FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

Makro26

New member
Witam wszystkich ostatnio kupiłem od kumpla dysk Samsung 1TB (sata) system plików NTFS i na nim prezent, dysk wypchany po brzegi filmami mkv,mp4,divX i tu moje pytanie czy jak go włożę do arivy czy konieczne będzie FORMATOWANIE! chciałbym zachować filmy na dysku. Obecnie mam go w komputerze ale płyność filmów mnie nie zadowala i dlatego chce kupić arive

Proszę o odpowiedz
 

biopal123

New member
Jakiej karty zewnetrznej sieciowej uzywazie do Ariva HD 310?Ja akurat uzywam karty Pentagram 6132 10 z chipset Realtek RTU 8181 SU i chodzi w nim bez problemu,choc mozna miec pewne uwagi co do czulosci tej karty,ale jesli komus zalezy tylko na swoim domowym bezprzewodowym internecie ,to jest ok.
 

Makro26

New member
ranczo

Dzięki za odpowiedz

Niektórzy opisują problemy o znikającym dysku inni że giną niektóre pliki a ktoś napisał że bez sformatowania dysku nie można pobierać torrentów...ciekawe ale i tak już zamówiłem arive także zobaczymy co z tego będzie.
 

osator

New member
U mnie mkv kodowane w 5.2.1 i 5.2.0 - a tak je koduję idą bez problemów.
Obecnie mam soft DXtreme i boot 16, czyli oryginalny - wszystko chodzi płynnie.
 

ranczo

New member
Bez reklam
ja mam HD600 kolega ma Ariva HD 310 i zachowują się bardzo podobnie (zrobione są na tym samym procesorze) wymieniamy się dyskami i żadnych problemów przez Ciebie wymienionych nie zauważyłem
 

osator

New member
wszystkie potrzebne pliki są na arivahd.pl


Jeżeli soft ma być stabilny to najlepszy jest od Fanteca (ale zmienia boot na 17 co wiąże się z utratą gwarancji lub trzeba mieć kabel serwisowy, aby móc przywrócić boot 16)

Wersja z bajerami - kolorami, jukeboxem w pełni działającym itp - Xtreamer

Ale podobno pod koniec stycznia lub na początku ma być nowy soft dla Arivy 310.
 
Ostatnia edycja:

zukkiller

New member
Witam. Chciałem sobie wgrać nowy soft od v9.5.3.r5440 - PlayOnHD2 ,instalacja poszła do końca i na wyświetlaczu arivy wyskakuje napis INITIAL i to samo dzieję się z DX390-DX320--v9.5.56.r6230 nic się nie dzieję. Czy ktoś wie o co chodzi.
 

osator

New member
Witam. Chciałem sobie wgrać nowy soft od v9.5.3.r5440 - PlayOnHD2 ,instalacja poszła do końca i na wyświetlaczu arivy wyskakuje napis INITIAL i to samo dzieję się z DX390-DX320--v9.5.56.r6230 nic się nie dzieję. Czy ktoś wie o co chodzi.

te softy są niekompatybilne. Co do tego drugiego to można wgrać soft niżej:
DX390-DX320--v9.5.0.r5992
ale to w sumie to samo co nanowsza beta arivy
 

plpiters

New member
wszystkie potrzebne pliki są na arivahd.pl


Jeżeli soft ma być stabilny to najlepszy jest od Fanteca (ale zmienia boot na 17 co wiąże się z utratą gwarancji lub trzeba mieć kabel serwisowy, aby móc przywrócić boot 16)

Wersja z bajerami - kolorami, jukeboxem w pełni działającym itp - Xtreamer

Ale podobno pod koniec stycznia lub na początku ma być nowy soft dla Arivy 310.

ooo ... super - wersja z działającym jukebox byłaby fajna :)

p.s.
u mnie wszystko działa w arivie 310 - nie miałem do tej pory żadnych problemów (także nic nie przycina na .mkv)
dla mnie jedyny minus to słabe graficznie (bez bajerów) menu oraz niedziałający jukebox ... pod względem graficznym + jukebox - powinno być tak jak w popcornie a210 ... i wtedy ariva 310 byłaby prawie idealna :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Sorry za pytanie ale nie chce mi sie czytać 42 stron. Czy transfer po kablu w sieci dalej jest taki beznajdziejny jak w pierwszych wersjach softu ? Ile teraz da się wyciągnąć ? Czy soft polecany z Xtreamera wchodzi bez żadnych przeróbek? jak go wgrywacie i który to dokładnie soft?
 

peper222

New member
Amplituner 5.1 + FERGUSON ARIVA 310

Witam

Zadam pewno banalne pytanie, ale moja wiedza i zainteresowanie zatrzymaly sie na systemie stereo i do tej pory nie widzialem sensu pchac sie w cos innego. Z racji, ze trzeba isc z duchem czasu postanowilem wymienic kilka klockow w moim salonie.

