FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

biopal123

New member
W takim razie jaki polecacie alternatywny soft do Arivy HD 310 i czy jest konieczna zmiana boota na 17 -skad pobrac i jak wgrac?Niestety na tym ostatnim sofcie Arivy mam zwiechy,reserty najczesciej gdy mam cos podlaczone pod USB Arivy.
 

biopal123

New member
Już sobie wgrałem soft od Dxtreme 320 v9.5.0.r5992. Początkowo zrobiłem to przez normalną aktualizację USB,ale nadal sprzęt zaliczał zwiechy.Po wgraniu softu przez alternatywną procedurę działa już stabilniej,dodatkowo mam dostęp do Yotube też w innej wersji jak dla nie bardziej wygodnej gdzie materiały pokazują się odrazu w wersji HD.
 
Ostatnia edycja:

klm7

New member
Dzięki za odpowiedź
ciekawa sprawa z tym softem od Dxtreme ta wersja działa a najnowsza z lutego instaluje się i pokazuje napis oprogramowanie niezgodne ze sprzętem
 

biopal123

New member
No niestety,probowalem wgrac 2 nowsze wersje,niby wszystko sie bez problemu wgrywa ,ale odtwarzacz nie chce sie urochomic i widnieje ciagle napis-initial. Ale w sumie ten starszy soft i tak lepszy niz od Arivy.
 

kafula

New member
Już sobie wgrałem soft od Dxtreme 320 v9.5.0.r5992. Początkowo zrobiłem to przez normalną aktualizację USB,ale nadal sprzęt zaliczał zwiechy.Po wgraniu softu przez alternatywną procedurę działa już stabilniej,dodatkowo mam dostęp do Yotube też w innej wersji jak dla nie bardziej wygodnej gdzie materiały pokazują się odrazu w wersji HD.

Na jakim boot instalowałeś?
 

kafula

New member
bootu nie zmieniałem ,więc na ten sam.
Czyli 16? też taki mam i soft HDplayer_310_v9.5.34_r5916 - aktualizowałem po zakupie,
no i ogólnie jestem zadowolony bo używam Playera od grudnia. Podłączony przez ruter kablem no i sieć bezprzewodowa, kompy na W7x64 i XP, no i przez USB dysk 1,5T na zasilaczu
no i cala sieć normalnie działa prędkość zależy od dnia ;) ale po sieci filmy x264 bez problemu.
No ale spróbowałbym tego innego softu ale bez zmiany boot'a.

A przy okazji mam pytanko do zaawansowanych użytkowników :)
1. W Menu głównym jest zakładka ULUBIONE no i do czego ona jest? Moja jest pusta. Można tam dodać filmy? miejsce sieciowe? aplikacje? No i jak to zrobić?
2. W manager plików mam USB no i przez to przeglądam dyski podpięte pod USB, przez SIEĆ grupa WORKGROUP tam ma wszystkie kompy i arive no i jeszcze są dwie pozycje no i może koledzy mi wytłumaczą do czego służą :) przez czystą ciekawość bo i tak ich nie używam. UPuP i NFS mozecie mi wytłumaczyć łopatologicznie do czego to służy bo same def nic mi nie mówią ;)
Za odpowiedź z góry dzięki
 

tomi74

New member
Witam,
Aktualnie poluję na TV z dostępem do internetu tak by móc oglądać na TV transmisje sportowe. Z tego co widzę to na razie kiepsko telewizory sobie z tym radzą i dlatego zaczynam się rozglądać za jakąś przystawką która by mi ten problem rozwiązała. Blu-ray też nie wygląda pod tym względem rewelacyjnie ale już taki multimediowy boxik jak FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer bardzo mi przypada do gustu:)
Dodam że chciałbym korzystać z łącza wifi.
Mam pytanie do posiadaczy tego sprzętu.
-czy można za jego pomocą oglądać transmisje z takich serwisów jak:
transmisjemeczy.bnx.pl/news.php
lub
myelite.tv/pl
-jak wygląda przeglądanie internetu np. portali WP, ONET, hdtv itp albo korzystanie z poczty mailowej?
Z góry dzięki za odpowiedź:)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Czy ktoś może napisać o działaniu transmission w tym playerku. Jak stabilności pracy przy kilku torrentach na raz? Nie wiesza sie to ? Albo jak leci w tle materiał hd?
Czy możliwa jest podmiana aplikacji transmission na najnowszą?
 
Ostatnia edycja:

stars

New member
Czy ktoś może napisać o działaniu transmission w tym playerku.

Ttransmission włączasz i wyłączasz w konfiguracji. Nowe torrenty dodajesz z poziomu Arivy (bardzo niewygodne) lub przez interfejs www. Są też aplikacje zewnetrzne np na Androida do obsług Transmission

Jak stabilności pracy przy kilku torrentach na raz? Nie wiesza sie to ? Albo jak leci w tle materiał hd?

Jak transmission odpalone to Ariva ledwo zipie, nawet już porusznie się po menu wtedy to istny slideshow, nie mówiąc już i odtwarzaniu filmu - więc albo torrenty albo używanie Arivy - za słaby procesor tam jest. Transmission lubi się tez powiesić. Ponowne włączanie arivy powoduje też ponowna indeksację zassanych torrentów co potrafi trwać kilka godzin.

Czy możliwa jest podmiana aplikacji transmission na najnowszą?
Niestety, zaszyte jest to w soft.

Osobiście jak zobaczyłem jak to działa to dałem sobie spokój.
 

maniek12345

New member
Witam. W ramach potwierdzenia - aby nasze "cudeńko" przesłało sygnał audio po HDMI do innego urządzenia w formie nie zmienionej tj. DTS, DTS-MA, TrueHD...itp. należy w ustawieniach odtwarzacza, w opcji: HDMI output ostawić - Bitstream???
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Raczej albo Chińczycy zakończyli produkować, albo ferguson przestał sprowadzać. Ma się pojawić nowy player z obsługą 3D na Realteku 1186DD. W każdym bądź razie wsparcie dla 310 się skończyło. A ceny powinny spaść o jakieś 30%.
 
Do góry