FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

janusz

New member
Bez reklam
Czy wie ktoś może czy ten odtwarzacz obsługuje regulacje głośności z wyjścia cyfrowego?
Nie mam tego odtwarzacza, ale skoro nikt Ci nie odpowiedział to podpowiem, że 210 ma regulację i działa na wszystkich wyjściach cyfrowych. Nie znam żadnego odtwarzacza bez tej regulacji, nawet tanie tunery satelitarne i naziemnie za 150 zł mają taką regulację.
 

plpiters

New member
pytanie

Witam,

czy jest jakaś możliwość wgrania do Arivy 310 modułu moviejukebox (YAMJ) tak jak to ma Popcorn A210 ? Chodzi mi o wyświetlanie okładek, najlepiej z opisami itp

Czy trzeba wgrywać alternatywny firmware czy może wystarczy doinstalować jakiś moduł (jeżeli moduł to w jaki sposób)
 

rx.ramzes

New member
Nie mam tego odtwarzacza, ale skoro nikt Ci nie odpowiedział to podpowiem, że 210 ma regulację i działa na wszystkich wyjściach cyfrowych. Nie znam żadnego odtwarzacza bez tej regulacji, nawet tanie tunery satelitarne i naziemnie za 150 zł mają taką regulację.
...:roll: ale droższe już nie :cry:tuner "N" po optyce nie ma regulacji.
 

rx.ramzes

New member
W Arivie jest wentylator 2 pinowy. Można założyć 3 pinowy po zastosowaniu przejściówki lub zmianie wtyczki. Nowy wygląda tak.
Zamontowałem ten wentylator (AAB SS Fan4) i okazało się że jest głośniejszy od oryginału. Nowy przy tym samym napięciu 12V ma znacznie wyższe obroty i przez to bardziej "hałasuje" - po obniżeniu napięcia do 8V obroty/podmuch są zbliżone do oryginalnego, ale głośność spadła diametralnie. Teraz w nocy już nie przeszkadza, z 3 metrów słychać delikatny szum powietrza. Po obniżeniu do 6V jest cichutko, trzeba się wsłuchać by z 0,5 metra coś usłyszeć :-D.
Profilaktycznie zamontowałem też miedziane radiatory.
 

klm7

New member
Witam
mam dwa pytania dotyczące Arivy 310
1. czy radzi sobie z plikami MKV ze skompresowanym nagłówkiem
2. czy wyświetlacz jest na tyle funkcjonalny że można odtwarzać
muzykę bez włączania telewizora
 

Tomik23

New member
Mam pytanie
Kupiłem i zamontowałem dysk Samsunga HD204UI 2 TB do Arivki
Niestety nie widzi mi tego dysku i nie mogę też dysku sformatowac. Po zatwierdzeniu kodu i potwierdzeniu formatowania nic się nie dzieje

Nie za bardzo wiem jak sobie z tym problemem poradzic
Czy jesteście mi w stanie pomóc w tej kwestii

Może coś źle robię ??
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Sprawdź inny dysk i złącza. Może masz coś z kablami albo coś z płyta arivy. Mam ten dysk i wszystko jest ok. Jeśli dobrze pamiętam to pierwsze włożenie dysku powoduje ze ariva automatycznie chce go formatować. Jeśli tak nie miałeś to sprawdź przewody. A dysk się kręci? Może nie dostaje zasilania.
 

Tomik23

New member
Sprawdź inny dysk i złącza. Może masz coś z kablami albo coś z płyta arivy. Mam ten dysk i wszystko jest ok. Jeśli dobrze pamiętam to pierwsze włożenie dysku powoduje ze ariva automatycznie chce go formatować. Jeśli tak nie miałeś to sprawdź przewody. A dysk się kręci? Może nie dostaje zasilania.

Nie wyskoczył komunikat zaraz po włożeniu o formatowaniu. Pojawił się dopiero później i formatowanie zostało uruchomione, aczkolwiek po godzinie ariva się zwiesiła i nie można było nic zrobic, wiec sam już nie wiem jak to się skończyło. Teraz po uruchomieniu Arivy słychac, że dysk się kręci, ale jest niewidoczny.

Próbowałem ponownie sformatowac i niestety nie reaguje na uruchomienie tej aplikacji
Kontaktowałem się z kolegą i wg niego możliwe, że Ariva nie dokończyła formatowania i teraz nie chce tego procesu uruchomic bo nie widzi partycji etc.

Kolega mi zaproponował, żeby go podłaczyc do kompa i stworzyc partycje i dopiero wtedy będzie widoczny
Dobrze mówi ?
 

Tomik23

New member
Nie wyskoczył komunikat zaraz po włożeniu o formatowaniu. Pojawił się dopiero później i formatowanie zostało uruchomione, aczkolwiek po godzinie ariva się zwiesiła i nie można było nic zrobic, wiec sam już nie wiem jak to się skończyło. Teraz po uruchomieniu Arivy słychac, że dysk się kręci, ale jest niewidoczny.

Próbowałem ponownie sformatowac i niestety nie reaguje na uruchomienie tej aplikacji
Kontaktowałem się z kolegą i wg niego możliwe, że Ariva nie dokończyła formatowania i teraz nie chce tego procesu uruchomic bo nie widzi partycji etc.

Kolega mi zaproponował, żeby go podłaczyc do kompa i stworzyc partycje i dopiero wtedy będzie widoczny
Dobrze mówi ?

No i okazało się, że dysk był walnięty - oddałem go już do reklamacji
Zobaczymy jaka będzie odpowiedź ?
 

rejestr123

New member
Czytalem wtym watku o napisach .txt i naprawde tylko konwersja do .srt rozwiazuje ten problem ? ja przy filmie .mkv mialem z nimi problem, lecialy bardzo szybko...

Napisow pobranych bezposrednio przez napiprojekt do formatu .srt nie czy ta w ogole, txt za szybko - jakis sposob na to ?
 
Ostatnia edycja:

calcaris

New member
Witajcie,
Mój Ferguson Ariva 310 jest podpięty przez wired lan i korzystam zarówno z ftp jak i samby. Wszystko śmigało aż do wczoraj, kiedy zainstalowałem HDplayer_310_v9.5.34_r5643_beta2.zip. Od tej pory transfer przez Sambę spadł mi do 50 kb/s !!!! przez ftp śmiga normalnie. Czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ??? Pozdr.
 

calcaris

New member
Wróciłem do HDplayer_310_v9.5.34_r3758.zip i jest ok czyli 1,2 - 2 mb/s. Trochę wolniej niż przy zwykłym FTP ale i tak lepiej niż poprzednio. Czyli błąd w sofcie do poprawy :)
 
Do góry