FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

opsia

New member
Jaki nr transmission w arivie 310...

Mam pytanie. Czy 310ściąga torrenty z prywatnych trackerów typu polishtracker, dvdseed itp. U nich muszą być odpowiedni klienci, tzn jest tam dozwolony np. Transmission, ale o odpowiednich seriach. czy ktoś wie, jaki nr ma transmission w ariva 310? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Tomik23

New member
mam jeszcze jedno pytanie
czy pliki z audio AAC nie idą przez amplituner ??

Nie wiem, czy znowu coś nachrzaniłem i nie mam z jakiegoś powodu dźwięku
 

sickman

New member
U mnie jest tak samo, na Passtrhrough wcale nie ma dźwięku, a na LPCM jest ale tylko stereo (a może odwrotnie, jestem teraz w pracy i nie mogę sprawdzić). Podejrzewam, że nasze amplitunery nie dekodują AAC. Poradziłem sobie z tym konwertując AAC na AC3 - jest z tym troszkę zamieszania, ale później jest dźwięk wielokanałowy.
 

Tomik23

New member
U mnie jest tak samo, na Passtrhrough wcale nie ma dźwięku, a na LPCM jest ale tylko stereo (a może odwrotnie, jestem teraz w pracy i nie mogę sprawdzić). Podejrzewam, że nasze amplitunery nie dekodują AAC. Poradziłem sobie z tym konwertując AAC na AC3 - jest z tym troszkę zamieszania, ale później jest dźwięk wielokanałowy.

Ok Dzięki za Info
jak byś mógł sprawdzić jeszcze w domu, czy jest tak na pewno będę wdzięczny. Oczywiście poproszę jeszcze o informację jak się konwertuje do AC3 będzie Super :)
 

biopal123

New member
Od wczoraj też go testuję i w serwisie powiedzieli że niedługo wypuszczą aktualizację i będzie obsługiwał flasha.(javy niestety ten procek nie pociągnie).
Noi co z tym flashem ? W ostatnim sofcie niestety nie dodali obsługi flesha w przeglądarce,pozatym czemu na liście napisów do filmów pokazuje tylko 15 napisów?Jak przejść do kolejnych?
 
Ostatnia edycja:

darekdz

New member
Witam,

mam Arive 310 i dwa problemy/pytania. To czego potrzeba mi do pełnego zadowolenia to:
1. włączonego na stałe UPnP - przechodzi w tryb "wył" po wyłączeniu playera i zawsze trzeba to zmieniać w menu. Jest to dla mnie bardzo kłopotliwe gdyż używam tej funkcji do słuchania muzyki bez włączania wizji. Mam tylko projektor i odpalanie go na zmianę w menu takiego detalu za każdym razem to bezsens.
2. czy jest możliwe nawigowanie po menu bez włączania wizji - u mnie projektora - np. poprzez przegladarke? w tej chwili stosuję do nawigacji przy słuchaniu muzyki tableta z Androidem i darmowym softem "BubbleUPnP"

czy zmiana softu cos wniesie w tych sprawach? może ktoś z Kolegów jest w stanie dostosować soft przynajmniej w zakresie UPnP na zawsze włączony?
 

lipa_ml

New member
witam. mam pytanie czy jeśli nie będę wkładał dysku do środka to czy odłączenie wentylatora jest bezpieczne ? Nic się tam nie przegrzeje ?
 

biopal123

New member
Noi co z tym flashem ? W ostatnim sofcie niestety nie dodali obsługi flesha w przeglądarce,pozatym czemu na liście napisów do filmów pokazuje tylko 15 napisów?Jak przejść do kolejnych?
Już sam kapnołem o co kaman z ta listą napisów..:) ,a więc podzieliłem foldery z filmami tak aby nie było w nich więcej niż 15 napisów i się wyświetląją wszystkie z każdych folderów :)
 

lipa_ml

New member
Mam takie pytanie odnośnie napisów. Czy można zmieniać pozycję i wielkość napisów w filmach bluray ? Wczytując ripa z katalogu.
 

mamba4

New member
Przerabiałem. Orginał instaluje się cały ok ale uruchamia się tylko częściowo. Płyty główne są podobne ale nie takie same, dlatego by się się załadował w całości wziąłem sterowniki z 310 a aplikacje z SW2. Niestety nie miałem czasu na szukanie pliku odpowiedzialnego za kody pilota (użyłem uniwersalnego nonejma - częściowo wyszukał i akurat boisko działo), Xtreamer zaszył to gdzieś, w Arivie jest kilka do wyboru wystarczy przestawić w configu model i można używać. W wolnej chwili jeżeli Hiunday nie wypuści nic ciekawego na 1185 i Ferguson nie uelastyczni softu (deklarowali mi ostatnio takie zmiany) to dopasuje SW2

Probowales ten soft SW2 przerobiony na nowym boot 17 ?
Ja smigam teraz na soft z Fantec + boot 17 i nie jest zly.
 

Darth_Vader

New member
a u mnie jest problem z zapamiętywaniem ostatniego momentu w oglądanych filmach. Czasami tylko player pyta czy rozpocząć odtwarzanie od ostatniego zatrzymania czy od początku, ale to się zdarza rzadko. Najczęściej jest tak, że po prostu film zaczyna odtwarzać od początku i tyle. W moim WDTV takiego problemu nigdy nie było. Miał ktoś taki problem i jak sobie z tym poradziliście ?
 

emroth

New member
Czy odtwarzacz obsluguje regulacje głośności na SPDIF?
Tzn czy przy zmianach "volume" sygnal cyfrowy jest "cichszy" czy moze zawsze stały i ustawiony na max?
 

emroth

New member
Czy odtwarzacz obsługuje regulacje głośności na wyjsciach cyfrowych? (SPDIF)
tzn. czy regulacja głośności wpływa na sygnał cyfrowy czy też jest on ustawiony zawsze na "max"?
 

klio

New member
panowie mam takie pytanie odnośnie arivy310 a mianowicie interesuje mnie jak to jest z tym internetem tzn czy jest możliwość przeglądania dowolnego www czy tylko tych co sa predefiniowane
oraz drugie pytanie co dokladnie jest wyswietlane na przednim panelu podczas pracy jak i w stanie standby
 
Do góry