FERGUSON 8900 HD - kilka pytań ?

Gollden

New member
Witam,
Mam zamiar kupić Fergusona 8900 HD i mam pytania do użytkowników tego tunera:
- Czy mając tylko karte cyfry+ będę mógł oglądać również polsat, polsat sport itd. (jakieś dod. soft) czy muszę dodatkowo coś dokupić, aby spokojnie oglądać w czerwcu Euro 2008?

- Czy w/w tuner wart jest swojej ceny ( ok 1100zł) ?


Pozdr.
 

absat2

New member
ferguson 8900 hd

witam.niestety nie będziesz musiał na początek aktywowac kanały hd.czyli callcenter i dużo cierpliwoćśi lub diler.
jeśli chodzi o polsat cyfrowy,to wystarczy wykupić u dilera moduł dostępu cam wkładamy go do tunerka i oglądamy.do tej pory polsat sport w hd był nie dostepny,ale polsat już powoli wypuszcza na rynek moduły cam które mają prznośić uprawnienia hd,ale jeszcze nie testowałem.
wracając do c+ to pamiętaj aby kartę wkładać czipem do dołu

cena jest warta towaru.
 

Raki

New member
wskaźnik sygnału

Niedawno zmieniłem dekoder C+ na Fergusona 8900 (zmieniałem również antenę). Wskaźnik siły i jakości sygnału w Fergusonie działa u mnie, że tak powiem, zero-jedynkowo. Ustawiając antenę nagle pokazuje się wartość np. 99%/97% a lekkie (kilka*) ruchy anteną nie powodują zmiany tych wartości, które w pewnym momencie spadają odrazu do zera.

Najciekawsze, że nawet jak siła i jakość są > 90% nie gwarantuje, że będą odbierane jakieś stacje. W praktyce ustawiłem anteną nie na ww. wskaznikach tylko na włączonym kanale obracając anteną aż pokaże się obraz.

Czy te wskażniki w 8900 tak kulawo działają czy ja coś źle robię???
 

acton777

New member
Bez reklam
Jak działa to nie kręć więcej, bo popsujesz :p
Wskazania na dekoderze są opóznione, to nie potencjometry głośności, stąd nagle jest 0. Do ustawienia anteny są mierniki satelitarne ;) Sprawdz tez jaki transponder ustawiasz...
 
Ostatnia edycja:

Raki

New member
acton777 napisał:
Jak działa to nie kręć więcej, bo popsujesz :p
Wskazania na dekoderze są opóznione, to nie potencjometry głośności, stąd nagle jest 0. Do ustawienia anteny są mierniki satelitarne ;) Sprawdz tez jaki transponder ustawiasz...

no to mnie oświeciłeś:p
wiem, ze reaguje z opoznieniem dlatego po kazdej zmianie polozenia anteny odczekuję 10-15 sek i mimo to zero zmian na paskach (stary poczciwy dekoder cyfry reagował bardzo płynnie)

miemniej jednak masz rację, poproszę chyba jakiegoś speca z miernikiem zeby mi tą machinerię optymalnie poustawiał, może ktoś polecić jakiegoś fachowca z Warszawy-Ursusa???
 

acton777

New member
Bez reklam
Sprawdziłem u siebie, 8900 zapamiętuje najlepsze ustawienie. Jak chcesz sam ustawić antenę, to musisz za kazdym razem wyjść z menu i wejść powtórnie jak zmienisz połozenie anteny i tak w kółko :-D Jak masz tydzień urlopu albo antenę na balkonie to mozesz się bawić, jak nie dzwoń po fachowca (najlepiej jakiegoś z polecenia lub pkt dystrybucyjnego w razie czego będzie, gdzie reklamować, bo z ogłoszenia to róznie bywa)
 
Do góry