Ferguson Ariva 150DVD

pizdarek

New member
Kurcze właśnie byłem na tym ich forum i albo ja źle patrzyłem, ale nie znalazłem nic, żadnego softu do Arivy 150 - może źle szukam nie wiem;/ Napisałem do Pomocy technicznej Fergusona, może oni w końcu się tym zajmą.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Faktycznie, to forum już jest martwe.

Ok. W takim razie tutaj masz sześć alternatywnych firmware do 150DVD. O ile pamiętam, w pełni sprawne są te z końcówką eject, w pozostałych chyba trzeba było ręcznie wysuwać tackę z płytą. Więcej nic na ich temat nie pamiętam, bo to jednak było blisko trzy lata temu.

Daj znać o sukcesach, może komuś się jeszcze przyda.

https://docs.google.com/file/d/0B8wlIinDX76ETnRITjFnTVg0bzA/edit?usp=sharing
 

pizdarek

New member
Wgrałem soft do Arivy 150 Hd Player ten od mede8ra: (dokładnie MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011_Ariva_110_210_150DVD_EJECT) i niestety chyba zapsułem odtwarzacz :( w ogóle nie reaguje. Instalacja softu przebiegła pomyślnie tylko po właczeniu odtwarzacza pojawia sie ciagle ekran powitalny po czym samoczynnie player się włącza i sam wyłącza i tak w kółko. Żadne przyciski na obudowie np 'eject' na nic nie reaguje. Jest szansa jakoś to cofnąć ?:(
 

pawel_71

New member
Udostepnianie plikow z Windows 8.1 dla mediaplayerow na Realteku

Czy ktos wpadl juz na jakies rozwiazanie, aby mozna bylo wystawiac pliki z Win8/8.1 dla sieciowych playerow HD?
Chodzi mi dokladnie o model Ferguson Ariva 150DVD. Dla Windows 7 znalazlem stosowny opis ze zmianami w rejestrze i z laptopa, na ktorym mam W7 faktycznie zaczelo to w koncu dzialac. Niestety na komputerze na ktorym mam podpiete wszystkie dyski mam fabryczne 8.1, a ten patent z W7 nie dziala. Zapewne cos jeszcze trzeba zmienic w rejestrach.

Ewentualnie w rachube wchodzi nawet zainstalowanie jakiegos dodatkowego softu na zasadzie linuxowej samby ale dzialajacego pod Winda.

Z serverow UPnP znalazlem swietnego Serviio,w ktorym dzialaja napisy i niemal wszystko oprocz ... przewijania/przeskakiwania, co dyskwalifikuje to rozwiazanie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Orietuje się ktoś czy soft o takich oznaczeniach "mede8er v4 r5249 mkkm all ariva 150 DVD eject" będzie śmigał bez problemu na tym odtwarzaczu ?

Kiedyś "śmigał", więc powinien i teraz... Ale ktoś chyba skarżył się na ten firmware w tym wątku - musisz przewertować parę stronek. Rzuć też okiem na forum ArivaHD, o ile jeszcze działa...
 

pinochet

New member
Forum już nie działa ;( Komuś alternatywny firmware uwalił Arivę, ale to była inna wersja "MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011_Ariva_110_210_150DVD _EJECT" . Pewnie zaryzykuje :D
 

pinochet

New member
Cóż ariva profesjonalnie uwalona ;) Niestety nie mogłem zdzierżyć tej czcionki i powolnego działania, więc spróbowałem wgrać alternatywny soft. Poza tym pilot miał fatalny zasięg, zaś wraz z wifi nie dało się z tego korzystać - samoczynna pausa co chwile.
Kilka dni korzystania z Arivy wyleczyło mnie całkowicie z "odtwarzaczy sieciowych".
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cóż ariva profesjonalnie uwalona ;)
Kilka dni korzystania z Arivy wyleczyło mnie całkowicie z "odtwarzaczy sieciowych".

I niesłusznie. A Ariva 150DVD to całkiem przyzwoity produkt. Jeżeli komuś nie podoba się oryginalny interfejs może znaleźć coś zamiennego, w tym wątku jest sporo rzeczy opisanych. Zasięg pilota, owszem, do d..., ale wystarczy w środku, przy diodzie odbiorczej, odgiąć blaszkę, która tę diodę trochę zasłania. Moja żona korzysta już ponad cztery lata, ogląda dużo i nie narzeka, bo tak naprawdę nie ma na co.

Jeżeli chodzi o uwalenie to sugerują reset przez zwarcie nóżki procesora z masą. Opis w tym wątku powinien być.
 

pinochet

New member
Mam pewien problem z reanimacją, soft się instaluje - napis install complete, ariva uruchamia sie ponownie i dalej instaluje się od nowa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry