Ferguson DVP868HD

sony69

New member
dzięki za odp :) bo tak to fajny sprzęcik pendrive hula aż miło :) jedynie jak dla mnie jest lekko głośny napęd ale w sumie zależy jaka płyta :)( no ale chyba bezszelestne napędy nie istnieją) no ale głośniki 5.1 wszystko zagłusza :) no chyba że dłuższe euro złącze kupie ;) czy duża strata na sygnale będzie jak zastosuje :) jakieś dłuższe euro złącze z allegro przymierzałem się do 10 m wtedy można w dowolne miejsce wrzucić dvd ;) bo do głośniczków i tak mam oddzielny pilot :)

chyba za głośna praca napędy nie jest podstawą do wysłania do serwisu żeby rzucili okien czy na pewno w środku wszystko w nim gra
 
Ostatnia edycja:

michalk3

New member
  • poprawiono: usprawniono obsługę ścieżek audio AC3
  • poprawiono: kolor diody LED w trybie standby
Nowy firmware released :)
Zapraszam do pobieralni na stronach fergusona!
 

rav126

New member
dupa dupa dupa

dalej nie zapamiętuje wielkości napisów - tzn. włączam dajmy na to duże, wyłączam film (nawet nie DVD, wystarczy film wyłączyć), włączam ponownie a odtwarzacz co? wyświetla je małe, mimo że w menu wyraźnie zaznaczone że mają być duże :confused:

nie poprawili nieznikającego napisu "zoom".

kolor tła pod czcionką "oczojebny zielony", a przydaje się to kiedy film ma harsduby a po nałożeniu polskich ledwo co da się odczytać, tzn. przydałoby się gdyby tylko dało sie patrzeć na te napisy tym zielonym tłem, nie dało się normalnie czarnego tła dać? ...

co do AC3, to nie sprawdzalem jeszcze, ale chyba nie sprawdzę, bo wracam do starego softu, te napisy dobijają.

ale super, diodę poprawili. SUPER.
 

michalk3

New member
Jak dla mnie to nic nie zrobili. AC3/DTS dalej sie rozjezdza. Zwlaszcza z napisami. Podczas zmiany napisow powstaja milisekundowe przerwy w dzwieku. Potwierdzam problemy opisane przez przedmowce.

Dioda to pierdola w porownaniu z innymi problemami.
 

michalk3

New member
Po najnowszym upgrade firmware przekazuje moje spostrzezenia:

- napisy - nie zapisuje ustawien
- avi > 4GB - zatrzymuje sie, nie odtwarza dalej (powtorka z problemu 2 GB)
- AC3/DTS nie rozjezdza sie w ogole - bez napisow/przy wylaczonych napisach
- AC3/DTS rozjezdza sie z napisami - niezaleznie od formatu napisow
- w poprzednim firmware (z marca) odtwarzacz sie wieszal w standby - nie reagowal na przycisk on/off
- brak info o czasie do konca filmu
- przy obecnosci plikow z muzyka/video/zdjecia priorytetem powino byc video (w koncu to odtwarzacz video)
- przy duzych plikach przewijanie nie jest 20x tylko normalne 2x dla kazdej z dostepnych opcji

To czego ja potrzebuje/oczekuje dopiszcie co Was boli.
 
Ostatnia edycja:

rav126

New member
bardzo dobrze i zwięźle to ująłeś :)

jak dla mnie jeszcze:
- nieznikający napis zoom (przy powiększeniu obrazu)
- idiotyczny zielony kolor podświetlenia napisów w opcji kolor tła, powinien byc czarny
- jak wcześniej napisałem - niech wreszcie zapamięta i zastosuje zadane ustawienia co do napisów!

miejmy nadzieję, że czytają to forum :), albo może by ktoś zebrał te spostrzeżenia i je im wysłał?
 

