Ferguson 8900 HD

reters

New member
Okej panowie wgram nowy soft.Tylko ze nie wiem jak to zrobic przez kabelek null modem.Cztery godziny dzisiaj walczylem by wgrac wyższy soft i bez skutecznie:???: Niewiem podobno mam ustawiona zla predkosc na com1 ale nie wiem jak ja zmienic.Poprostu gdy naciskam start w programie hd upgrade nic sie nie dzieje.Tuner jak by nie raeagowal na ten program.List takze nie moge wgrac.Ogulnie jestem strasznie wkurzony.1200zl i takie problemy:(
 

Rafalone

New member
reters napisał:
Okej panowie wgram nowy soft.Tylko ze nie wiem jak to zrobic przez kabelek null modem.Cztery godziny dzisiaj walczylem by wgrac wyższy soft i bez skutecznie:???: Niewiem podobno mam ustawiona zla predkosc na com1 ale nie wiem jak ja zmienic.Poprostu gdy naciskam start w programie hd upgrade nic sie nie dzieje.Tuner jak by nie raeagowal na ten program.List takze nie moge wgrac.Ogulnie jestem strasznie wkurzony.1200zl i takie problemy:(

Zrób tak jak mówi kol. bobik007 .
Ja wszystkie softy jak i listy kanałów wgrywam na pena a następnie poprzez usb do tunera. Tylko pamiętac musisz zeby plikowi zmienic rozszeżenie na sgn bo przeważnie sa jako bin.
 

mystic

New member
rosi napisał:
No to proszę nie pisz, że "n-recorder generuje znacznie lepszą jakość" bo wprowadza to wielu czytających w błąd... Czym innym jest jakość źródła sygnału HD od jakości dekodowania sygnału HD przez sprzęt. Można to porównywać JEDYNIE na tym samym sygnale.
Napisałem "subiektywnie" tzn. że takie są moje odczucia, moje - nie twoje, jeśli twoje są inne i tobie pasuje to ok, każdy ma indywidualną percepcję. Moje odczucie jest sprecyzowane na podstawie moich osobistych doświadczeń z tymi trzema tunerami, które mam u siebie w domu i mam podpięte pod jeden TV - plazmę pioneera. Jeśli porównuję to porównuję jeden kanał SD np. TVN lub TVN24 na tych trzech żródłach. Przekaz idzie jeden i ten sam od nadawcy dla wszystkich trzech skrzynek.
Jeśli zaś chodzi o przekaz i projekcję HD, to na fergusonie mam możliwość odbioru, CyfryHD, PremiereHD - testowo, HD suisse - testowo i jeszcze paru innych kanałów testowych które lecą FTA więc odbieram je zarówno na fergusonie jak i na n-recorderze, więc mam pewność, że żródło nadawcy jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Czy ktos ma podobny problem jak ja, nie odbiera mu National Geographic HD na 8900 podlaczonym do C+? C+ Film HD i C+ Sport HD dzialaja bezproblemowo a jak wlaczam na NG ciemnosc i brak dzwieku - mam full pakiet.
 

Jarekm51

New member
Ferguson 8900

Witam! Mam pytanie,czy ktoś z użytkowników tego tunka używa do niego splittera rflink100 do Cyfry? Czy wszystko działa jak trzeba, nie ma problemów ze zwiechami, nagrywa się ok jak są włączone 2 tunery?
Pzdrwm!
 
hd 8900

witam . mam pytanko .kupiłam 8900 i nie chodził po komponencie doradzono mi abym przywrócił ustawienia fabryczne.tak też zrobiłem były problemy z kanałami ale znalazłem wszystkie sd i hd .jednak od początku kiedy go kupiłem obraz na sd jest słabej jakości .hd jest ok .kiedy podłączę tv 40x3500 do starszego phil z c+ za pomocą euro obraz sd jest o niebo lepszy niz w hd8900.próbowałm różnych kabli i ustawień lecz bez zmian.czytałem o różnych softach może to jest przyczyną ale nie wiem jak się to robi może ktoś "ŁOPATOLOGICZNE" MI WYTŁUMACZY .jaki jest potrzebny program do tej zmiany , skąd pobrać nowy sprawdzony soft jak przenieść za pomocą usb do tunerka.za pomoc BARDZO DZIĘKUJĘ Z GÓRY.pozdrawiam.
 
hd 8900

bobik007 napisał:
problem leży po stronie softu tak jak napisał kolega Rafalone, u mnie wszystko wygląda bardzo fajnie, żadnej utraty na jakości, mgły czy innych, wiadomo sporo zależy również od samego sygnału i od kanałów...

WITAM może jest możliwość zakupu od pana , pena z gotowym softem tym dobrym , chętnie kupię ponieważ nie chcę czegoś uwalić w tunerku.albo jest możliwość przesłania e-mailem do mnie tych rzeczy które mógłbym skopiować na pena i przesłąć do tunerka.pozdsrawiam i liczę na pomoc.pozdrawiam mariusz
 

TOMEK0306

New member
wejdz na http://forum.dvhk.pl/ tam masz wszystko opisane specjalny dzial o tym tunerze i jakich programow masz uzywac do zmiany softu ,listy programow itd. nie jest to trudne .
sam mam zamiar kupic 8900 do mojego x3500 teraz mam fergusona 5018 i obraz jest ok co prawda nie jest to hd ale w porownaniu z kablem multimedia o niebo lepiej
 

Jarekm51

New member
Ferguson 8900

Jarekm51 napisał:
Witam! Mam pytanie,czy ktoś z użytkowników tego tunka używa do niego splittera rflink100 do Cyfry? Czy wszystko działa jak trzeba, nie ma problemów ze zwiechami, nagrywa się ok jak są włączone 2 tunery?
Pzdrwm!
W związku z morzem odpowiedzi na moje pytanie- sam sobie na nie odpowiem- może komuś się to przyda. Zakupiłem tego Ferdka i działa ze splitterem rflink 100 tak jak trzeba- nie zawiesza się przy nagrywaniu przy obu włączonuch tunerach ( drugi to Philips 6010 ). Zaskoczyło mnie,że nie musiałem programować karty w spliterze - przełożyłem tylko kartę kliencką z Phila do Ferdka i już działalo.
Jeśli chodzi o jakość obrazu HD przy sofcie wgranym przez producenta 3A była gorsza niż w Philipsie HD PVR, ale po wgraniu 6A właściwie taka sama- czyli jak dla mnie super! Jakość obrazu sd zadowalająca, ale mnie interesuje głównie HD.
Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to w Fergusonie znacznie lepsza niż w Philu HD, ale miałem go podłączonego przez konwerter coaxial- optic, więc to mogła być przyczyna gorszego dźwięku.
Pozdrawiam wszystkich, ale mam wrażenie,że masa ludzi przechodzi na inne fora, bo tam można znależć znacznie więcej informacji i życzliwych doradców....
 

Adi HD

New member
Witam, do tej pory nie zastanawiałem się nad kupnem tunera, po prostu telewizja może dla mnie nie istnieć, strata czasu. No ale czasem trzeba odpocząć od filmów i gier. Chętnie bym kupił tuner HD ale tylko pod warunkiem że będzie można oglądać darmowe programy, zarówno w SD jak i HD. Jeżeli w wypadku tego tunera w grę wchodzą tylko Polsaty Cyfrowe i inne Cyfry + to dziękuję za takie oglądanie. Istnieje może jakaś alternatywa dla tego tunera, może jakiś Samsung lub Sony? Jaki będzie orientacyjnie koszt całej instalacji (tuner, talerz, kable, montaż itp.) Z góry dzięki za info.
 

mario7103

New member
nowy soft Ferguson 8900 hd

Mam pytanie kto wie co zmienia nowy soft 1.07.2A ze strony fergusona????? Coś ulepszyli , bo pytałem na tej stronie ale nikt mi nie dał odpowiedzi. Pozdrawiam:D
 

czechoj

Member
bios 1.06.7A i kolejny1.06.9A samoistnie restartowały dekoder, bynajmniej w wersji HD8800 sądzę że podobna sytuacja miąła miejsce dla HD8900 (są wręcz bliźniakami) wersji 1.07.2A nie sprawdzałem być może coś juz naprawili w "fabryce" :D
 

Icek

New member
Witam, od kilku dni mam Ferdka 8900 HD. Mam pewien problem(?) z nagrywaniem na Pendrive'a. Wciskam REC, wyświetlacz pokazuje, że jest nagrywanie. Następnie zatrzymuje nagrywanie i próbuję odtworzyć: wciskam na pilocie USB i pojawia się ekran menu z napisem "MOUNT"czy coś takiego, ale nie pokazuje żadnych plików, dalej naciskam przycisk odtwarzania i pojawia się tak jakby ikona pliku MP3 - nie da się tego odtworzyć. Mam prośbę o pomoc, możliwe, że robię coś nie tak.

Próbuję wczytać do Ferdka klucze z pilota: wybieram Menu - Zaawansowane i dalej nie wiem co zrobić. Pojawiają się tylko zakładki
- przywróc ustawienia fabryczne,
- aktualizacja kanałów,
- aktualizacja s/w (albo podobnie),
- aktualizacja z USB.
Wiem, że trzeba wybrać kod 1,2,3,4 ale nie wiem w którym momencie.
Dzięki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

erzlot

New member
8900hd

To stary problem, omawiany już setki razy, ale na razie nikt go nie rozwiązał. Musiszwyłączyć tuner przyciskiem sieciowym i włączyć powtórnie. Nagrywanie będzie przez jakiś czas chodziło bezbłędnie (u mnie średnio 2 dni), a potam to samo. Powodem jest stojący licznik nagrywania (najczęściej na 2 sek).
 

wlod

New member
Czytałem w tym wątku o problemach z hdmi. Ciekaw jestem czy problemy rozwiązane. Teraz mam taki kłopot. Mam podpięty HD8900 pod plazmę panasonica i gdy w tv ustawiam na hdmi to sygnał mi znika czasami po godzinie, czasami po kilku, czasami po kilku minutach a czasami wogóle nie mozna puścić przez hdmi - czarny ekran. Wtedy ustawiam av3 i idzie chyba przez euro, dziwne bo idą również kanały hd. Nie wiem czy to wada sprzętu. Dziwne tym bardziej, że są sytuacje gdy np idzie przez hdmi kilka dni i się sygnał zrywa, innym razem zrywa się po chwili. Inne gniazda ok, przez euro idzie, przez component idzie tylko z tym hdmi kłopot. Próbowałem w tv (panasonic PV60E) przestawiałem ustawienia i po prostu nie wiem co za diabeł. Help!
 
Do góry