FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jestem po wgraniu tej wersji beta. I takie są moje uwagi:
1. Pojawił się polski język na wyświetlaczu. Strona główna jest wyświetlana jako "G OWNA". W miejscu polskich znaków pojawia się puste miejsce.
2. Zmieniona szata graficzna zakładek i ikony.
3. Dodano zakładkę Favorites - tego już nie potrafili przetłumaczyć.
4. W mediach internetowych i w menu dodali JukeBoxa.
5. Pojawiła się opcja "Pobierz napisy".
5. Jeszcze bardziej gubi ustawienia sieci.
6. Jeszcze bardziej się wiesza.
7. Pojawiają się restarty. Szczególnie po wyjściu z filmu.
8. Zamula się.
Trzeba przetestować. Na razie tyle. Ogólne rozczarowanie. A mogło być OK gdyby tylko dopracowali szczegóły i usunęli błędy.
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
U mnie nowy soft poprawił odtwarzanie mkv. Mniej tnie i obraz bardziej płynny. Chociaż do ideału jeszcze trochę brakuje. Zwiechy jeszcze nie zaliczył, a dość intensywnie skakałem po plikach.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
No wiesz babus u mnie jakoś się poprawiło tak jakby ten soft wymagał "wygrzania". Muszę jeszcze przetestować internet i klawiaturę. Nawet nie jest źle, tylko ten napis na wyświetlaczu "G OWNO". Sprzedałem dziś arive 210 na allegro. Trochę mi jej szkoda. Rynek jest bezlitosny i sprzęt traci na wartości.:(

Przeglądarka internetowa bez zmian. Długo się wczytuje jak by było po kablu telefonicznym od tpsy a mam 25Mb/s. I jeszcze na o2 czas jest o 2 godziny do tyłu. Czyli z czasem arivy jest coś nie tak.

Klawiatura OK. Działa szybciej niż pilot ogólnie fajnie się sprawuje. Mam ją od kilku dni i jeszcze jej nie ładowałem. Jesli ktos mysli o małej klawiaturze wifi z touchpadem to polecam Rii mini.
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Jeszcze pomylili ikonki podniesienia napisów z przesunięciem czasu napisów.
Ale wygląd się poprawił.

Pytanka:
Czy da się ustawić napisy na czarnym tle?
I czy w ustawieniach napisów można podnosić np o 1 do góry a nie tylko o 20.
Jak są 2 linie napisów to mi jakoś wycina z dołu y,j itp.
 

mamba4

New member
Mam takie dwa pytania do softu w Fergim 310.
1).Jak zrobic albo czy wogole sie da aby filmiki z YouTube XL byly wyswietlane fullscreen a nie takie tylko okienko ?
2).Czy da sie posegrekowac jakos pliki np w folderze Muzyka ? Bo powrzucalem w folderach a jak wchodze w muzyke to mam kompletny chaos. Tak samo jak w folderze Filmy.

Dziekuje z gory za odpowiedz.
 

master_be

New member
Poprawili jeszcze format mDVD i już napisy nie muszą mieć takiej samej nazwy.
Zmieniłem wiatrak i już dysk jest najgłośniejszy. Czy wiatrak musi dmuchać na zewnątrz czy do środka? Jedyną rzeczą co się grzeje w odtwarzaczu to dysk.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Powinien dmuchać na zewnątrz. Cięgnie powietrze od dołu odtwarzacza przy dysku.
Zastanawiam się na wyłączeniu wentylatora lub obniżeniu jego obrotów przez obniżenie napięcia zasilania z 12 do 9V i naklejeniu na procesor radiatora poprzez dwustronna taśmę termiczną. Jaki masz dysk? Mój daję jakieś 30-40 stopni i raczej jest zimny. Polecam samsungi 2TB 204UI. Mam takie 3 i działają bardzo stabilnie. Chłodne i ciche.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Mam takie dwa pytania do softu w Fergim 310.
1).Jak zrobic albo czy wogole sie da aby filmiki z YouTube XL byly wyswietlane fullscreen a nie takie tylko okienko ?
2).Czy da sie posegrekowac jakos pliki np w folderze Muzyka ? Bo powrzucalem w folderach a jak wchodze w muzyke to mam kompletny chaos. Tak samo jak w folderze Filmy.

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Co do pkt 2 w modelu 210 są dwa sposoby. Z sieci przez inny komputer zakładasz jakie chcesz foldery jak w każdym dysku na komputerze. Z poziomu samej arivy wchodzi się w kopiowanie, wygląda to nieco podobnie jak w total comanderze. Z lewej strony zaznaczasz plik/folder z prawej wskazujesz miejsce (w tym momencie możesz utworzyć nowy folde np. w folderze muzyka zakładasz folder z nazwą zespołu.) naciskając OK. Wybierz "przesuń" i po 2 sekundach masz w nowym folderze.
 

