Ferguson DVP868HD

PopaY

New member
Bez reklam
A próbował ktoś słuchać muzyki w formacie mp3? Dla mnie żenada... Pokazuje się po prostu katalog i możemy sobie włączyć jakiś plik. Nie ma żadnego odtwarzacza plików muzycznych tak jak w przypadku np. Bellwooda gdzie po kliknięciu na plik uruchamia się on w odtwarzaczu muzycznym gdzie mamy equalizer i mnóstwo funkcji muzycznych, np. losowe odtwarzanie utwórów, czas do końca utworu, czas od początku utworu i oczywiście tagi ID3, a Ferdek ma tylko swoją nędzną przeglądarkę plików z niepełnymi nazwami utworów. Ja wysiadam Panowie... Chce ktoś kupić nową sztukę (testowaną przez około tydzień) za 250zł? Chętnie sprzedam...
 

rydzyn

New member
roger269 napisał:
Witam wszystkich !
Do tej pory korzystałem z 880HX - i tak chyba zostanie dalej. Możliwości nowego ferdka są żadne w stosunku do poprzednika i tak:
Minusy:
- brzydki przedni panel i koszmarna klapka zakrywająca port usb,
- świecący wyświetlacz w standby ( napis OFF ),
- koszmarny ekran powitalny zamieniający wieczorem pokój w salę operacyjną,
- najgorszy jaki widziałem menedżer plików ( moje dyski są widoczne tylko w 1/3, a przygotowaną systematykę folderową szlag trafia), nie można odczytać nazw plików,
- menu i osd rodem z pierwszych dalekowschodnich dvd - ubogie, niepraktyczne i...cholernie brzydkie,
- uboga, praktycznie żadna obsługa napisów,
- brak opóźniania i przyspieszania napisów i ścieżki audio,
Zalety:
- niesamowicie szybka obsługa pendrive
- dyski zasilane przez usb nie potrzebują zewnętrznych zasilaczy (przynajmniej moje toshiby ).
Podsumowanie :
o ile wygląd zewnętrzny nie jest tak istotny, to fatalne oprogramowanie czyni z tego ferdka największego gniota niewartego ani jednego zeta ze swojej ceny - chociaż dla niewybrednych użytkowników, zwłaszcza gdy jest to ich pierwsze dvd (brak porównań) mógłby być dobry - to jednak tym polecam taniochę z biedronki za 99 zeta - będą bardziej zadowoleni.
Pozdro dla ALL !
100% prawdy.Nic dodać.Wątpię żeby softem to poprawili.;)Widzi więcej plików ale ile się trzeba nagłowić żeby to zobaczył.:D
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Kolejna wada. DVD nie rozpoznaje automatycznie drugiego pliku z filmu 2-plikowego. Przykład:

CD1 W Cieniu Chwały[2008]DVDRip.XviD.avi
CD2 W Cieniu Chwały[2008]DVDRip.XviD.avi

Po obejrzeniu pliku nr 1 DVD powinno automatycznie włączyć plik nr 2 (tak się dzieje na innych odtwarzaczach, które mam w domu tj. Bellwood 301U, LG DVX276 i Samsung DVD P-380), a tymczasem film się wyłącza i wyświetla się menu katalogowe i plik nr 2 muszę włączać ręcznie...
 

bonzo

New member
Czy w 868 można zmieniać wielkość czcionki w napisach w divx-ach ?
Jeśli tak, to jaka jest to regulacja - małe, średnie, duże?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o skalowanie w 868 to masz do wyboru 720 lub 1080, a wiadomo, że po componencie max co uzyskamy to 576. Tak czy inaczej ustawiając wyjście compo odtwarzacz automatycznie ustawia największą możliwą rozdzielczość puszczoną przez compo czyli 576 (której w ustawieniach nie widać).

bonzo napisał:
Czy w 868 można zmieniać wielkość czcionki w napisach w divx-ach ?
Jeśli tak, to jaka jest to regulacja - małe, średnie, duże?
Dokładnie tak jak piszesz: mała, średnia, duża.
 

braavoo

New member
Moi Drodzy,

Dostalem ten DVD jakos okazyjnie do testow i normalnie mi rece opadly jak po podpieciu go kablem HDMI pod amplituner ONKYO 905 oprocz trentwego obrazu nie uslyszalem dzwieku. Myslalem, ze ten problem to mialy tylko tunery telewizji n.
Masakra. Probowalem wszelkich ustawien i nic.
Dla mnie jest to totalna dyskwalifikacja i nawet dalej nie zamierzam sie w niego zaglebiac.
Dziwiek po SPDIF idzie prawidlowo
DO tego ten drentwy obraz powitalny Fergusona, mialem wrazenie jakbym mial nieprawidlowo podpiety kabel HDMI, jakis taki fioletowy negatyw.

Obraz tez pozostawia wiele do zyczenia. Dwa dyski podpiete pod USB (2,5 i 3,5 cala) niewidoczne dla Ferdka. Pewnie mu wielkosci partycji albo cos innego nie pasuje.
Jednym slowem szkoda czasu

Aha i zapomnialem dopisac o przednim panelu ,ktory jest pokryty jakby folia przez ktora kiepsko widac wyswietlacz. Jak otwieralem klapke przykrywajaca przednie gniazdo USB to balemm sie zeby nie urwac. Jest przez cala dlugosc odtwarzacza.

