FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

wertjacek

New member
mi aktualizacja poszla bezproblemowo z pena,bez trzymania U.Nie rozwiazalo to mojego problemu ale jestem na 99% pewny ze mam dysk do wymiany.Podmienilem dyski z kompa i na wspomnianym wyzej dysku dostałem BSOD.

janpat_1970

jeszcze raz wielkie podziekowania.Coraz mniej niestety w necie ludzi chetnych poswiecic swój czas dla nieznajomka.szacun
 

wertjacek

New member
Cześć

Dostalem nowy dysk,zainstalowalem i wsio smiga,mam niestety teraz problem z aktualizacją.Wgralem ten alternatywny od @janpat_1970 i miga mi ciagle obraz jakby ustawienia sie wczytywały.Mam HDMI Auto w PAL,1080p 24fps raz wlaczam raz wyłaczam dla testu i zmiany nic nie dają.Chcialem wrocic do orginalnego oprogramowania i tu ZONK! nie mogę.Aktualizacja z USB informuje jaka wersje wgrywa wgrac i jaka zastąpi,ale nic sie nie dzieje potem,musze z kontaktu wyłączyć Arive.
Natomiast wymuszenie U nie działa,prawdopodobnie robie to źle.Robie tak:

1.Wkładam usb
2.Przytrzymuje przycisk U
3.klikam na aktualizacje

i nic.Pomocy,jak wymusic instalację oprogramowania???
 

wertjacek

New member
sorry za głupi post,zapomniałem ze wyzej jest odpowiedz na moje pytanie :)

Wszystko wrocilo po powrocie do orginalnego softu do normy,chodzi sprzet jak ta lala.

Sorka za dubel,niechcąco :p
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ważne że zadziałało i sprzęt śmiga. Ja postanowiłem wystawić moją 210 na allegro, chociaż trochę mi jej szkoda bo to dobry sprzęt.:)
 

rx.ramzes

New member
Od jakiegoś czasu bawię się tą Arivą i drażni mnie w niej tylko w teorii otwarte oprogramowanie. W niej jak i u bliźniaków DX320 i M900 kod w większości jest chińską czcionką, a w Mede8er zaczeli kodować firmvare AES-em.
Jedynie menu "przeglądarki internetowej" jest w HTML-u i JS co czyni je banalnym do dostosowania do swoich potrzeb.
Menu "media internetowe" to kupa gruzu z przewagą kupy i prawie całe (a raczej całe ze względu na chiński) są do przerobienia na coś bardziej user friendly. np na coś na wzór Hyundai L110 - user jeżeli nie odpowiada mu fabryczne menu w konfiguracji ustawia by dany fragment menu czerpał ze wskazanego nośnika/katalogu, i wtedy sam musi zadbać o strukturę jak i zawartość drzewa. W Arivie nie jest to trudne do zrobienia (przynajmniej w poprzednich modelach), ale w tym niestety chińskie szlaczki to uniemożliwiają :neutral:, a raczej wymuszają przerobienia kilku całych katalogów kodu bo obecnego nawet google nie chce tłumaczć.
Szkoda ze Polski dystrybutor wschodniej zabawki nie zadbał o bardziej otwarty kod lub też sam tego nie zrobił, dla dobrego kodera to tylko 1-2 dni pracy ...
 

master_be

New member
Witam.
Czy wentylator polecany parę postów wyżej AAB SUPER SILENT FAN 4 17.9dB pasuje bez problemu czy potrzebna przeróbka wtyczki. W wentylatorze od arivy jest wejście 3 pinowe czy 2?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
W Arivie jest wentylator 2 pinowy. Można założyć 3 pinowy po zastosowaniu przejściówki lub zmianie wtyczki. Nowy wygląda tak.
 

Attachments

  • 01_2011-08-26 14.40.21.jpg
    01_2011-08-26 14.40.21.jpg
    370,2 KB · Wyś: 344
Ostatnia edycja:

biopal123

New member
Posiadam od niedawna ARIVE HD 310 i jestem dość zadowolony z tego sprzętu. Mogło oczywiście być lepiej ,gdyby sprzęt odtwarzał Flash Player w przeglądarce ,aby oglądać np.tv internetową . Mam nadzieję że w nowym sofcie będzie już to możliwe? Bardzo fajna jest funkcja radia internetowego Shoutcast ,tylko szkoda ze nie wyświetlają się nazwy stacji na wyświetlaczu ,który niestety nie można ściemnić ,co podczas słuchania stacji radiowych w nocy jest trochę dokuczliwe podobnie jak zbyt głośno pracujący wentylator.
 

wertjacek

New member
a ja mam pytanie z innej beczki.
czy ktos zmierzył sie z zewnętrznym napedem DVD i jak reaguje na to Ariva.Czy płytka odtwarzana z takiego napedu leci płynnie i czy wogole da sie obejrzec bezproblemowo w takiej konfiguracji?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Osobiście nie korzystałem z zewnętrznych napędów bo takich nie posiadam. Ostatnio zakupiłem klawiaturę wifi. Działa poprawnie na sofcie 310. Na laptopie działa rewelacyjnie. Kupiłem model Rii mini wifi.
 

Attachments

  • _DSCF4174.jpg
    _DSCF4174.jpg
    682,4 KB · Wyś: 399

janpat_1970

Member
Bez reklam
Dokładnie 74,8Mb i koniec.

Nadal nie można pobrać do końca. Po kilkunastu próbach dałem sobie spokój.:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry