Ferguson Ariva 210

Szemot

New member
Alleluja. Udało się w końcu. Dzięki. Nie wiem może jakiś bład był w tej zwalonej wersji także z aktualizacją bo wczesniej z tego samego pliku nie mogłem. Zupełnie jakby nie było nic nagrane na pendrive. Dzięki wielkie

Co do aktualizacji u Fergusonów to chyba tylko na odtwarzaczach HD da się wstecz. Mam tez tuner satelitarny Ariva HD Combo i tam wyraźnie napisane jest aby instalowac tylko oficjalne softy gdyż nieoficjalne mogą nie być stabilne a nie ma możliwośc aktualizacji na starszy soft.
 

luia

New member
Powiem wam ze kupilem ten odtwarzacz z wgranym przedostatnim softem i nie mam z nim problemow. Sa oczywiscie niedociagniecia ktore mi bardzo przeszkadzaja takie jak brak odtwarzania muzyki losowo. Probowalem to obejsc tworzac playlisty aby polaczyc muzyke z roznych folderow ale kiedy je otwieram sa puste... Zaluje jedynie ze kupilem arive 210 a nie wersje bez miejsca na dysk bo i tak wszystko trzymam na zewnetrznym. Moze ktos z was wie jak ugryzc to odtwarzanie? Jesli nie losowe to chociaz jak tworzyc dzialajace playlisty. Dzieki.

P.S. im wiecej bedziecie grzebac to tym bardziej wam bedzie sie psulo.
 

pkomp

New member
pisałem wcześniej że mi film restartował odtwarzacz - sam z siebie nie zrestartował się ani razu - przywieszki ma bo ten procek jest padaką i jedyne co mu płynnie wychodzi to odtwarzanie a nie przeglądanie menu :)
w kazdym bądź razie po restartach nie widział dysku lub folderów

film poprawiłem restartów brak najnowszy soft wszystko ok - tylko ma dziwne jazdy przy włączaniu - pokaże się już menu, klikam pilotem, zamuła....po paru sekundach wyskakuje że łaskawie dysk podmontował powisi chwilę i zaczyna trybić....
osobiście nie nastawiałem się że dzięki linuksowi będzie lepiej bo widzę jaki to niedorobiony badziew każdego dnia...zawsze z tym coś nie tak szczególnie gdy jest stosowany w takich eksperymentach - na pc jakoś to działa ale co tam po samym systemie?
 

Szemot

New member
@luia mnie też wnerwia brak randomowego odtwarzania a także niprawiłowe odtwarzanie plylist. Właczam playliste, pokazuje spis kawałków i jak jakis nastawiam to komunikat, ze brak pliku

@pkomp ja tez czasem mam te zmuły. jak właczam to przez minute nie ruszam bo i tak w sumie sie nie da. Dziwne jednak, ze nie zawsze. Zauważyłem w kazdym razie, że nie ma znaczenia czy zewnętrzny dysk jest podłaczony czy nie. Łaenie po menu moze nie jest padaka ale czego innego sie spodziewalem po linuxowym odtwarzaczu z 2010 roku. Chociaz od roku po zakupie iPod Touch wszystko wydaje mi sie wolne w działaniu czy reagowaniu heh
 

pkomp

New member
:) nie dziwie się - nawet najstarszy iphone wciąz jest znacznie szybszy w działaniu aniżeli najnowsze telefony ze snapdragonem

ja tez jak włączę to jednak czekam - czasem mija pół minuty zanim ten linuch dysk zamontuje
pod tym wzgledem to urzadzenie bardzo słabe - najwazniejsze że teraz juz mi wszystko poprawnie odtwarza bo przewaliłem niedziałające filmy mkwdclear
 

da3ro

New member
No to ja już nie wiem o co kaman? Po wgraniu starego softu jest ok, ale jak wgram ponownie nowy soft to znowu restarty i brak plików w folderach. A było ok. Po podpięciu pendriva i obejrzeniu jednego filmu się tak porobiło, a dwa tygodnie wsio było w poriadkie. Już się zaczołem zastanawiać czy może jakiś wirusik się podpiął??
 

pkomp

New member
a to na kazdym filmie?bo mi restartował tylko jeden - złozyłem go na nowo i juz jest ok
może pendrive masz zwalony?
u mnie wszystko pieknie gra
 

da3ro

New member
Nie włączam nawet filmu. Już w menu się restartuje. A na starym oprogramowaniu jest ok. Tak sobie myślę czy może dysk wewnętrzny odłączyć i wtedy sprawdzić.
 

pkomp

New member
no tak zrób - kto wie czy dysk nie jest walnięty - tego ten linuksik ci nie pokaże
pecetowe dystrybucje na skopanym dysku też się potrafią zainstalowac bez zgłoszenia problemu.....co z tego że i tak sie nie uruchomia ale jednak windows odrazu sie pluje że coś nie tak ze sprzetem
 

Szemot

New member
Dysk nic Ci nie da. Mnie i kolesance powyżej tez sięwłaśnie wieszało w Menu a nie na filmie. To ten zwalony soft. Wiec nie trudz się z wyjmowaniem dysku tylko instaluj ten stabilny i czekamy na jakis inny nowy soft
 

pkomp

New member
szemot czy ty czytasz co inni piszą?soft działa poprawnie - owszem muli i dłużej myśli nad dyskiem po włączeniu ale działa i nie restartuje
nie miałem takiego przypadku na żadnym nawet testowym sofcie - na tym dysk wykrywany jest dwukrotnie po uruchomieniu
 

