Ferguson 8900 HD

IbizaSound

New member
mam podlaczonego bezposrednio przez HDMI do Sonego X3500 i smiga az milo
,ale kabel dodawany warto wymienic na inny - Biedniutki jest w zestawie.
 

ernet

Active member
Bez reklam
IbizaSound napisał:
mam podlaczonego bezposrednio przez HDMI do Sonego X3500 i smiga az milo
,ale kabel dodawany warto wymienic na inny - Biedniutki jest w zestawie.
Ja mam D3000 i żeby rozwiac wszystkie moje watpliwości; w 8900 nie ma w Menu ustawienia na HDMI, prawda. Jedno, co mozna zrobic, to z pilota ustawić rozdzielczość ( skalowanie ) na np. 1080i, prawda ? I wtedy TV powinien wykryć ten sygnal ? czy w Twoim TV takze jest taka opcja w Menu
" Ustawienia HDMI -> Aktualizuj liste urządzen " ? U mnie tak jest i gdy wcisnę OK, to mam komunikat " Nie wykryto urządzen> Sprawdz polaczenia lub ustawienia urzadzen ". I moj TV nie wykrywa ( w tym przypadku " Fergusona. Pytam, aby ostatecznie wyjasnic te sprawe.
 

IbizaSound

New member
u mnie jest opcja wyboru zrodel - po wybraniu przykladowo HDMI 2 sam przelacza mi na tuner i wykrywa rozdzielczosc (wychodzi opis rozdzielczosci) . Tak mam ze wszystkimi wejsciami.
 

ernet

Active member
Bez reklam
OK, zgadza sie, ale NAJPIERW TV musi "zobaczyć" podlaczone zródla, moj
ich nie wykrywa, nie widzi sygnalu wysylanego po HDMI z Fergusona ?!
To tak, jakby w komputerze byly np. 3 wejscia USB, Ty bys podlaczyl do jednego z nich pamiec zew., tz Flash albo HDD , a komputer by ich " nie widzial ". I tu jest moj problem ! Tym bardziej dziwne, ze nagrywarke ( patrz opis nizej ) moj TV widzi po HDMI bez problemu- Ty tez masz Sony TV i u mnie powinno byc to samo. Podejrzewam, ze jest tu jakis konflikt polaczen miedzy moim TV , a Ferdkiem.
Albo zepsute gniazdo w Fergusonie.
 
Ostatnia edycja:

IbizaSound

New member
myśle ,że to gniazdo palniete - odrazu u mnie znajduje na każdym HDMI - nie widze powodu aby bylo u CIebie inaczej jak inne urzadzenia wykrywa. Podlaczam kilka zrodel na probe i nawet jak mam puste HDMI i podlacze w locie to odrazu mi wyszukuje i wskakuje obraz ze zrodla.
 

IbizaSound

New member
mam inny problem z Ferdkiem 8900 ,tzn po jakimś czasie mi się zawiesza i wtedy tylko twarde odlaczenie od pradu i wlaczenie ratuje sytuacje . Miał ktos moze taki problem ,albo zna rozwiazanie ?
 

ernet

Active member
Bez reklam

Rafalone

New member
Ja mam tv LG 37C2R i smiga przez HDMI bez problemu.
Co do restartów to powód jest taki (podejrzewam) ze softy edukacyjne potrzebuja wiecej moce, powoduje to wieksze grzanie sie fredka.
Jak mniałem go postawionego w szafce tez potrafił sie zrestartuwac choć żadko, a jednak. Teraz stoi na wierzku i zadnych problemów. Mam wgrany soft 11.03.8F moze obraz na niektórych kanałach jest troszke gorszy niz na poprzednim sofcie, ale mam nadzieje ze niebawem bedzie nowszy soft i wszystko bedzie ok, a szczególnie au bedzie działac.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Rafalone napisał:
Ja mam tv LG 37C2R i smiga przez HDMI bez problemu.
Co do restartów to powód jest taki (podejrzewam) ze softy edukacyjne potrzebuja wiecej moce, powoduje to wieksze grzanie sie fredka.

Mój był na najnowszym sofcie ze strony "producenta ". Pochodzil z najnowszej produkcji + nowy pilot.
 

Rafalone

New member
ernet napisał:
Mój był na najnowszym sofcie ze strony "producenta ". Pochodzil z najnowszej produkcji + nowy pilot.
A moze miałes go w miejscu gdzie brak było dobrej cyrkulacji powietrza.
Swój kupiłem na początku grudnia, nieraz cos tam zaszwankuje, ale jest dobrze. Ostatnio troszke czytam na temat tunerków HD i widze ze wiele modeli nie tylko fergusonów ma problemy z zwiechami, nawet Tofild który mi polecałi w punkcie gdzie kupywałem (PROFAN) . Moim zdaniem duze znaczenie ma soft, oraz indywidualnie kazdy egzemplasz tunerka.
 
Ostatnia edycja:

IbizaSound

New member
u mnie po wgraniu softu tego co Rafalone ,zwiechy minely i ciut sie poprawil obraz. Ale czasem wlaczaja sie takie badziewne braki w liniach jakby (najlepiej widac na tvn24 na ramce na dole). Ale maja to poprawic w nowym sofcie . Listy smigaja , soft tez no i wszystko przez USB co mi ulatwia sprawe mocno.
 

VICTORious

New member
Witam wszystkich!

