FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

stars

New member
Mam problem gdy odtwarzam filmy full hd po Lanie to strasznie mi tnie filmy,dodam ze jest udostepniony folder z filmami predkosc sieci to 5738kb, w czym jest problem. Laptop to FL90 core duo2 2,2 3 g ramu i gf 8600 gs.
Sprawdzalem tez przez wifi i jest to samo nie da rady ogladac filmow.

Spróbuj powyłączać wszystkie uslugi na arivie oprócz NAS (samby) tj torrenty, serwer upnp, ftp - te usługi moga zabierać pasmo, pozatym obciążają procka arivy co może powodować przerwy w przesyle.
 

erogoal1

New member
Dalej mam problem z tym ID i hasłem sieciowym kiedy wchodze na udostępniony folder w lapku,z kompa stacjonarnego nie ma problemu z wejściem z drugiego lapka również jak i z tv(samsungC650) więc o co z tym chodzi bo nie rozumiem.
Jukebox nie ściąga mi nic z tej stronki która tam jest wklepana,tylko manualnie dobieram rodzaj i to wszystko,oczywiście korzystam z ostatniego softu tak nic nie zmieniałem,pomożecie ktoś ??

A warto zmienić boot i jak to w ogóle sie robi ??
 

mgr70

New member
Problem z kopiowaniem napisów

Mam problem z kopiowaniem napisów na dysk twardy arivy. Filmy, zdjęcia i muzyka bez problemu. Nie widzi plików typu .srt .txt .cue. Jeśli włączę pendriva lub połączę się przez sieć wszystko cacy, bo na nim te pliki są. Wiem, że zrobić z avi mkv to żaden problem, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
 

babus

Member
Z kopiowaniem nie masz problemu, na dysk napisy wchodzą. Nie widać ich z poziomu menu Ariwy, co nie jest problemem. Włączysz film to wczytają się automatycznie. Mi to w niczym nie przeszkadza, mam też tak w DVD Pioneera.
 

osator

New member
Dalej mam problem z tym ID i hasłem sieciowym kiedy wchodze na udostępniony folder w lapku,z kompa stacjonarnego nie ma problemu z wejściem z drugiego lapka również jak i z tv(samsungC650) więc o co z tym chodzi bo nie rozumiem.
Jukebox nie ściąga mi nic z tej stronki która tam jest wklepana,tylko manualnie dobieram rodzaj i to wszystko,oczywiście korzystam z ostatniego softu tak nic nie zmieniałem,pomożecie ktoś ??

A warto zmienić boot i jak to w ogóle sie robi ??

Ja mam tak w network and sharing center i działa:

Public folder sharing------------
Turn on shering
Media streaming----------------
Media streaming is on
File sharing connections---------
Use 128-bit
Password protected sharing------
Turn off password protected sharing
HomeGroup connections
Allow Windows to manage homegroup connections (recomended)

W windows 7 trzeba też zwrócić uwagę do jakiej sieci jesteśmy podłączenie dom i praca, czy public - ustawiamy odpowiednio do sieci jaką wybraliśmy.
 

erogoal1

New member
u mnie na Arivie 110 też nie mogę się połączyć z dyskami na kompie z Win7, na XP działa bez problemu
wymaga ciągle logowania, nazwę użytkownika i hasła którego po prostu nie ma :(

zrobiłem wszystko wg tego opisu ze strony Fergusona

Już wiem jakie ID i hasło sieciowe wpisać jest to tak banalne,że właśnie dlatego tak długo miałem z tym problem,to zwykły log do wina7 w moim przypadku systemu,wystarczy wpisać użytkownika i hasło do wina o ile się je ma :) pozdro....
 

olowaw

New member
Witam serdecznie. Też jestem posiadaczem 310 i wszystko niby ok. Komputer widzi dysk, przeżuca pliki, ale mam problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę. Nie przyjmuje ani Ariva, ani po IP. Przyznam, iż jestem laikiem w tym temacie i nie wiem jak to można naprawić. Czy mogę prosić o jakąś podpowiedź.
Pozdrawiam
 

olowaw

New member
Sprawa się rozwiązała. Bardzo miły kontakt z Pomocą Techniczną FERGUSON i okazało się, iż konieczny jest dodatkowy format dysku bezpośrednio w Arivie. Nedoczytane w instrukcji.
 

jejek78

New member
Witam czy ten sprzęt jest lepszy od WD tv live interesuje mnie wyświetlacz słucham sporo muzy w formacie FLAC czy jest możliwość obsługi muzy bez włączania TV. POZDRAWIAM
 

sinboy

New member
witam, mam problem z arivka 310 żeby nie to bym był w pełni zadowolony z playerka, nie wiem czy to soft - pracuje na najnowszej becie z fergusona tej z 20 grudnia i przycina obraz / jest to bardzo irytujące po prostu jest plynny plynnny lekkie ciach znowu płynny plynny ciach :) dzieje sie tak na każdej rozdzielczości, niezależnie od pliku, może na divixach jest to mniej dostrzegalne ale nawet na mkv ponad 20gb przycina ... zmienić softa ? czy jest to wina jak to ferguson pisze profili mkv ?
 

sinboy

New member
Soft zmieniony na starszy ze strony ferdka i dalej to samo jakiś ten obraz taki nie płynny ... nawet jak ustawie na arivie 480p przycina

mały up
a niech jeszcze sie wypowie ktos kto ma arive czy jak ma wygaszacz wlaczony te latajace logo ariva ... czy ono sobie tak sie odbija plynnie ? bo u mnie ma zacięcia latajac po ekranie - dokładnie takie jak podczas oglądania ok 6 przyciec przy jednym odbiciu od scianki do scianki :) może to glupie ale niech sie wypowie ktoś kto ma arive 310
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
U mnie wszystko płynnie i obojętnie czy po sieci czy z dysku czy z usb. Po wifi nie sprawdzałem bo sieć mam po kablu. Po sieci też to masz? Miałem kiedyś przycięcia ale to była wina źle przygotowanego mkv.
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
U mnie od początku ariva przycina MKV 4.1 i wyższe. Muksowane do niższego profilu nic nie daje. Dzieje się to na każdym firmware. Co do loga na wygaszaczu, to naliczyłem jedenaście delikatnych przycięć między odbiciami od końca ekranu :x
 

sinboy

New member
hmmm no to zgrywostka czy nasz modele mają jakiś problem, ale tego nie da sie ogladać mam dekoder arive 200hd i gdy ogladam materiał w tv jakies hboo hd itp wszystko jest ladnie i plynnie gdy na 310 obraz jest nieprzyjemny do oglądania
ma ktoś pomysł ?
jak myślicie co by powiedział na to serwis fergusona ?
 

babus

Member
Serwis wypnie się. W instrukcji jak byk napisali, że nie gwarantują płynnego odtwarzania MKV zakodowanego w profilu 4.1 i wyższym. Poza tym formatem wszystko inne odtwarza mi płynnie, nawet obraz BD o wadze 40 GB.
 

sinboy

New member
a charakterystyczne przycinanie się logo ? które przy okazji przycinania w filmach występuje ?
może to wina partii odtwarzacza ?
zastanawiam się czy przy zakupie innej arivy jest szansa na trafienie takiej która pracuje płynnie
bo jak słyszę takie istnieją ?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nie wiem czy to wina danej partii. Mój pracuje od sierpnia. Tylko nie za bardzo mogę porównywać inne 310 z moją. Mam zmienionego boota z 16 na 17 i jadę na sofcie DXtreme.
 
Do góry