Ferguson Ariva 210

tomjaw

New member
no mam dysk. Przegrałem i kicha.

If you want to install or update Optware pack, put opt.tar file into the root of your internal HDD


Formatowałem dysk ale dziwnie za każdym razem pyta mnie o format.

Formatowałem na oryginalnym sofcie i ok.

Co robić?
 

doubleube

New member
Chce kupic jeszcze te arivke 210, ale pytanko jest typu:
jak sie zarejestrowac na arivahd skoro nie dostaje @ potwierdzajacego
Probowalem juz dwa konta i nic (3 tygodnie temu)

skad te alternatywne firmware zassac
 

Kaizen_pl

New member
Widocznie coś nie tak robisz bo na forum ostatni zarejestrowany użytkownik dołączył: Pn, 21 sty 2013, 11:18 a więc rejestracja działa.

Dołączyć można. Ale aktywować konta nie.

Kiedy zarejestrował się ostatni użytkownik, który cokolwiek napisał na forum?
 

AKI

Member
Dołączyć można. Ale aktywować konta nie.

Kiedy zarejestrował się ostatni użytkownik, który cokolwiek napisał na forum?

Nie wiem co jest grane, nie jestem adminem na tamtym forum to fakt że ono umiera i to szkoda,
bo byli i są na nim tacy magicy co potrafią wycisnąć z Ariwy wszystko co możliwe dla tego sprzętu.

Ze statystyk wynika że od grudnia dołączyło ponad 20 osób ale tylko 3 napisały posty w tym okresie.
ot przykład:
Dołączył(a): Śr, 12 gru 2012, 08:48 Liczba postów: 1
Dołączył(a): Śr, 14 gru 2011, 00:13, Liczba postów: 2
Dołączył(a): Wt, 25 gru 2012, 19:38 Liczba postów: 5
 

doubleube

New member
Chce kupic jeszcze te arivke 210, ale pytanko jest typu:
jak sie zarejestrowac na arivahd skoro nie dostaje @ potwierdzajacego
Probowalem juz dwa konta i nic (3 tygodnie temu)

skad te alternatywne firmware zassac

Dobra udalo sie, widocznie nie akceptuje @ z interia i onet
gmail poszlo od razu

A jaki firmware najlepiej wgrac do 210, aby dzialala siec po wifi i obsluga wew. dysku (500GB)
Czy jest jakis firmware co mp3 dalo by sie robic skip? (czyli skok do nastepnego nagrania, a nie, ze strzalkami trzeba wybrac i zatwierdzic OK)
U mnie na oficjalnym nie dziala
 

brabus87

New member
Problem z działaniem w sieci po LAN'ie

Witam, posiadam arive od dłuższego czasu jestem zadowolony (po za tym, że chcąc wymienić chłodzenie chyba spaliłem układ zasilania wentylatora :( ) na dzień dzisiejszy mam problem z połączeniem po Lan'ie, mianowicie urządzenie jest widoczne w sieci ale niestety nie ma do niego dostępu (winda wyrzuca komunikat, o błędzie sieci), żeby było śmieszniej po WIFI leci bez problemu (tylko oczywiście mega wolno). Druga sprawa czytałem gdzieś, że można zainstalować alternatywny soft np z Egreat'a, ktoś to robił? Dzięki za info i ewentualną pomoc.
 

rhode4321

New member
Witam
Forumowicze potrzebuje waszej pomocy. Mam media player Ariva HDPlayer 210. Niestety zamiast zamówionego dysku 2TB ktory player obsluguje dostalem dysk 3 TB. Player nie moze dysku sformatowac. Czy ktos z was wie jak zmusic ten player do pracy z dyskiem 3TB? NIestety byłem w Japoni teraz Korea i nie mam mozliwosci dysk wymienic lub kupic nowy. A moze jest jakies alternatywne firmware ktore obsluzy dysk 3TB?

Z pomocą innego forum ograniczyłem HPA (Host Protected Area) do 1,8 TB. Wszystkie komputery laptopy widzą dysk jako 1,8TB a Ariva ciągle go chce formatować w kółko.
Włożyłem do Arivy stary dysk 200GB, dysk został sformatowany prawidłowo. Później sklonowałem zawartość małego dysku (partycje, pliki) na moj nieszczesny dysk. Efekt jest taki, że Ariva startuje ok, ale po chwili 3 razy sie restartuje i prosi o format dysku.

Macie koledzy jakieś pomysły?
 
Do góry