FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

krzywy_krzywy

New member
janpat_1970 widzę, że jedziesz na 310, pewnie masz jakąś alternatywę wgraną, możesz pomóc ogarnąć temat? tylko jakiś link z działającym softem i jakiś opis co i jak zrobić.
thx
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ja mam soft DXtreme v9.5.0.r5992 z 2011-10-20 oraz boot 17 Fantec. Zachowanie Arivy stabilne, szybki start i proste menu. Nie zależy mi na YouTube i innych wodotryskach bo to mam w TV. Opisy softów można znaleźć na: Arivahd.pl - Zaloguj
 

zukkiller

New member
Witam, bo nigdzie nie znalazłem w końcu odpowiedzi czy można uruchomić na nim FILMY 3D SIDE BY SIDE podłączony oczywiście do telewizora 3D.
 

zukkiller

New member
Udostępnilem katalog z PC przez wifi katalog znajduje tylko chce longin i hasło, w ustawienia udostępnienia zmieniłem na wyłącz udostępnianie hasłem i dalej go wymaga już nie wiem o co chodzi.
Już poszło musiałem zmieniać zabezpieczenia dysku bo udostępnilem całą partcje

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Pogrzeb jeszcze w ustawieniach udostępniania bo musisz ustawić na profilu obecnym i publicznym. Jeszcze warto przejrzeć ustawienia udostępniana folderu. Mam 310 i udostępnienie na wiele folderów.
 

krzywy_krzywy

New member
hmm wgrywałem ostatnio kilka softów, przerobiłem config, instalacja bez problemu, działanie również ale każdy wygląda identycznie (menu, ikony) czy tak już jest czy coś źle robię?
dot.
Dxtreme
Astone
Evolve

wszystkie na boot 16
czy xtreamer sw2 pójdzie na 310? zmiana bootu? może ktoś ma doświadczenie
pozdrawiam

na arivahd.pl nie znalazłem odpowiedzi, trochę tam jest chaos a rejestracja z 4 różnych adresów niemożliwa
 
Ostatnia edycja:

pajda106

New member
hmm wgrywałem ostatnio kilka softów, przerobiłem config, instalacja bez problemu, działanie również ale każdy wygląda identycznie (menu, ikony) czy tak już jest czy coś źle robię?
dot.
Dxtreme
Astone
Evolve

wszystkie na boot 16
czy xtreamer sw2 pójdzie na 310? zmiana bootu? może ktoś ma doświadczenie
pozdrawiam

na arivahd.pl nie znalazłem odpowiedzi, trochę tam jest chaos a rejestracja z 4 różnych adresów niemożliwa
Wszystkie najnowsze softy mają identyczną szatę graficzną. Jedynie najnowszy Evolve ma inne tło i ikony. Jednak na ich serwerze nie ma już najnowszej wersji ich oprogramowania.
 

sickman

New member
Mam pytanie. Czy ktoś próbował podłączyć do Arivy 310 zewnętrzny dysk twardy na USB 3.0? Kończy mi się pojemność dysku wewnętrznego i chciałbym kupić zewnętrzny, ale to wydatek kilkuset zł, a trochę się obawiam, że może nie współpracować jedno z drugim. W opisie dysków jest napisane że współpracują z systemami Windows, a w instrukcji do Arviy, że USB 3.0 służy do komunikacji z komputerem.
 

testuje

New member
Mam pytanie. Czy ktoś próbował podłączyć do Arivy 310 zewnętrzny dysk twardy na USB 3.0? Kończy mi się pojemność dysku wewnętrznego i chciałbym kupić zewnętrzny, ale to wydatek kilkuset zł, a trochę się obawiam, że może nie współpracować jedno z drugim. W opisie dysków jest napisane że współpracują z systemami Windows, a w instrukcji do Arviy, że USB 3.0 służy do komunikacji z komputerem.

ale kolego, przeciez USB 3.0 wspolpracuje rowniez z portem 2.0 i 1.0 ;) tylko nie osiagniesz predkosci z ubs 3.0
 

plpiters

New member
jukebox w Ariva 310

Witam,

czy jest jakiś sposób uruchomienia jukebox w arivie? tak aby ściągnął okładki i opisy filmów, funarty itp? niby uruchamia się ale nie ściąga nic - error "missing" - można jakoś edytować może skąd ściąga? może xbmc można wgrać, może na innym firmware? Czy komuś udało się to skonfigurować?