Chce pogodzic sluchanie muzyki w stereo z kinem domowym. Postanowilem kupic poszczegolne elementy (niestety budzet dosyc mocno okrojony ) :

- Amplituner Marantz SR7000
- FERGUSON ARIVA 310

Do amplitunera na chwile obecna beda wpiete dwie kolumny + sub.
Teraz pytanie jak to wsyzstko polaczyc ze soba, jesli mnie logika nie myli to bedzie szlo to tak :

MARANTZ <-optyczny kabel z koncowka toslink -> FERGUSON <- hdmi -> TELEWIZOR

Mam watpliwosci co do optyki. Nigdy nie uzywalem jej w audio i dlatego potrzebna Wasza pomoc.

Czy kable tego typu to jest to co potrzebuje :


edit: aaaa linka nie moge wkleic z racji malej ilosci postow:)

Chodzi mi o kabel
Prolink Exclusive - kabel optyczny Toslink - 1,2m



???


Do tego na co musze patrzec przy wyborze amplitunera zeby moc go polaczyc z Fergusonem?
Ma miec wyjscie "digit out" i to wsio ?
Rozumiem, ze Marantz SR7000 obsluguje to wszystko co mnie interesuje?

Co sadzicie o takim zestawie, ktory tu zaproponowalem?
Moze poszukac innego amplitunera do 1000 zl ?


Przepraszam za ta banalne pytania, ale od czegos trzeba zaczac a widze, ze tu koledzy od razu, na wstepie nie wyzywaja takich jak ja:)



Dziekuje i pozdrawiam.
 

osator

New member
Amplituner jak ampituner.

U mnie najważniejszym elemntem jest subwoofer (i w sumie najdroższym).
Zaraz po nim są kolumny audio - wybrałem tańsze, ale ich dźwięk mi się najbardz(iej podobał. Tu najważniejsze jest subiektynwe odczucie barwy i przenoszenia poszczegó,nych czędttliwosci niż cena.
Do tego mam przedwzmacniacz analogowy do gramofonu - włąsnej roboty (zestaw do włąsnego lutowania), ale gra lepeij niż gotowce za kilka stówek.
Tuner N podłacozny światem
Ariva - światło
DVD - coaxial
W cyfrowym świecie dźwięk ok - ważne, aby przetwornik cyfrowo - analogowy w amplitunerze był ok (czytaj -jego brzmieie poobało się odbiorcy). Ostatnio wykonałem próby odsłuchowe Denona (amplituner jakie 6 tys. + gramfon z promocji za 8 tys) i brzmeinie było wyczuwalnie lepsze (mniejszeprzekłąmania w średnich i wysokic tonach -ale mój zestaw amplitunera + grammofon za ok 1500 "kłamie" tylko nieco bardziej i za nic nie dołożyłbym 12 tys.

reasumując - jak jest opcja posłuchać - posłuchaj i zdecyduj czy Ci brzeminei odpowiada i tyle - przy audio to szczególnie ważne.
 

sylwestrecze

New member
Witam , za kilka dni kupuję ten odtwarzacz, czy po otrzymaniu go mam odrazu zmienić w nim oprogramowanie na inne , jakich modyfikacji mam w nim dokonać aby działał lepiej, może ktoś podpowie na tą chwilę jaki soft będzie najlepszy... aby działał stabilniej, bez zwiech itp
 

babus

Member
Witaj.
Zanim zaczniesz coś modyfikować, to uruchom odtwarzacz i sprawdź czy wszystko ok. Wewnętrzny dysk należy sformatować w Arivie. Co do firmware to używam najnowszego ze strony Fergusona i zwiech jeszcze nie zaliczył.
 

kowalio1

New member
Witam
Powiedzcie mi proszę czy playera da się używać tylko z dyskiem zewnętrznym podłączonym po USB 3.0 czy musi być twardy w środku?
 
Do góry