrki się dzieją. Postaram się to przedstawić w miarę jasno:
na penie 8gb mam powiedzmy 4 filmy, 2 z nich są w hd i są odtwarzane za 1 razem (urywki filmów), a 2 to całe filmy (2,3gb, 3,6gb). powiedzmy w takiej kolejności:

1. urywek odtwarzany (30sek.) 2500 kb/s DZIAŁA
2. The fighter 720p xvid 4000 kb/s (caly film, nie odtwarzany za 1 razem, wywala do menu) NIE DZIAŁA
3. urywek odtwarzany (30sek). 4000 kb/s DZIAŁA
4. The final destination 5 2900 kb/s (cały film, nie odtwarzany za 1 razem, tez wywala do menu) NIE DZIAŁA

I teraz nie zgadniecie, zeby obejrzec ktorys z filmow, to nie moge go normalnie wlaczyc bo czarny ekran i za chwile wywala do menu, ale jezeli wlacze 1 urywek i gdy on minie to automatycznie ładuje się kolejny film(cały, ktory wczesniej nie chcial sie wlaczyc) i normalnie działa. Wlacze 3 urywek, minie i po chwili ładuje się kolejny film i tez ok. O co chodzi? Pomocy bo już ręce opadają.

Teraz filmy losowo, raz dzialaja raz nie ;( To głupie, ale czy możliwe że jezeli dvd mam 1 dzien, to procek musi sie rozgrzac zeby poprawnie odtwarzac raz za razem 720p?. Dodam ze przy próbie przewijania filmu hd 4x po chwili wywala mnie do menu.
 
Ostatnia edycja:

szeniek

New member
Faktycznie... ręce opadają :( .
Stary model miał jeszcze jeden istotny mankament - nie chciał odtwarzać plików większych niż 2GB.
Może to tu leży problem i nowy soft w odtwarzaczach dalej ma z tym problemy. Generalnie - oddałbym to sklepu, dozbierał (albo i nie) i kupił odtwarzacz HD czytający przez USB bezpośrednio MKV, M2TS , TS , DivX HD i co tam jeszcze sobie zażyczysz
http://allegro.pl/najlepszy-dekoder-tuner-mpeg4-fullhd-dvb-t-overmax-i1987020717.html
albo jeśli na płyty to BluRay (najlepiej z USB)
http://allegro.pl/odtwarzacz-sony-blu-ray-bdp-s185-b-usb-olsztyn-i2007389386.html
- przecież już nie są takie drogie.
Mam starego Fergusona i traktuję go jako zabytek - za tani żeby sprzedać :) .
 
Ostatnia edycja:

radek162006

New member
Hmm, no nie wiem sam. Odtwarzacz kupiłem jako tani młynek do divixów do sypialni. Kupiłem go w sklepie internetowym, gdzie możliwość jest zwrotu towaru nieużywanego, może bede miał okazje oddać na gwarancję w ciagu 2 lat ;) Sam raczej nie oglądam nałogowo materiału w hd, po prostu chciałem sprawdzić jak to wygląda, no ale nic. Myślę że na normalnych divixach ferguson będzie się sprawował dobrze. Dzięki za pomoc.


~~Jeżeli jest jeszcze ktoś kto ma ten model z tym oprogramowaniem to prosiłbym żeby się podzielił spostrzeżeniami i tym czy ma jakieś problemy.
 
Ostatnia edycja:

wisiol

New member
mam tez ferguson 868 z pen drive nie moge odtworzyc filmu 720 p ale z plyty dvd jak nagram film bez problemu idzie slyszalem ze z dysku przenosnego odpali ale jeszcze nie sprawdzalem
 

rav126

New member
prawdopodobnie dlatego ze pendrive masz sformatowany w systemie plików ntfs, a on widzi tylko fat 32. dysków przenośnych nie widzi bo jego usb nie daje tyle prądu żeby je zasilić. ogólnie to dvd to kupa straszna, ja kupiłem odtwarzacz sieociowy i dvd tylko leży i sie kurzy.
 

nev7

New member
Witam
Wczoraj po ponownym włączeniu dvd przestało czytać płyty. Słychać jak mieli, ale potem przestaje i wyskakuje napis "no disc". Miał już ktoś taki przypadek? Czy to padł laser?
dvd już po gwarancji, więc czy warto oddawać go do naprawy, czy lepiej kupić już odtwarzacz blu-ray?
 

Compmaniak

New member
Naprawiać chyba nie warto. U mnie po długim nic nie robieniu już się nie włączył. Objaw jest taki, że próbuje otworzyć i zamknąć tackę raz po raz bez sensu. Nie reaguje na pilota ani przyciski.
To jest kupa szmelcu nie sprzęt.
 

rav126

New member
u mnie tackę losowo wysuwa, raz tak raz nie, a wysunięcie mechaniczne od spodu ciezko trafic przez ten otwor.

Z powodu tych wszystkich wad i awarii wszystkim znajomym odradzam jakikolwiek sprzet tej firmy.
 

Compmaniak

New member
Minął miesiąc a ja dalej nie wiem czy i jak naprawić to DVD. Nie daje nawet przejść do menu aktualizacji firmware. Napisałem do serwisu. Ciekawe czy i co odpowiedzą ... :???:
 
Do góry