Piszecie także o innych firmware - jakie jest najlepsze i jak je wgrać - można prosić step by step opis?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Po 1,5 roku użytkowania 310 doszedłem do wniosku że Ferguson dobrze zrobił wycofując ten odtwarzacz z rynku. Może komuś z Was przytrafiają się przypadki uszkadzania plików (głównie filmów) po dodaniu i usunięciu dysku usb, bądź kompa po usb 3.0. Uszkodzenie polega na tym Ariva nadaje pliką nowy rozmiar = 0B. Ostatnio poszło mi w kosmos około 10 filmów. Miałem tak około 3-4 razy w ciągu całego użytkowania. Ze względu na to że mam boot 17 czekam na koniec gwarancji i opycham 310, albo kupię obudowę 2,5". Powinno to być bezpieczniejsze dla danych jak dysk będzie na zewnątrz. To drugi sprzęt fergusona i drugi zgrzyt.
 

lobo0

New member
Ja też już 1,5 roku użytkuję 310 i nigdy takie coś nie miało miejsca.
Filmy odtwarzam z dysku wewnętrznego 3,5" 500GB Seageate lub z udziału sieciowego SMB. Co prawda zawsze pliki przesyłam na dysk wewnętrzny przez sieć i rzadko zdarza mi się podłączać coś pod USB może dlatego ten problem mnie nie dotyka.
Ja mam BOOT16.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jak również w większości przesyłam po wifi, ale czasem się zdarzy że podłączam po usb. Miałem podobny przypadek na 210. Tak czy inaczej Ariva pójdzie w odstawkę na Allegro albo jako odtwarzacz sieciowy do drugiego pokoju. I znowu pojawi się problem co kupić.:)
 

sylwestrecze

New member
Ja mam arive 310 też od ponad roku, wewnątrz siedzi dysk 1.5tb który jest wypchany po brzegi filmami FHD, Pod jednym USB jest podłączony drugi dysk 3,5cala też 1.5tb na którym mam filmy FHD 3D SBS też cały załadowany, pod drugi port USB podłączony jest trzeci dysk 3,5cala też 1.5tb na którym mam kolekcje seriali i filmów avi, też cały pełny, obok leżą jeszcze dwa dyski 1.5tb i jeden dysk 1tb i tak sobie w kółko podłączam je do arivy, co chwila przełączam kable, ściągam na laptopie z 200giga filmów, wrzucałem je podłączając lapa do arivy żeby do wewnętrznego dysku wrzucić filmy, jeszcze nigdy nic mi się nie usunęło, ale jeżeli ariva mi zdmuchnie 1360giga filmów 1080 które szukałem i zbieram od roku całe kolekcje filmów to zjem tą arivę i popiję kolą!!!

do JANPAT 1970 może ariva Ci niszczy filmy bo z tego co czytałem to dużo zmieniałeś oprogramowania i boota jakiegoś w tej arivie 310 , ja od nowa nic nie grzebałem! laptopa ciągle podłączam pod usb i wszystkie dyski chodzą pod usb z arivą i wszystko odtwarza pięknie już ponad rok

przestraszyłem się wogóle, może mi dysków innych nie psuje bo podłączam tylko dyski zewnętrzne 3,5 cala z własnym zasilaniem, może ktoś wyjaśni JANPAT proszę jakie ariva dyski FILMY psuje , 2,5 cala czy 3,5 cala też, czy dysk zewnętrzny 3,5 cala też Ci popsuła???, ja pod arivę podłączam po usb prawie 10 terabajtów filmów w kilku dyskach na które to filmy szukałem i zbierałem przez ostatnie pięć lat i wydałem kupę kasy na te filmy więc mam się czego bać
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
W takiej sytuacji problem może być tylko z moim egzemplarzem albo dyskiem 2Tb Samsung HD204UI. Ale że mam ich 3 (2 siedzą Netgear Stora MS2000) to wydaje mi się że najbardziej prawdopodobną przyczyna jest 310. Nie miałem żadnych problemów z dyskami zewnętrznymi. Na oryginalnym sofcie i boot16 tez miałem chyba 2 razy takie cyrki. Dziwi mnie sytuacja że problemy pojawiają się tylko po podłączeniu po usb 3.0 kompa albo dysków po 2.0. Z penami nie ma problemu. To pozostaje w tym momencie lan do kopiowania.
Tu jeszcze może być problem kompatybilności Arivy z niektórymi dyskami 2Tb.
Jak by popatrzeć na strukturę katalogów i plików to wszystko się zgadza, wszystko jest ale jeśli dać wyszukiwanie wszystkich plików dysku wewnętrznego a następnie ustawić w kolejności wg rozmiaru to po katalogach pierwsze mogą być pliki z rozmiarem 0B i są to tylko filmy z rozszerzeniem mkv (u mnie tylko takie). Sprawdźcie u siebie.
To nie jedyny przypadek. Po przejrzeniu forum Arivy przypomniałem sobie że taki watek był poruszany w kwietniu 2012.
 
Ostatnia edycja:

sylwestrecze

New member
Napisz mi może proszę czy psuły Ci się dyski dokładnie , te które były podłączone po usb 2.0 arivy ale dyski 3,5 z własnym zasilaniem czy dyski 2,5 z zasilania z usb...??? bo ja podłączam dyski 3,5cala z własnym zasilaniem pod usb 2.0 arivy i poprzez arivę odtwarzam filmy z tych dysków czy może z nich wywalić mi filmy???
 
Do góry