Ferguson 8900 HD

Rafalone

New member
Od kilku dni jestem użytkownikiem tego tunera. Mam podłączoną antenkę 70 na zeza horbird i astra 1.

Ustawienia menu tunera:

-antena 1, horbird, przełącznik DiSEqC, B.
-antena 2, astra 1, przełącznik DiSEqC, A

Wszystko działa super na orginalnym sofcie 1.03.2A i org.liscie kanałów.
Ale po wgraniu za pośrednictwem USB nowej listy kanałów z http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?t=4707 to występuja problemy z kanałami HD, mam tylko Astre HD+, na pozostałych brak sygnału.
Wzwiązku z tym mam pytanie co może byc przyczyna, czy zła lista kanałów czy złe jakies ustawienie w menu antenowym?
Prosze o pomoc
 

ktp

New member
Nie wiem jak w Fergusonie HD ale w zwykłym po zmianie listy i softu konieczna jest czasem zmiana portów - należy zmienić w menu ustawienia anteny port dla HB np z 1 na 2 lub odwrotnie i wtedy może pojawić się sygnał.
 

Rafalone

New member
Można spróbowac, moze faktycznie w tym tkwi problem, najciekawsze ze wszystkie pozostałe programy działaja z jednego satelity jak i z drugiego, tylko brak HD. Oprogramowanie org. wgrane przez serwis.
pozdrawiam
 

Rafalone

New member
Mimo zmiany ustawieńdalej nie działaja kanały HD:confused: A do tego nie mam pojęcia co moze byc tego przyczyna, moze ktos ma liste programów na ten dekoderek u kogo ona dobrze działa?
 

Macieks34

New member
dekoder

Chce kupic ten dokoder co mozesz wiecej powiedziec na jego temat..ma polskie meni czy jest szybki czy sie nie zawiesz?CZy jak kupie karte do cyfry
bedzie działac?dzieki
 

bobik007

New member
Bez reklam
rafalone poprostu wrzuć inną listę kanałów...

macieks tuner polecam, bardzo szybki i bardzo dobrej jakości kanały sd, hd wiadomo bajka, bardzo łątwy w obsłudze, polskie menu, poprawiony względem wersji 8800, no i 2 wejścia usb, nagrywanie na dysk itp...
 
Ostatnia edycja:

Rafalone

New member
Tunerek bardzo fajny, bardzo dobry odbiór, jak na razie nie zawiesił sie ani razu. Mam tylko problem z kanałami HD po zmianie listy kanałów.
Karta c+ chodzi bez zarzutów .








=
 

Rafalone

New member
Pokombinowałem z listami programów i udało sie, wszystko działa super. Wina leżała po stronie list kanałów, nie wszystkie modyfikowane na tym tunerku działaja poprawnie.

Co do jezyka menu jest do wyboru kilka jezyków w tym polski.
W tym tunerku podoba mi sie proces aktualizacji za pomoca pen driva przez USB, proces przebiega szybko i bez problemów. Także nagrywanie na pena lub podpiety dysk bez problemowo.
 

Basildon

New member
Mam takie pytanie. Czy ktoś podpiął ten dekoder przez HDMI do telewizora?!
Podpiąłem najpierw przez SCART, a później przepiąłem na HDMI i nie ma obrazu.
 

dell1

New member
musi chodzić ja ten tuner miałem podpięty chwilowo przez eurozłącze a teraz HDMI i wszystko działa, może w telewizorze trzeba zmienic kanał ponieważ jak łączysz przez euro to po odpaleniu tunera samoszynnie przechodzi na to złącze a przy HDMI trzeba niestety wybrać w telewizorze odpowiednie złącze
 

Rafalone

New member
Ja podpięty mam bezpośrednio do tv poprzez hdmi i żadnych problemów, tylko w tv trzeba wybrać to złącze.
Listę kanałów moim zdaniem lepiej ściągnąć iewentualnie samemu ją wówczas ulepszyć, mniej pracy i zaoszczędzony czas.

Przy okazji chciał bym zadać pytanie bardziej doświadczonym w dziedzinie sat, jak mozna wgrać do tego tunerka klucze i jakimi programami żeby było mozna ogladać kanały innych systemów kodowania?
 

Rafalone

New member
Mam pytanko do kolegów zajmujących się tv sat. czy w tym tunerku mozna coś zrobić aby mozna było oglądać kanały kodowane np. TPS ?
Jak w tym fergusonie wpisuje sie kluczyki?
pozdrawiam
 

broniu63

New member
Witam.Oczywiscie można wgrać alternatywny soft,liste kanałów i klucze.Po szczegóły odsyłam np. na forum dvhk.pl lub na inne fora traktujace o temetyce tv sat.
 

menel

New member
broniu63 napisał:
Witam.Oczywiscie można wgrać alternatywny soft,liste kanałów i klucze.Po szczegóły odsyłam np. na forum dvhk.pl lub na inne fora traktujace o temetyce tv sat.
Wystarczą soft i kluczyki czy potrzebna będzie jeszcze karta??
 

Rafalone

New member
Do kolegi broniu63
dzieki kolego za pomoc,poczytałem poczytałem i wszystko smiga jak złoto (CP,TPS.Premiere)
Jeszcze raz dzieki za podpowiedz;)

A co do au to niestety nie działają poprawnie, trzeba kluczyki poprawić.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Basildon napisał:
Mam takie pytanie. Czy ktoś podpiął ten dekoder przez HDMI do telewizora?!
Podpiąłem najpierw przez SCART, a później przepiąłem na HDMI i nie ma obrazu.

U MNIE BYŁO TO SAMO. Było, bo Fergusaona 8900 oddałem. Poza problemami z HDMI ciagle się zawieszał. Miałem go 5 dni.
Jaki masz tv ? Pytam, bo u kolegi w Samsungu nie bylo zadnych problemow z polaczeniem po HDMI.
 
Do góry