W porownaniu z poprzednimi wersjami 780 i 880 nie ma polotu. Obie testowalem.

Jeszcze sprawdze DivX HD ale i tak na wstepie juz mnie zniechecil ten odtwarzacz.

Pozdrawiam

braavoo
 

pawelll

Member
braavoo napisał:
Moi Drodzy,

....... nie uslyszalem dzwieku. Myslalem, ze ten problem to mialy tylko tunery telewizji n.

Aha i zapomnialem dopisac o przednim panelu ,ktory jest pokryty jakby folia przez ktora kiepsko widac wyswietlacz.
.......
Niestety problem braku dźwięku po HDMI jest powszechny (producenci o tym wiedzą czego dowodem jest możliwość przypisania do HDMI1 analogowego wejścia dźwięku) i nie związany z konkretnym modelem. Najlepszy dowód, że mój 868 działa poprawnie z innym TV Panasonica. Ostatnio kolega walczył z jakimś topowym modelem Marantza.

A folię się zrywa :). Nie ma to jak być malkontentem ;)
 
Ostatnia edycja:

ichtiander

New member
soft

A ja jestem przekonany że Ferguson stanie na wysokości zadania i udostępni w najbliższym czasie nowy soft. Pamiętacie, jak było z 880, pierwsze oprogramowanie także było nienajlepsze a teraz działa ok.:mrgreen:
 

Andon

New member
Witam wszystkich jako nowy na forum :)
Używam 868 od 2 miesięcy. Problemów z dźwiękiem nie mam i nigdy nie miałem.
natomiast mam problem z filmami przekonwertowanymi Allplayerem: po obejrzeniu 50-70 min film-stop i nie idzie dalej. nie ważne czy z usb czy z płyty. plik ma rozmiar 1,2 - 1,4 GB *.avi. na kompie wszystko OK. oczywiście jak już inni pisali jest trochę cicho ale przecież regulacja głośności w tv działa i da się to przeżyć

Wielu dopytuje się o usb, hdd itp...
usb obsługuje tylko fat32 :!: także wszelkie braki widoczności dysków są pewnie spowodowane tym, że macie ntfs

czy miał ktoś problem z filmem taki jak opisałem powyżej (zatrzymywanie)? bo nie wiem czy dawać do serwisu czy TTTM
 

PopaY

New member
Bez reklam
Andon napisał:
Wielu dopytuje się o usb, hdd itp...
usb obsługuje tylko fat32 :!: także wszelkie braki widoczności dysków są pewnie spowodowane tym, że macie ntfs

czy miał ktoś problem z filmem taki jak opisałem powyżej (zatrzymywanie)? bo nie wiem czy dawać do serwisu czy TTTM
Mylisz się kolego. USB obsługuje pełny zakres FAT, nie tylko FAT32, a co do filmów to o jakim filmie piszesz? Czyżby Sezon na Misia II? :p
 

adlerfromsc

New member
U mnie też sie ścina na jakimś zwykłym divx(700mb) po 30 s, ale to przypadek 1/30. Przy materiale HD przy ok. 40 min to nie zdażyło mi się, żeby się nie zaciął;)
 

Andon

New member
PopaY napisał:
Mylisz się kolego. USB obsługuje pełny zakres FAT, nie tylko FAT32, a co do filmów to o jakim filmie piszesz? Czyżby Sezon na Misia II? :p
racja. o facie może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że nie obsługuje ntfs :smile:

nie wiem jakie znaczenie ma to co to za film, a ale nie był to sezon.
Wieszał mi się na:
Meet Dave,
Death Race,
Stargate The Ark Of Truth,
Max Payne.
i nie ważne czy na płycie czy na usb
 

adlerfromsc

New member
Hmm...:) IMO jest bardzo "czuły" na "wady" filmików - na kompie mi nie ścina ale programy/kodeki do odtwarzania mają na bank lepsze algorytmy korekcji(skoro "połykają" nawet pliki uszkodzone;).
Spróbuj VirtualDubModem opcja DirectStreamCopy do nowego pliku(Powinno to max 2 min zająć).
 

szeniek

New member
To nie wady filmów. Problem dotyczy zgodności plików AVI z OpenDML-MultiDML (virtualny podział plików powyżej 1GB lub 2GB). Odtwarzacz prawdopodobnie widzi tylko pierwszą z virtualnych części i kończy przed czasem (wielu młodych tak ma:grin: )
Jak na razie tylko jeden program potrafi tak przekonwertować (wygenerować) AVI aby niezależnie od wagi pliku (1,5GB czy 2,5GB) było bez zatrzymania odtworzone w całości.Ten program to DivXConverter - to smutne ale nie rozpoznaje on MKV i jego używanie do ponownej rekompresji mija się z celem. Przerobiłem wiele wariantów i efekt zawsze ten sam - cięcie. Pewne nadzieje daje jeszcze DrDivX v2 ale filmy po konwersji lekko się tną (video) Na pocieszenie dodam że ten sam problem występuje w Mantach 056 (zbudowana chyba na tym samym chipie)
Był tam też problem braku dźwięku po HDMI z niektórymi TV ale wypuścili soft i naprawili to (ciekawe co zepsuli:p ). Manta wypuszcza wiele uaktualnień - może F chce zrobić raz a dobrze.

pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry