Ferguson DVP868HD

adlerfromsc

New member
Wątpie - ale sprawdzę jeszcze, seriale przy rekompresji niektóre miały poniżej 1 GB i też sie ścinały w okolicy 40 min ( swoją drogą czemu 40 min przy 4 gb jak i przy 1 gb pliku???) ... i co dziwne materiał NIE 720p HD nie ścina sie nawet powyżej 1,5GB(większych nie miałem)!
 

pawelll

Member
Wersję z poprawionym dźwiękiem testowałem już od kilku dni, teraz doszło jeszcze kilka drobiazgów. Wysłałem do F propozycje innych modyfikacji, obiecali, że będą pracować. :)
Mam nadzieję, że na obietnicach się nie skończy i F okaże się solidniejszy od np. Manty.
szeniek napisał:
Manta wypuszcza wiele uaktualnień .......
pzdr

Chyba miałem pecha, bo w pierwszym odtwarzaczu Manty upgrade był chyba jeden, a w ER2 chyba 2- i działalność upgradowa umarła (przed usunięciem wszystkich niedoróbek).
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Zgłosiłem
1. Problemy z odtwarzaniem plików .avi o wielkości >2 GB. Odtwarzanie jest przerywane w losowych momentach.

2. Dużą uciążliwością jest także sposób obsługi plików:

a. wyświetlanie tylko fragmentu nazwy pliku

b. odtwarzacz służy raczej do oglądania filmów więc wydaje się zasadne aby domyślnym typem wyświetlanych plików były pliki filmowe a nie zdjęcia

c. bardzo przydatną (i występującą w prawie wszystkich odtwaraczach) funkcją jest automatyczne uruchamianie kolejnego pliku filmowego z katalogu- istotne przy filmach rozbitych na kilka plików- niestety w 868 takiej funkcji nie ma

3. Zapisywane pliki .ts mają stale tą samą datę (maj 2007)


Myślę, że usunięcie pkt 1 i 3 oraz modyfikacje z pkt 2 zapewnią już przyzwoity poziom funkcjonalności. Oczywiście przydałaby się np. płynna regulacja położenia napisów (jak w 880) ale nie wiem czy jest ona w ogóle możliwa przy tym procesorze.




 

Andon

New member
pawelll napisał:
Zgłosiłem
1. Problemy z odtwarzaniem plików .avi o wielkości >2 GB. Odtwarzanie jest przerywane w losowych momentach.

no to jest chyba największy bug

pawelll napisał:
2. Dużą uciążliwością jest także sposób obsługi plików:

a. wyświetlanie tylko fragmentu nazwy pliku

b. odtwarzacz służy raczej do oglądania filmów więc wydaje się zasadne aby domyślnym typem wyświetlanych plików były pliki filmowe a nie zdjęcia

c. bardzo przydatną (i występującą w prawie wszystkich odtwaraczach) funkcją jest automatyczne uruchamianie kolejnego pliku filmowego z katalogu- istotne przy filmach rozbitych na kilka plików- niestety w 868 takiej funkcji nie ma

ad. a. akurat nie jest to jakąś straszną bolączką bo wystarczy sobie odpowiednio przygotować płytę
ad. b. nie wiele na ten temat mogę powiedzieć bo nie wkładałem mu płyty ze zdjęciami i filmami jednocześnie
ad. c. no właśnie tego mi brakuje

pawelll napisał:
3. Zapisywane pliki .ts mają stale tą samą datę (maj 2007)

Myślę, że usunięcie pkt 1 i 3 oraz modyfikacje z pkt 2 zapewnią już przyzwoity poziom funkcjonalności. Oczywiście przydałaby się np. płynna regulacja położenia napisów (jak w 880) ale nie wiem czy jest ona w ogóle możliwa przy tym procesorze.

a o co chodzi z tymi plikami .ts?
 

deskjet

New member
DVD ferguson

Czy nowe oprogramowanie poprawia problem synchronizacji obrazu z dźwiękiem w hd divxach?
Bo wszystkie inne problemy poprawione w nowym sofcie u mnie nie występują :)
 

adlerfromsc

New member
Hmm póki co na na nowym sofcie na 2 zwykłe divxy z AC3 1 miał desynchro dźwieku, na drugim jeśli było to nie wielkie i nie zauważyłem;) -> po pauzie się automatycznie synchronizuje. Więc w moim mniemaniu nic sie nie zmieniło jeśli chodzi o tego buga...
 

Rafal D.

New member
Od wczoraj mam Ferguson DVP868HD, niestety nie działa mi dzwięku po HDMI (TV LG 32LC42), zainstalowałem aktualizacja z pendrive do odtwarzacz i działa dźwięki :) A filmy MKV na DivX HD, konwertowałem program AllConverter -> DivX Converter..., 1,7GB czas film 1:39.57, nie zawiesza mi czas i bezproblemów :)
 

Rejter

New member
W ferdku 780 pod przyciskiem OSD mialem info o czasie ogladania, dlugosci filmu, ile pozostalo do konca. W 868 pod przyciskiem info mam tylko info w trakcie ogladania ile juz filmu zobaczylem brakuje informacji ile jest do konca.
To mi bardzo doskwiera. A i wyswietlacz jest nieczytelny.
 

evenement44

New member
Zobaczycie że za niedługo pojawi się aktualizacja softu do fergusona, bardzo cenie tę firmę tam technicy robią sprzęt dla ludzi a nie tylko dla kasy
 

michalk3

New member
evenement44 napisał:
Zobaczycie że za niedługo pojawi się aktualizacja softu do fergusona, bardzo cenie tę firmę tam technicy robią sprzęt dla ludzi a nie tylko dla kasy
Tez wybralem Fergusona ze wzgledu na aktualizacje. Choc po rozmowie z serwisem w sprawie dlugich plikow *.avi powyzej 2GB stracilem troche optymizmu. Dosc ostro pracuja, ale nie wiedza skad sie bierze ten problem. Pracuja z producentem chipa nad jakims duzym update, ale nawet orientacyjnego terminu ukazania sie tej modyfikacji nie znaja.

