Ferguson Ariva HDplayer 200A

mcrobert666

New member
Powiem tak player sprawia się niezłe, początkowo myślałem że się zawiesza a okazało się że był to uszkodzony kabel hdmi:)pasywne chłodzenie sprawdza się dobrze praktycznie się nie grzeje, co do dysku to nie montowałem, co do opcji internetowych to lipa, radio i pogoda nic poza tym(brak youtube itp). Ogólnie po przesiadce z asmaxa baja, zdarzył mi się problem z napisami txt, gubił co 2 wyświetlany text, pomogła konwersja napisów na rst, pierwsze wrażenia pozytywne z użytkowania playerka.
 

cekal

New member
usb wifi

witam,

mam pytanie odnośnie słuchania radia internetowego za pomocą usb-WiFi w połączeniu z domowym routerem?

czy jakość połączenia będzie zadawalająca oraz czy są polskie stacje radiowe?
Pozdrawiam
 

dtrevo

New member
jestem posiadaczem tego sprzętu.

Wykonany dosyć ładnie, póki co nie zdarzyło się żeby jakiegoś formatu nie otwierał. Ale do rzeczy, co doskwiera:
- WiFi, niestety nie pamięta sieci, więc za każdym uruchomieniem, trzeba iść w ustawienia i wybierać sieć, trochę uciążliwe.
- jak dla mnie nie do pomyślenia było to że produkując tego typu urządzenie które obsługuje dyski do 2TB, mające Wifi Lan, nie posiada biednego choćby FTP'a, już nie mówiąc o sambie. Oczywiście Polak potrafi, po wpięciu dysku (bez dysku wyskakuje błąd "błędne żądanie") ściągam torrenty, które wcześniej na komputerze tworzę. Takie paczki paronasto gigowe. W ten sposób mogę w miare wygodnie wrzucać filmy, zdjęcia, seriale, muzyke na odtwarzacz.
 

murchi

New member
Witam zakupłem ARIVE200A i juz zaczeło sie moje niezadowolenie. W pierwszy dzięń se zawiesiłn na tyle że musiałem pojechac do sklepu spowrotem.Wgrali nowy soft i było ok,ale jak dotąd nie odtwarza DTS i Dolby, mam tylko STEREO, musze znowu odwiedzic sklep.W sprzęcie menu jest dobre i łatwe w obsłudze wi-fi działa ale ogranicza sie tylko do radia internetowego i pogodynki,obraz jest bardzo dobry.Jak narazie tyle tylko wrażeń.
 

edek13

New member
mam ten playerek od 3 dni i z minusów to mogę wymienić:
1. brak napisów po sieci (przez usb i hd daje radę)
2. czasem kiszą się napisy (txt) i wyświetla co drugą kwestię
cała reszta to zalety czyli tani, mały i ładny, wali mkv jak ta lala, brakuje tylko jakiegoś wbudowanego ftp, czy sabmy (trzeba ściągać torrenty lub usb)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Produktów Fergusona to ja bym nawet największemu wrogowi nie polecił. Firma ta skończyła swoją karierę jakieś 5 lat temu. Od tego czasu jest tylko coraz gorzej - zresztą wcale mnie to nie dziwi, bo jak wytłumaczyć chinskiemu producentowi sprzętów, że są problemy z polskimi znakami lub nie odbiera niektórych częstotliwości z HotBirda. Jak ten Chińczyk ma to sprawdzić?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Krawata nie musi wiązać, ale ma działać to co opisują w instrukcjach. W Fergusonie wiele funkcji działa kiedy chce i jak chce. Miałem przejścia z dwoma tunerami sat i wiem o czym mówię.
Tak, że Ferguson to nawet jakby ziemniakami handlował to i tak byłyby złe!
 

mcrobert666

New member
Ferdek

Mam chyba fertka 200a jako jeden z pierwszych, miałem już w testach i asmaxa, sony, popcorna, prawda jest taka, że za te pieniądze nie ma co wymagać, sprzęt działa i wszystko śmiga, jeśli ktoś chce super wypas to polecam zakup przynajmniej 3x droższego Popcorna:), co do DTS działa jak ta lala po optyku.
 

PiotrM_

New member
a zdjęcia?

A mnie bardzo interesuje jak ta Ariva 200a wyświetla zdjęcia....
Byłbym bardzo wdzięczny za słowo na ten temat.
Czy np. przy pokazie slajdów, gdzie oglądamy zdjęcia, mające 10 MPix i ok. 2-3 MB, przechodzenie do kolejnego zdjęcia trwa w nieskończoność, czy w miarę szybko (szybko to znaczy po 2-3sekundach).

I czy zdjęcia są ładnie skalowane do 1080p (ostre) - czy wyświetlane są na pełnym ekranie (bez ramek, przeszkadzajek) ? Z góry dzięki.
 

mcrobert666

New member
Ariva 200A dobrze radzi sobie z P2P, nie trzeba montować hdd w obudowie wystarczy podpiąć, a system sam zrobi folder na hdd do pobierania, ogólnie baja temat, przydała by się tylko funkcja auto wyłączenia po skończonym pobieraniu
 

jewczukpawel

New member
A ja mam doła. Dziwna rzecz. Dzisiaj kupiłem HD200A i po włożeniu dysku nie odpala. Tzn., tylko czarny ekran na TV, sam jako tako się włącza. Jak tylko usunę dysk, to załącza się normalnie do menu. Poza tym wszystko ładno i fajno :) Jak myślicie co to może być z dyskiem ? Od razu napiszę, że to Toshina 160GB 2,5" - nie wiem co robić, czy wysyłać do naprawy po 1 dniu czy co.:cry:No i faktycznie szkoda, że YT brak. W Arivce 110 miałem wsio, ale ja zbrickowałem i w ogole nie chce wstać :( Była najlepsza. Kolejną rzeczą, jaką zauważyłem, to w 110 dzwiek po hdmi szedł w dts, a teraz bezposrednio po optyku tylko. Dla wyjasnienia miałem podłączenie Ariva-->TV LG za pomocą HDMI, a z TV-->kino domowe za pomocą optyka. Czyli po HDMI nie puszcza dźwięku w DTS :( kupa. Oddaje go jutro do sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:

funny

New member
Witam,

Czy testowal ktos czy dziala na nim DLNA? Mam serwer multimedialny Zyxel NSA-320 jako biblioteke plikow wiec z niego przewiduje odtwarzac wszystko. Pytanie czy ten odtwarzacz potrafi z tego korzystac? Wyczytalem ze po sieci nie dziala rowniez czytanie napisow?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Witam, mam ten player, jedyny problem to kłopot z netem. Gdy pierwszy raz podłączyłem kabel sieciowy (wyjąłem go z n recordera) wszystko było ok. Player pobrał wszystkie dane i odpaliłem radio internetowe. Gdy kupiłem osobny kabel, podłączyłem do routera niby też pobrał adres itp, ale wyskakuje komunikat "błąd sieci". Nie pomaga przełożenie kabla, ani podpięcie w inne gniazdo w routerze. Macie jakieś pomysły? Player też resetowałem do ustawień fabrycznych i nic.....
 
Do góry