Don Tomasso

New member
ftp

Hej Panowie!

pare pytań/problemów:
1) czy udało wam się odpalić usługę ftp? mimo odblokowania portów na routerze i wklepywania ip arivy nie ma bata nie rusza
2) czy aby uruchomić te usułgi sieciowe, dysk musi koniecznie być sformatowany przez arvię?
3) zauważyłem problem jesli chodzi o dźwięk, jeżeli jest wpięty kabelek od hdmi i chinch jako drugi to dźwięk po chinchu(przynajmniej u mnie) gubi tak jakby pół mocy na lewym kanale
4) czasami ni z tego ni owego ariva sama z siebie się zwiesza i ma w dupie soft reset - tylko kabelek pomaga
5) arive mam spięta z routerem ale prędkośc przesyłania jest tragiczna - 2Mbps - router leciwy owszem ale po lanie miało to hasać 100mpbs najbidniej
 

sickman

New member
1. Próbowałeś się łączyć z sieci lokalnej czy z zewnątrz? W sieci lokalnej powinno wystarczyć wpisanie w przeglądarkę: ftp://adres_IP_arivy , jeżeli chcesz łączyć się z zewnątrz to musisz mieć zewnętrzne IP. Musisz również zrobić przekierowanie portów na adres IP arivy (port forwarding) - trzeba przekierować port 21 i najlepiej również 20, protokół TCP.Wtedy wpisujesz ftp://Twój_zewnętrzyny_adres_IP i powinieneś się połączyć z ftp.
2. Wewnętrzny dysk musi być sformatowany przez arivę.
3. Nie wiem
4. U mnie jest to samo, ale wieszanie występuje jak chcę robić kilka rzeczy jednocześnie - np. ściąganie torrentów i oglądanie filmu. Odkąd przestałem jej dawać kilka zadań jednoczesnie to przestała się wieszać.
5. Podejrzewam, że chodzi Ci o 2MB/s bo tak system pokazuje prędkość przesyłu - 2MB/s to jest 16Mbps - pierwsze oznacza megabajt a drugie megabit. U mnie prędkości wynoszą mniej więcej 6-7 MB/s, ale już przy kopiowaniu bezprzewodowo na laptop spadają na jakieś 2MB/s - może masz podłączenie bezprzewodowe i stąd ta niska szybkość?
 

Don Tomasso

New member
1) mam przkierowane porty, mam IP nie łączy się dalej - połączenie przez ftp zrzuca mi takiego newsa:
Polecenie: USER ariva
Odpowiedź 331 Password please.
Polecenie: PASS ******
Odpowiedź 421 Unable to change root directory.
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem

O dziwo moge się połączyć z Arvią w trybie NAS, widzi dyski, można przerzucać. Zależy mi głównie na tym żeby zrobić z tego ogólno dostpęnego ftpa

2) średnio mi się to uśmiecha ale chyba nie będe miał wyjścia i to zrobię, aktualnei wsadzony mam 1tb na ntfs, mogli uprzedzić na dzień dobry że nie wszystkie uslugi beda działały póki nie sformatuje się dysku

5) nie no leci 1,3 megabajta na sek ( rozróżniam bity od bajtów ;) czyli wyjdzie 10,4 megabitów ) stąd to pytanie czemu tak wolno? Router to DLINK 524 - leciwy i pewnie w tym sęk. Wireless nie wchodzi w grę, nie mam wifi do arivy.

Robiłem świeżo upgrade softu - duży plus że urządzonko nie potraciło danych wpisanych wcześniej. Tyle że 120mb upgrade który dodaje 3 rzeczy? no mieli fantazję.
 

sickman

New member
Możliwe, że problemy o których piszesz biorą się z faktu że nie sformatowałeś dysku w arivie, nic innego mi nie przychodzi do głowy. Ariva działa chyba na Linuxie, więc i system plików jest inny. Szczerze mówiąc to byłem przekonany, że wewnętrzny dysk musi być sformatowany w arivie, żeby w ogóle dało się z niego korzystać.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
UEBO M400 - bliźniak Ariva 310?

Kolejny player który wygląda i ma specyfikację identyczną jak Ariva 310. Po DXtreme DX-320 na światło dzienne ukazał się UEBO M400. Oczywiście ze względu na dystrybucję w różnych częściach świata trudno stwierdzić w jakiej kolejności się ukazywały w sprzedaży (chyba mało istotne).

M400 WiFi Media Player

Jest nawet udostępniony FW ale niestety datowany na 5/26/11. Zapewne warto zaglądać czy coś nowego się nie pojawi.

Firmware & Documents
 

mamba4

New member
Możliwe, że problemy o których piszesz biorą się z faktu że nie sformatowałeś dysku w arivie, nic innego mi nie przychodzi do głowy. Ariva działa chyba na Linuxie, więc i system plików jest inny. Szczerze mówiąc to byłem przekonany, że wewnętrzny dysk musi być sformatowany w arivie, żeby w ogóle dało się z niego korzystać.

A czy jak sformatuje dysk w Arivie to bedzie on normalnie widoczny czyli jak dysk sformatowany w NTFS jak podlacze player-a przez usb3.0 do komputera ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Przełożyłem dysk z Arivy 210 do komputera, bo do Arivy kupiłem większy. Na szczęście dysk działa pod XP już kilka miesięcy i nie musiałem formatować, oszczędziło mi to czasu bo dysk spełnia też funkcję kopii zapasowej dla danych, które mam na Arivie.
 

rx.ramzes

New member
Wgrałem firmware Xtreamer SideWinder2, odpala się ładnie (filmik na początku i ekran Xtreamer) ale niestety potem laduje, laduje, laduje ... wróciłem do v9.5.34_r5643_beta.
Do SideWinder2 jeszcze zerkne w wolnej chwili.
 

master_be

New member
Pojawił się nowy plik na stronie fergusona.
Nie wiem tylko czy to nowy soft bo po numerkach wersja beta jest nowsza.

HDplayer_310_v9.5.34_r3758

HDplayer_310_v9.5.34_r5643_beta
 
Do góry