Ferguson Ariva 210

doprze

New member
W dniu dzisiejszym po włączeniu myślałem, że będzie klapa, ale nie.... po kilkunastu minutach zaczął ściągać , "najpierw powoli , jak żółw ociężale", ale się rozhulał - tak więc drugi dzień BT działa, że aż miło.
 
Ostatnia edycja:

oko26

Member
Panowie to czary że wszystkim nam działa? A może jest to związane z 2011r może po przestawieniu sie godziny gdzieś w systemu zaczoł śmigać, bo to jest naprawdę dziwne, aż boje się wgrywać n owy soft(beta) żeby znowu BT nie padło. A tych co już testują ten soft beta proszę bardzo o opinie czy jest ok?
 

szaddam

New member
Witam szanowne grono Forumnowiczów :)
Od trzech miesięcy jestem w miarę zadowolonym użytkownikiem Arivy 210,
i ogólnie spełnia ona moje wymagania. Jednak nurtuje mnie takie zagadnienie:
- czy nie można by było, w miejsce softu, zainstalować jakiejś podstawowej,
acz mogącej o wiele więcej wersji Linuksa?
Np. Androida który z powodzeniem działa na telefonach mających przecież o wiele mniej i pamięci i słabsze procesory?
Niestety, tu przyznam się ze wstydem, ale w tematach liniksowych zupełnie zielony jestem i pewne światłe rady, udzielone w tym wątku są dla mnie czarną magią. Nie umiem z nich skorzystać.
W sieci znalazłem podobną przeróbkę lecz dotyczącą obudowy do dysku Airlive Ovsilinka
niestety na razie nie mogę wstawić linka ...


Jeżeli kogoś rozśmieszyłem, to z góry przepraszam :)
 

tomud

New member
No z tym Linuxem to nie jest tak do konca pieknie :) Generalnie to wiele produktow jest oparta o Kernel Linuxa, ale roznice pomiedzy tymi systemami sa czasem ogromne.

Niestety wgranie innego Linux-a jest raczej nierealne. Pomijajac juz roznice w architektorze czyli telefony to porocesory ARM playery to MIPS, to sam kernel w uproszczeniu odpowiedzialny jest za obsluge urzadzen (ot zawiera w sobie tak jakby sterowniki do sprzetu).

Tak samo wielu producentow playerow i nie tylko lamie postanowienia licencji GPL, tworzac taki przerobiony kernel powinni udostepnic do niego zgodnie z licencja kod zrodlowy. Owszem robia to z tym ze to co umieszczaja najczesciej jest stare i niekompletne, dlatego istnieja duze problemy jesli chodzi o alternatywny rozwoj oprogramowania dla sprzetu.
 

Michal_

New member
Witam,
Czy ta ariva ma możliwość uśpienia dysku po np 10 min nieaktywności?
Jeśli nie to może taka opcja występuje w którymś z alternatywnych firmware, które testowaliście?
 

pkomp

New member
nie zauważyłem - pewnie nie...a alternatywne firmware?zasadniczo o takich nie słyszałem.....
wiem minus dysk się kręci i hałasuje - dla jego dobra lepiej by się bez sensu nie wyłączał i to fakt potwierdzony zarówno w laptopach komputerach stacjonarnych jak i serwerach.....

ps.linuks?jest tyle dystrybucji i mozliowści ze ten cały linuks jest tylko jednym wielkim bałaganem nie trzymajacym sie kupy.....
 

Michal_

New member
Jesteś pewien, że dla dysku jest zdrowsza praca nonstop? Może jakieś linki na potwierdzenie tego faktu? Jeśli tak jest mam problem rozwiązany, bo głównie chodziło mi o zużycie dysku.
Szukając informacji o usypianiu dysku trafiłem na ipkg i optware, które zawiera miedzy innymi spindown - czyli pakiet odpowiedzialny za usypianie dysku. Trafiłem też na trochę info o sambie i ftp - ale to było na innym forum i nie wiem czy moge podać link:(
W każdym bądź razie jeśli ktoś chce się pobawić z lekkim modingiem arivki polecam spytanie wujka google o ipkg i optware;)
 

tomud

New member
nie zauważyłem - pewnie nie...a alternatywne firmware?zasadniczo o takich nie słyszałem.....
wiem minus dysk się kręci i hałasuje - dla jego dobra lepiej by się bez sensu nie wyłączał i to fakt potwierdzony zarówno w laptopach komputerach stacjonarnych jak i serwerach.....

ps.linuks?jest tyle dystrybucji i mozliowści ze ten cały linuks jest tylko jednym wielkim bałaganem nie trzymajacym sie kupy.....


