FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

janpat_1970

Member
Bez reklam
Co do pojawiania i znikania w sieci to ten typ tak ma na sofie oryginalnym. Co do true HD to aktualizuj soft. W nowym w zakładce audio jest opcja włączania True HD. Ale czy działa to już inna sprawa.:)
 

piterx2

New member
dzięki za odp.Przywróciłem ustawienia fabryczne i działa true hd.Mam pytanie czy można w tej arivie odłączyć wentylator jak nie mam wewnętrznego dysku.Jest strasznie głosny i denerwuje mnie to:(
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Na własne ryzyko to możesz go odłączyć ale nie polecam. Przyklej do procesora radiator na taśmę termiczną dwustronna. Proponuje zmniejszyć napięcie zasilające wentylator poprzez wlutowanie w przewód wentylatora rezystora (nie pamiętam o jakiej rezystancji ale to możesz znaleźć w googlach). Najlepiej kupić nowy wentylator np ABB Coling Super Silent Fan 4. Wprawdzie ma inną wtyczkę i jest 3 pinowy ale można to przerobić. Sam wentylator jest szybszy i głośniejszy na napięciu 12V ale po obniżeniu napiecia do około 8V staje się bardzo cichy i nadal dobrze dmucha.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
A jak zmienić ta wtyczkę jak kupię ten wentylator?

Wymontuj wentylator z arivy, idz do sklepu z częściami komputerowymi i dokup taką samą wtyczkę. Obetnij istniejącą wtyczkę w nowym wentylatorze i do dwóch przewodów (czerwony i czarny) do lutuj do wtyczki przewody. Potem przetnij jeden z nich i wlutuj rezystor. Sprawdz tylko + i - aby się zgadzały.
 

gregorere

New member
Albo po optyku (Digital Optical) albo po analogu (Aux In). Takie masz możliwości w wieży i takie są wyjścia w arivie.

Ok Dzięki.
Ale w wieży jest wyjście optyczne a nie wejście, czy to zadziała?
A jak z jakością? chce mieć dobrą jakość dziwięku przy koncertach HD.
Co będzie lepsze połączenie optyczne (jeżeli zadziała) czy analog ?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jeżeli jest to wyjście optyczne to nie zadziała. Widziałem tylko zdjęcie tyłu wieży i rzeczywiście jest to optical out. To pozostaje ci tylko podłączyć po analogu.
 
Ostatnia edycja:

gregorere

New member
Jeżeli jest to wyjście optyczne to nie zadziała. Widziałem tylko zdjęcie tyłu wieży i rzeczywiście jest to optical out. To pozostaje ci tylko podłączyć pon analogu.

A jeżeli odtwarzacz sieciowy podłącze do tv klablem HDMI, i wieże do tv też podepne HDMI to uzyskam dziwięk z odtwarzacza sieciowego na wieży? I Jak z jakością czy będzie lepsza przez Aux po analogu czy przez HDMI (jeżeli to będzie działać)?
Prosze o podpowiedzi, bo jestem zdecydowany na kupno tej wieży ale pod warunkiem dobrego dzwięku z odtwrzacza sieciowego.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
No tak to się nie da. Dźwięk z odtwarzacz będziesz miał na tv z hdmi ale tego sygnału nie podasz poprzez tv na wieże bo wieża ma tylko wyjście hdmi a poza tym tv tez musiał by mieć wyjście hdmi albo hdmi dwustronne (wejście - wyjście tak jak przysłowiowe euro). Ale możesz podać dźwięk z tv na wieże poprzez analog i wtedy masz cały czas sygnał z tv na wieży obojętne czy z odtwarzacza czy z programów tv.
Yamaha jest fajna a nie myślałeś w tej cenie o jakimś 5,1 na Pioneer HTP-071 + Głośniki? Całkiem porządnie brzmi i zawsze możesz rozbudować zestaw o poważniejsze kolumny.
http://allegro.pl/pioneer-htp-071-amplituner-pioneer-glosniki-i1972896862.html
 
Ostatnia edycja:

gregorere

New member
No tak to się nie da. Dźwięk z odtwarzacz będziesz miał na tv z hdmi ale tego sygnału nie podasz poprzez tv na wieże bo wieża ma tylko wyjście hdmi a poza tym tv tez musiał by mieć wyjście hdmi albo hdmi dwustronne (wejście - wyjście tak jak przysłowiowe euro). Ale możesz podać dźwięk z tv na wieże poprzez analog i wtedy masz cały czas sygnał z tv na wieży obojętne czy z odtwarzacza czy z programów tv.
Yamaha jest fajna a nie myślałeś w tej cenie o jakimś 5,1 na Pioneer HTP-071 + Głośniki? Całkiem porządnie brzmi i zawsze możesz rozbudować zestaw o poważniejsze kolumny.
Pioneer HTP-071 Amplituner Pioneer + Głośniki (1972896862) - Aukcje internetowe Allegro

Dzięki za podpowiedź, wybrałem yamahe bo zależy mi na dobrym stero, ale powoli się przekonuje do kupna jednak amplitunera.
Pozdrawiam
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Rozumiem. Tez maiłem kilka lat temu takie podejście. Jak na razie jest Onkyo, Quadral i kilka innych klocków z 6 TB miejsca na filmy:)
 

piterx2

New member
Jednak stwierdzam że sprzedaję swoja arive 310.jak ktoś by chiał kupić prosze o info na priv lub gg 6489235 wystawiam na allegro.
 

stars

New member
O co chodzi z tymi transferami przez LAN - mogę wyciągnąć nie więcej niż 500kb/s zgrywając z komputera na arivę przez wbudowany serwer samby (NAS) - to jest jakaś porażka. Router mam obecnie 100mb, wiec gigabit nie chodzi ale ten wynik jest śmiechu wart. Jak temu zaradzić?

Może jest jakaś możliwość dostania się przez ssh (putty) i przejrzenia konfiguracji samby.

Klient torrentów Transmission to też nieporozumienie - przy każdym uruchomieniu robi weryfikację danych co u mnie przy 5 ściąganych pilikach po ok 10Gb każdy sprawia, że weryfikacja trwa kilka godzin zanim zacznie ściągać.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Podaj więcej szczegółów. Jaka masz konfiguracje sieci? U mnie transfer z laptopa po wifi na arive wpiętą po lanie w sieć dochodzi do 6-7MB/s w standardzie n.
 

lipa_ml

New member
witam. mam problem wgrałem nowy soft i nie czyta mi napisów srt sa w katalogu mają tą samą nazwę i nic , przed aktualizacją wszystko szło ok , wgrać stary soft ? tyko skąd go pobrac
 
Do góry