Ferguson ariva t65-problem

cezary1020

New member
Witam.Podłączyłem dekoder ferguson ariva t65 pod antenę siatkową.Dekoder znalazł kanały,które znajdują się w multipleksie MUX-2. Obraz idealny,brak zacięć. W miejscowości w której mieszkam powinienem odbierać wszystkie multipleksy,jednak mimo wielokrotnych prób przestawiania anteny nie znajduję kanałów z MUX-1 i MUX-3. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?
 

digitalus

Banned
Witam
Przyczyn moze byc wiele.Jesli masz mozliwosc sprawdz dekoder na innej instalacji antenowej. Jesli dekoder jest ok, moze sygnal jest zbyt mocny , lub zbyt slaby.Jesli zbyt mocny i obecna antena siatkowa posiada wzmacniacz to odlaczyc. Zbyt mocny przesterowany sygnal MUX-1 i MUX-3 moze spowodowac ze tuner nie wyszuka wcale kanalow . Sprawdzalem na swojej instalacji, podlaczenie wzmacniacza nic nie daje, brak obrazu, tuner nie znajduje programow.Podlacz symetryzator przy antenie, na koncu kabla normalna wtyczke antenowa.Jesli sygnal zbyt slaby to niestety trzeba wymienic antene na kierunkowa o wiekszym zysku.Duzo tez zalezy od uksztaltowania terenu , mocy nadajnikow i ich lokalizacji. Moze odbierasz tylko MUX-2 bo nadajnik jest najblizej lub moc tego najdajnika jest najwyzsza.
Moc nadajnikow ( kW ) mux 1, mux2,mux3 moze roznic sie od siebie.Moze odbierasz sygnal z najmocniejszego nadajnika. Slabszych nadajnikow brak.
Z jaka moca nadawany jest sygnal znajdziesz na stronie emitela lub tutaj
Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
 
Ostatnia edycja:

ksieciu9

New member
Witam wszystkich.Jestem nowy i od razu proszę o wyrozumiałość.Pozwolę się podpiąć pod temat.Wczoraj zakupiłem dekoder Ferguson ariva T65 wszystko pięknie podłączyłem itp.Dekoder wyszukał mi 23 programy+kilka radiowych.I tu zaczyna się problem tzn.Zapisywanie programów i zaczyna odliczac od dziesięciu i szukać od początku i tak w kółko.Nie rozumiem i nie ogarniam dlaczego tak się dzieje.Nie potrafię wyszukać programów ręcznie.Pomóżcie proszę bo szlag mnie trafia a teście już 2 dni bez tv.Dodam że antena zewnętrzna siatkowa ustawiona na Katowice.Jestem z Tychów.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Witam
W tunerze jest powrot do ustawien fabrycznych. Gdy juz wykonasz powrot do ustawien fabrycznych to wyszuiwanie kanalow recznie nie powinno stanowic problemu. Wybierasz , w menu tunera , kraj ,jezyk menu itp. LCN trzeba wylaczyc jesli chcesz zmienic kolejnosc kanalow. w menu wylacz zasilanie anteny.Zasilanie anteny jest potrzebne tylko wtedy gdy korzystasz np ze wzmaniacza przelotowego i zasilanie 5 volt bedzie pobierane z tunera.
Kliknij na ten link.Jest tam wykaz nadajnikow i na jakim kanale nadawne sa programy cyfrowe tam gdzie mieszkasz.Oznaczenia np K49,K36 to kanaly ktore trzeba wybrac wlasciwy kanal w menu tunera.
Kliknij na link nizej.
Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
W tunerze uruchamiasz wyszukiwanie reczne. W okienku kanal wybierasz kanal na ktorym nadawane sa programy. Na dole menu powinna pojawic sie jakosc i poziom sygnalu. Pozniej wybierasz kolejny kanal na ktorym sa pozostale kanaly cyfrowe z innego muxa
 
Ostatnia edycja:

jarod20

New member
A tak przy okazji, używał ktoś z was tego tunera jako odtwarzacz multimedialny? Jak w nim jest z odtwarzaniem plików przez USB z pena lub dysku przenośnego? Radzi sobie z dekodowaniem dużych plików? Odtwarza dźwięk 5.1?
 

leciwy

New member
Nagrywanie na Ariva t65

Szereg programów TV zamierzam nagrywać na dysk podłączony na USB do Arivy T65. Wybrane programy zapisuję do harmonogramu. Okresowo sprzęt nie uruchamia zaprogramowanego nagrywania, a jeśli po terminie włączam nagrywanie - dowcipnie pyta czy nagrywać zgodnie z harmonogramem.
Funkcja przywróć ustawienia fabryczne i ponowne ustawienie harmonogramu poprawia sytuację na krótko - kilka cykli nagrywania. Na kilka dni poprawia sytuację aktualizacja oprogramowania.
Jeśli idzie o nagrywanie - sprzęt jest bardzo zawodny.
Czy jest jakaś możliwość uzdrowienia sytuacji ?
 
Do góry