Kolesie z serwisu zalecaja uparcie All Convertera, wiec posiagalem co trzeba i zrobilem sobie Matrixa, ktory wyszedl na poziomie 2,6GB i dalej ten sam problem.

Wczesniej czlowiek z serwisu twierdzil, ze ludzie uzywaja roznych dziwnych programow do konwertowania i ze to jest powodem. Spytalem jak wiec ustawic kodek, mowie, ze to przeciez to kodek kompresuje nie program.

Jak wiec poklikac, co wlaczyc, czego nie, aby film przeszedl w calosci. Nie dostalem pelnej odpowiedzi. Ogolnie na razie lipa :(

Poki co, dziele na kawalki...

Poza tym problemow z dzwiekiem nie zauwazylem. Nic mi sie nie rozjezdza.
 
Ostatnia edycja:

koszale

New member
A ja sie zastanawiam dlaczego dopuszczają do sprzedaży nowy produkt którego nie przetestowali dobrze, nie przemyśleli i dopiero później coś tam próbują zrobić zamiast od razu. Gdyby sie starali to zrobili by raz a dobrze a nie taki bubel... widać że mają użytkowników w pupie, zależy im tylko na kasie....
 

jordan

New member
panowie czy po dluzszym uzywaniu tego i sofcie nowym czy warto go wziac czy nie warto ? :D np czy kupic starszego brata 880 ?? :) zalezy mi tez zeby z usb mozna bylo filmy puszczac bez problmu :) oczywiscie dvd dts i przez hdmi z amplitunerem zeby nie bylo problemu :)
 

limciu

New member
Mimo wszystko warto.

Ma wiele wkurzających wad, ale mimo wszystko kupiłbym go jeszcze raz (mam go półtora miesiąca). Nie miałem wcześniejszych modeli Fergusona (zbudowanych z chipem Mediatek) i nie wiem jakie były wspaniałe. Ale miałem kilka odtwarzaczy z tym chipem i po prostu po paru miesiącach elektronika się kończyła przy braku jakichkolwiek zewnętrznych objawów (typu wylane kondensatory itp). Dla mnie firma Mediatek przestała istnieć. A nowy ferdek ma chip Sunplus.
Oczywiście odpowiednio wyposażony PC będzie robił to dużo lepiej, ale też dużo więcej kosztuje i dużo bardziej hałasuje, a ja lubię ciszę oglądając filmy.

Liczę też, że ekipa Fergusona pousuwa te opisane niedoróbki.
Ja mogę dorzucić jeszcze jedną: Nie przekazuje dźwięku 5.1 przez HDMI do amplitunera Onkyo 576 (jedynie stereo). Musiałem dodatkowo połączyć go światłowodem, po czym okazało się, że jak mam dźwięk 5.1 (Dolby Digital), to nie mam obrazu na TV (ampli przestał go przekazywać). Może da się to poustawiać, ale na szybko musiałem podłączyć odtwarzacz kablem HDMI bezpośrednio do TV (tylko po co kupowałem taki drogi amplituner z HDMI ?)

PS: Udzielam się na paru forach i nie zauważyłem, że tutaj to mój pierwszy post.
Sorry, że wcześniej się nie przywitałem. Witojcie !!!
 
Ostatnia edycja:

jordan

New member
jak ci nie puszcza 5.1 to musisz dac tam PCM bodajze :) tez tak mialem przy tym samsungu no i zmienilem i dawal mi 5.1 :) mam nadzieje ze pojdzie przez hdmi kurde a jak innym dziala to HDMI ???

a wgrywales nowy soft ?

p.s dalem troche wiecej za ampli :) i cza to zrobic a nie kombinowac jak kon pod gore :)
 
Ostatnia edycja:

michalk3

New member
Nowy soft w tym tygodniu!

Dzisiaj rozmawialem z serwisem i otrzymalem info, ze do konca tyodnia ma pojawic sie nowe oprogramowanie na stronie fergusona.
 

Kaudii

New member
Juz jest nowy soft na stronie fergusona, poprawili miedzy innymi
  • poprawiono: pliki z określonymi znakami w nazwach (np. polskimi) na płytach były niewidoczne w przeglądarce plików
  • poprawiono: usprawniono odtwarzanie DivX/XviD 720p (błąd dużych plików "stop i wyjście do przeglądarki plików w czasie odtwarzania")
  • zmieniono: długie nazwy plików są przewijane na górze przeglądarki plików
  • zmieniono: brak komunikatu "OFF" na wyświetlaczu VFD w trybie standby
  • zmieniono: tłumaczenie OSD
  • zmieniono: funkcja AutoPlay jest domyślnie aktywna
  • zmieniono: poprawiono odtwarzanie wieloczęsciowych filmów (kolejna część powinna być automatycznie odtwarzana)
potwierdzam , iż powyższe zmiany działają, sadze, ze te poprawki zadowolą wielu z nas.:D
 
Do góry