Szemot

New member
To raczej czy Ty czytasz siebie i kolegę :p Przeciez pisze, ze resetuje się na nowym sofcie czyli tak samo jak u mnie było. A Ty mowisz zeby dysk wymontował. Musi jak kazdy wgrać ten starszy soft stabilny i nie bedzie sie juz wieszać
 

pkomp

New member
kolego dalej nie rozumiesz - jak się wiesza raptem u kilku osób to albo jest problem z płytą główną albo gdzieś indziej - zalecam sprawdzenie bez dysku by wykluczyc problem z nim.Jesli sie problem powtórzy to serwis

U mnie to na nowym sofcie NIE WYSTĘPUJE i nigdy nie wystapiło nawet na testowych

twoje rozwiązanie nie jest żadnym rozwiązaniem bo przy kolejnym nowym sofcie problem dalej moze nie ustapić

przy okazji - czy dysk był formatowany przez arive czy załozony juz sformatowany?
 

da3ro

New member
Dysk formatowany przez Arive. Wczoraj wyłączyłem Arive na 15 minut z prądu i nowy soft ruszył, nie wieszał sprzętu do dzisiaj do czasu aż się zwiesił na You Tube i ponownie zaczęło się to samo - czyli puste foldery na dysku. Chyba się faktycznie skończy na serwisie , tylko jak nie podejdą poważnie w serwisie do sprawy to wgrają stary soft i odeślą sprzęta. Znaczy mogę używać starego softu i odpuścić sobie serwis, ale uważam że skoro sprzęt ma możliwość korzystania z serwisów internetowych to ma to działać i już.A żeby było śmieszniej wgrałem oprogramowanie chyba z sierpnia które miało wadę iż Ariva nie dawała się włączyć przez pilota. Dane powróciły sprzęt jak na razie bez zwiechy i restartu. Potestuję i dam znać - jeśli na tym oprogramowaniu będzie ok to jednak by znaczyło iż oprogramowanie nowe jest do kitu. No i na tym oprogramowaniu działa wyszukiwanie na You Tube. Mogli go programiści zostawić tylko uaktywnić funkcję włączania pilotem, która im uciekła.
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
@pkomp kolego rozumiem. Nie będę sie powtażał bo skoro tamtego nie zrozumiałęs to za kolejnym razem tez nie wiec powiem inaczej. Skoro u pewnej grupy ludzi wali sięten sam soft to chyba problemu z płyta nie ma. To troche jak Windows który na 10 identycznych laptopach moze się róznie zachowywać. Poczekajmy na nowy soft i zobaczmy bo 100% jestem pewien, że koledze wgrają starszy soft i tyle. Poza tym przecież jets informacja, że niekoniecznie musi być to soft stabilny. Stabilna wersja jest inna i producent rekomenduje używanie własnie jej
 

pkomp

New member
nie kolego - windows na takich samych laptopach które nie mają żadnej wady sprzętowej zachowuje się dokładnie tak samo :)
bez bajek proszę

piszesz o pewnej grupie osób - raptem dwie?
jeśli u mnie jak i u paru innych soft działa jak najbardziej poprawnie to nie wina softu nie sądzisz?może karta sieciowa wifi?a może dysk ma błędy?

do problemu trzeba podejść z głową a nie odrazu zwalić na soft

napisali że pierwsza stabilna - przy tej nic nie napisali bo dokładnie może testowana nie była ale to nie znaczy że ona nie jest stabilna - u mnie jak najbardziej jest
dlaczego się upierasz zamiast sprawdzić bez dysku co było radzone?i innych funkcji? odeślesz na serwis oni sprawdzą i odeślą bo nic nie wykryją(ich dysk na przykład będzie sprawny) i co wtedy?

ja problemy diagnozuję sobie sam zanim na cokolwiek będę zwalał i zadawał się z serwisem
 

artekll

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum, ale śledzę temat arivy od początku, mnie niestety przytrafiło się to samo co kolegom, tzn. brak widocznych plików, zawieszanie się i ponowny restart. W pierwszej kolejności odłączyłem dysk, nic to nie dało te same objawy, wrzuciłem ponownie soft (najnowszy) dalej to samo, ostatecznie wrzuciłem pierwszy soft (stabilny) i wszystko jest OK. Dodam, że karty sieciowej bezprzewodowej nie mam podłączonej. Dziwi mnie, że tak jak kolegom sypnęło się to też 05.10. dziwne.
 

figer

New member
A u mnie po aktualizacji do nowego softu, tez wystapil efekt pustego dysku, ale pomogl restart z odlaczeniem od pradu.
Mam jednak czesto problem z Wi-fi, ze mimo iz jest zalogowany do sieci, to jej nie widzi, ani nie jest widoczna dla komputera.
Poza tym w setupie, przejscie do zakladki "rozne" powoduje restart.
Ogolnie kiszka!

EDIT===============================

Wrocilem do pierwotnego softu i pojawia mi sie komunikat o dostepnej aktualizacji przez internet.
Wlaczam - progresja dochodzi do konca, a potem pojawia sie komunikat, aby powrocic do aktualizacji po sprawdzeniu sieci, czyli niby przerywa polaczenie.
Testowalem kilkukrotnie.
Fantastyczne urzadzenie poprostu!
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
No i sie z dwóch osóbzrobiło 5. I troszke dziwne chyba by było żeby kazdy miałsypniętą płytke główną albo dysk wwardy (każdy innego producenta i pojemnosci) a sypiesie wszystkim na tym samym sofcie ;-)

A do derwisu bynajmniej
kolegi nie wysyłam.
 
Do góry