adlerfromsc

New member
Z tych co podaliście nie wysłałem tylko:
"idiotyczny zielony kolor podświetlenia napisów w opcji kolor tła, powinien byc czarny"
"brak info o czasie do konca filmu"
"przy obecnosci plikow z muzyka/video/zdjecia priorytetem powino byc video (w koncu to odtwarzacz video)"
Dobrze by było zebrać wszystko i niech ślą im różne osoby, może się ugną pod naporem;)
Dodatkowo ja zauważyłem:
- Pliki w formacie czasowym t.j 00:01:38 itd(nie wygasają po paru s.). w napisach klatkowych nie pomija znacznikow kolorow, i kursywy (innego formatowania) zgłodzone lol edit: zgłoszone
- sortowanie plików wg alfabetu. zgłoszone
- pokazywanie tytulu przy przechodzeniu na pasku u góry. (nie pamietam;)
- odtwarzacz nie czyta napisów z inną nazwą niż film(marzenie;) j.w
- tnie ostatnie 10 s z odtwarzanego filmu(zauważalne na heroesach, i innych gdzie nie ma napisów na końcu;) chyba nie zgłoszone
- czasami wychodzi mi na zwykłych divx(trzeba je przekonwertować na kompie jest ok) chyba nie zgłoszone
- przewijanie do tyłu działa inaczej niż przewijanie do przodu, już nie mówiąc, że im dłuższy plik tym przewijanie działa wolniej j.w.

MP3:
- brak przewijania mp3 - nie zgłoszone odkryłem wczoraj
- Dzisiaj sie dokładnie przyjrzałem pauzowaniu - i działa czasami tylko - działa jak stop z playem od pierwszego utworu w katalogu?? - j.w.
- stop powoduje ??? no właśnie... wyświetla mi się plansza początkowa...
- brak przejścia pod przyciskami do nastepnego albumu (katalogu) na płytach z plikami MP3(przynajmniej nie było;). Teoretycznie jest przechodzenie po katalogach jak się przełączy na lewo, więc wątpie żeby coś z tym zrobili. Jednak ja wole sluchać muzyki przy wyłączonym tv, tym bardziej że to plazma i się wypala na statycznym obrazie;) chyba zgłoszone
- coś tam z tym equalizerem(o ile jest) bo nie zapisałem o co chodziło;).

Generalnie nie sprawdzałem na nim zdjęć, więc może tam coś być jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

jopiii

New member
Chciałem przerobić mkv na divx hd a Allplayerze jak to jest zalecane przez Fergusona jednak wyskakują mi jakieś komunikaty o bledach. Przypuszczam, że brakuje jakis kodekow (mam zainstalowany najnowszy zestaw K-lite). Czy jest jakis sposób by sciagnać brakujące kodeki bez potrzeby placenia 5zl za smsa (usluga aktualizacji w allpayerze przez kod z smsa).
 

michalk3

New member
jopiii napisał:
Czy jest jakis sposób by sciagnać brakujące kodeki bez potrzeby placenia 5zl za smsa (usluga aktualizacji w allpayerze przez kod z smsa).

Autentycznie rozbawiles mnie tym 5zl. Niestety bedziesz musial zainwestowac (pozycz od kogos i nie oddaj, albo pozbieraj butelki w parku), bo AllPlayer pobiera potrzebne codeki i instaluje je w innej lokalizacji niz systemowa (To moje obserwacje). Ogolnie ja nie polecam tego narzedzia, bo bitrate jest niski i na szybkich scenach wychodza piksele, zreszta poczytaj sobie, bo temat byl walkowany wiele razy na roznych forach.

PS. Ktos Ci daje program (AllPlayer) za darmo (pomijam to jak dziala - bo jednak czasem dziala), a Ty nie zaplacisz 5zl za aktualizacje, ktora zapewnia optymalna konforguracje. Po oplaceniu az 5zl dostajesz gwarancje, ze powiino dzialac.

Jestes moze z Poznania?
 

jopiii

New member
A czy też autentycznie rozbawiają Cie ludzie którzy ściągają muzykę z internetu nie płacąc za to, zamiast zapłacić tę śmieszna złotówkę od każdej mp3 i dopomóc artystów (jakby nie było wkładają oni wiele trudu i pracy i można im coś zapłacić jak się chce słuchać)? A może sam ściągasz lub posiadasz takowe, a mi tu wyskakujesz hipokryto z kpinami o zbieraniu butelek?!

Sciągnąłem Total Video Converter i na nim zacząłem przerabiać filmy na Fergusona.

PS. Nie jestem z Poznania, ale chętnie bym znowu przy jakiejś okazji odwiedził Poznań bo to przyjemne miasto.
 

michalk3

New member
Muzyke rzadko słucham i mp3 nie sciagam, plyta z muzyka kosztuje niewiele i jak cos mi sie podoba to kupuje CD, slucham glownie w aucie.