Aktualnie mam tuner Interstar PVR 9000 (+stary wysłużony TV OTAKE :) ) i porównując go z Ferdkiem widze jedną duża zalete tego pierwszego, a mianowicie podwójny tuner co umożliwia nagrywanie dwóch kanałów z różnych transporderów, lub nagrywać jeden kanał a drugi oglądać. Funkcja żadko używana, ale czasem się przydaje.
Mam pytanie co od stabilności 8900PVR, gdyż Interstar ma czasem np problemy z odtwarzaniem nagranego materiału (czarny obraz czy chwilowy brak dzwięku). Od czasu do czasu pojawiają się nowe softy lecz z mizernym skutkiem jak narazie. Dodam jeszcze że przez Interstarem miałem Fergusona 9000 PVR i to była totalna klapa (ciągłe zwiechy).
Nie chce się wkopać w kolejny źle działający tuner, a wybór padł na ten bo cena jest dość interesująca jak na możliwości PVR (taniej wychodzi dokupić dysk + obudowa zew. niż tunery z wbudowanym, a i jest to też bardziej praktyczne jak dla mnie). Co do tv lcd to jeszcze nie jestem pewien, ale napewno full hd 40" z naciskiem na Samsunga.
 

lukaso

Banned
VICTORious napisał:
Witam wszystkich!

Aktualnie mam tuner Interstar PVR 9000 (+stary wysłużony TV OTAKE :) ) i porównując go z Ferdkiem widze jedną duża zalete tego pierwszego, a mianowicie podwójny tuner co umożliwia nagrywanie dwóch kanałów z różnych transporderów, lub nagrywać jeden kanał a drugi oglądać. Funkcja żadko używana, ale czasem się przydaje.
Mam pytanie co od stabilności 8900PVR, gdyż Interstar ma czasem np problemy z odtwarzaniem nagranego materiału (czarny obraz czy chwilowy brak dzwięku). Od czasu do czasu pojawiają się nowe softy lecz z mizernym skutkiem jak narazie. Dodam jeszcze że przez Interstarem miałem Fergusona 9000 PVR i to była totalna klapa (ciągłe zwiechy).
Nie chce się wkopać w kolejny źle działający tuner, a wybór padł na ten bo cena jest dość interesująca jak na możliwości PVR (taniej wychodzi dokupić dysk + obudowa zew. niż tunery z wbudowanym, a i jest to też bardziej praktyczne jak dla mnie). Co do tv lcd to jeszcze nie jestem pewien, ale napewno full hd 40" z naciskiem na Samsunga.


Na twoim miejscu to bym poczekał w styczniu wychodzi GI HD a niedługo po nim ma być GI HD z drugim USB pod zew.HDD .Osobiście czekam na tego GI fergusona już bym mógł kupić dwa miesiące temu ale wolę poczekac bo niechcę się z tym (bez urazy )badziewiem bujać ... Ale to twoja decyzja...
 

broniu63

New member
lukaso napisał:
Na twoim miejscu to bym poczekał w styczniu wychodzi GI HD a niedługo po nim ma być GI HD z drugim USB pod zew.HDD .Osobiście czekam na tego GI fergusona już bym mógł kupić dwa miesiące temu ale wolę poczekac bo niechcę się z tym (bez urazy )badziewiem bujać ... Ale to twoja decyzja...
Witam.Z tym czekaniem to jest tak:już bedziesz miał kupić tego GI HD aż tu nagle nowa wiadomość że wychodzi jakiś nowy tuner HD z linuksem i bajerami ,to myślisz ze poczekam na ten nowy,po jakimś czasie już masz go kupic,a tu nowa wiadomość...........Tak to już jest ze sprzętem elektronicznym (TV,kino domowe itd) Wiadomo że jak coś kupisz dziś, za kilka tygodni już pojawia sie coś innego,lepszego.I tak w kółko.
 

TOMEK0306

New member
witam ja sie tez zastanawiam nad wymiana tunera obecnie mam fergusona 5018ci ale bez wyjscia hdmi i mam pytanie czy jest duza roznica w obrazie SD po kablu hdmi w porownaaniu z polaczeniem poprzez kabel scart pozdarwiam
 

lukaso

Banned
broniu63 napisał:
Witam.Z tym czekaniem to jest tak:już bedziesz miał kupić tego GI HD aż tu nagle nowa wiadomość że wychodzi jakiś nowy tuner HD z linuksem i bajerami ,to myślisz ze poczekam na ten nowy,po jakimś czasie już masz go kupic,a tu nowa wiadomość...........Tak to już jest ze sprzętem elektronicznym (TV,kino domowe itd) Wiadomo że jak coś kupisz dziś, za kil ka tygodni już pojawia sie coś innego,lepszego.I tak w kółko.
Nie do końca w tej chwili używam tunerów GI wcześniej miałem kilka innych sprzętów i te nieszczęsne fergusony też i wiem jedno GI to jest klasa sama w sobie szybkość działania ,stabilność ,jakość obrazu .Więc w ciemno kupie nowy tuner tej firmy bo wiem że ta firma nie wypuści na rynek bubla .W przypadku fergusona jest inaczej ich jakość zakończyła się z modelem AF6018 miałem go kiedyś każdy następny był gorszy .poczytaj trochę o fergusonie HD jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia a o to chyba chodzi w HD no i początkowe problemy z zawiechami ,grzaniem się no teraz to poprawiono ja myślisz jak ? dołorzono wielki radiator czyli co usunięto przyczynę czy tylko poprawiono chłodzenie ...

pozdro.i wszystkiego dobrego w nowym roku 2008 żeby wasze fergusonki się tak mocno nie grzały a sobie i innym życze wspaniałych softów do naszych tunerków.szczęśliwego nowego roku ...

ps: co ja kur** robie przy tym kompie o tej godzinie ...wyrwałem się z imprezy żeby te parę słów napisać o żesz kur** mać ..miłego
 
Do góry