Nie porownuj dyskow serwerowyc do dyskow z laptopa czy komputera domowego, to mimo wszystko dyski przystosowane do ciaglej pracy dlatego sporo wiecej kosztuja. Niestety dyski do domowych zastosowan maja o wiele mniejsza wytrzymalosc i nie sa przystosowane do dlugotrwalej ciaglej pracy. Jesli player wlaczony jest 24h to warto usypiac dysk i nic mu sie nie stanie. Oczywiscie nie robic tego na zasadzie wlacz/wylacz co sekunde :)

Co do linux-a to kolego z iloscia dystrybucji masz racje, z balaganem jest roznie. Ale wiedze ze nie znasz tego systemu i gadasz bzdury. Generalnie dystrybucje linux-a mozesz traktowac jak odrebny system (tak jak by nie nazywaly sie linux). Nawet jak masz taka sama wersje kernela to w danych dystrybucjach moze posiadac rozne dodatkowe patch-e. Cecha wspolna jest jedynie ze opieraja sie o kernel linux-a, reszta moze byc calkowicie odmnienna.

Jesli chcesz cos wmiare czystego i bez udziwnien to jest Slackware.

Inna sprawa jak juz mowa o balaganie to zobacz na roznice w systemach Win98, WinXP, Win Vista. Do tego powiem ci ze w wydaniach serwerowych te roznice sa jeszcze bardziej masakryczne...
 
Ostatnia edycja:

Lukasz-ps3

New member
Czy na tym sprzęcie można podłączyć dysk przez esata (mam dysk zewnętrzny 2,5')?
Na laptopie dysk jest łączony przez dwa kable - przez usb (zasilanie) oraz esata.
 

saracen22

New member
sieć

Witam mam arvie hd 210 i mam pytanko łącze ją z netem za pośrednictwem Access pointa przez ethernet ja to skonfigurować żebym mógł oglądać na playerku filmy z laptopa ?
 

mirokus

New member
Neighbor Web jakie hasło ?

Witam. Chcę zapodać torrenta ale po wejściu na stronę Neighbor Web mam podać login i hasło. Ja nic nie ustawiałem. Jak mam wejść na stronę. Pozdrawiam.
 

Szemot

New member
Czy ktoś wie w nowym sofcie co robi "Auto Play function"? Jakoś nie dostrzegłem żeby coś inaczej działało.

@Tomasuzu - Ja testowałem ale nie na Torrantach. Generalnie poza tym, że w IMS dostęppna jest funkcja Radio któa nie działa oraz to, że po włączeniu urządzenia włąściwie przez minute dwie nie mamco marzyć o obsłudze to nie widzę, żadnych zmian. We wcześniejszych wersjach też zdarzało się, ze odtwarzacz zaskakiwał jak dizel i nie mogłemsie poruszać po właczeniu ale przy ostatnim stabilnym sofcie śmigał odrazu. Mam nadzieję więc, że dopracują żółwienie z wersji beta w kolejnej stabilnej wersji

Czy adapte wi-fi to musi byc jakis dedykowany czy zwykla karta usb bedzie wpolpracowac z Ariva?

Tylko i wyłącznie dedykowany ale chyba potem możesz go użyc nawet w laptopie. Kosztuje 50zł na Allegro moze sie uda za 40
 
Ostatnia edycja:

mircal

New member
Torrent w Arivie teraz działa lepiej bo dłużej (do kilku godz.), ale ostatecznie i tak się wiesza (nie widzi HDD) z tą różnicą, że restart Arivy pomaga i torrent kontynuuje. To nadal dalekie od tego za co się spodziewałem, że płacę kupując Arive.
Softów beta boję się próbować, czy może ktoś potwierdzić poprawne działanie (w tym torrent) najnowszej bety?
 

pkomp

New member
po co kupiłeś odtwarzacz multimedialny?chyba nie do sciagania torrentów?

to słuzy do odtwarzania filmów i w tym działa - reszte traktuję jako nic nie warte dodatki i nie płacze z tego powodu
 
Do góry