Za Video Cleanera zapłaciłem, bo wyobraz sobie wykorzystuje go nie tylko do konwersji mkv->avi.
 
Ostatnia edycja:

adlerfromsc

New member
Do konwersji polecam program Super(Simplified Universal Player Encoder & Renderer eRightSoft) lub Media Coder.
Video Cleaner + VDUB mod jest niezastąpiony przy uszkodzonych MKV - poprostu innym softem nie udało mi się odzyskać całego materiału.
Osobiście wole darmowy Super (Media Coder potrzebuje do odczytu bitrate video - przy konwersji mi się sypie bo coś w nim przekombinowałem z ustawieniami, a interfejs jest bardziej zakręcony niż w Super i nie wiem na co mi MC to przerabia...;).
Video Cleaner ma jedna wadę ponad tydzień ustawień - a i tak robią mi się bloki przy przeskakiwaniu (na kompie). Po tym tygodniu pracy;) zminimalizowałem to ale nadal występują - przepuszczę jeszcze raz Superem, ale nie mam czasu;)
Generalnie polecam Super jest Super;)
 
Ostatnia edycja:

rav126

New member
@ jordan
@ limciu

podpiąłem DVD pod ampli za pomocą HDMI i też mi widzi tylko kanał L i R... podpięcie coaxial albo optycznym pomoże? czy na pewno będzie juz widział wszystkie kanały dźwiękowe?

straszny babol z tym HDMI, kurde przecież to cyfrowe wyjście to jak może nie przekazywać 5.1? straszna kaszana... po prostu z tygodnia na tydzień coraz bardziej działa mi na nerwy ten odtwarzacz, dobrze że przynajmniej bardzo ładnie skaluje.
 

adlerfromsc

New member
U mnie na optycznym widzi wszystkie kanały - z hdmi od początku były jakieś problemy w niektórych TV. Podejrzewam ze zrobili na hdmi L/R, żeby chodziło właśnie na wszystkich tv (nie każdy TV ma wkońcu dekodery dźwięku AC3) -> a jeśli jest tak jak myślę to dali ciała, bo mogli w opcjach otwarzacza to uzależnić. Tryb musi być w opcjach RAW, żeby ampli przejęło rolę dekodera dźwięku.
 

rav126

New member
dzięki adlerfromsc :)
to dzisiaj kupuję optyka albo coaxiala, zobaczę który tańszy. co do RAW to już to wcześniej wyczytałem.
 

michalk3

New member
Dzisiaj nabylem droga kupna odtwarzacz LG-BD370. Przyznaje ze to inny kaliber sprzetu (cenowy takze), bo to blue-ray, ale:

- nie ma zadnych problemow z rozjezdzaniem dziwieku
- z napisami takze
- koniec z konwertowaniem (mkv x264 - odtwarza z definicji)
- filmy wygladaja lepiej (divx HD i inne takze)
- menu jest bez porownania lepsze

Bede tutaj zerkal, bo interesuje mnie jak ferguson sobie poradzi z firmware.

pozdrawiam wszystkich
 

mih00

New member
Witam wszystkich!
Zakupiłem to urządzenie i mam wgrany najnowszy soft i nie potrafię wyświetlić żadnego filmu HD. Testuje na demo Pixara (.mkv). W allplayerze zakupiłem aktualizację nowych kodeków i po konwersji 868 nie wyświetla obrazu tylko dzwięk. W MediaCoderze próbowałem różne konwersje do MPEG4, do AVI (DIVX) i 868 podaje zawsze "Unsupported video".
Instalowałem różne zestawy kodeków K-lite i CCC Pack i bez zmian.
W czym może być problem. Jakiego programu muszę użyć i z jakimi ustawieniami? Nie mam pomysłu. Nie odtworzyłem jeszcze żadnego filmu HD a tym celu zakupiłem to cudo!!!
 

michalk3

New member
A może zapomniałes o tym?

h**p: // w*w*w. free-codecs .com / Matroska_Pack_download. htm

Usuń spacje i gwazdki.
Możesz także spróbować AllConvertera, jakiś sampel powinien ci pojść.
Poczytaj kilka postów do tyłu - tam ludzie pisali czym kompresują.

pozdr,
michal
 
Do góry