Ferguson 8900 a kabel antenowy

AvataR

Banned
Panowie wlasciciele :D jak dlugi moze byc przewod antenowy aby nie tracic jakosci sygnalu ?? i czy musi to byc jakis wyrafinowany kabelek czy po prostu lepszy standard ze sklepu ?? W domu bede musial pociagnac jakies 10 m i troszke sie boje ze nie wykorzystam klasy sprzetu :(
 

AvataR

Banned
Dzieki serdeczne oblookam temat :) A czy na tym fergusonie bez potrzeby dokupowania czegokolwiek dziala Cyfra plus HD i Polsat Cyfrowy ??
 

Cavallino

Banned
AvataR napisał:
Dzieki serdeczne oblookam temat :) A czy na tym fergusonie bez potrzeby dokupowania czegokolwiek dziala Cyfra plus HD i Polsat Cyfrowy ??

Dobrze rozumiem?
Chcesz oglądać HD poprzez tuner połączony z telewizorem kablem antenowym?

Zapomnij, na kablu antenowym nie osiągniesz nawet dobrej jakości możliwej dla SD, o HD to już w ogóle nie wspominając.
Takie połączenie jest dobre dla starutkiego magnetowidu VHS albo dennej kablówki analogowej.

Jak chcesz HD to połączenie musisz mieć po kablu HDMI albo Component.
 

crasher

New member
O te 10m to chodzilo mu do anteny mam nadzieje :p

Jezeli masz abonament na te platformy to bedziesz ogladal :p Dla polsatu potrzebujesz dodatkowo modul (ktory jest sparowany z karta) z polsatu nie beda dzialaly kanaly w kodowane Nagra3 (Polsat Sport HD)
 

AvataR

Banned
Jasne ze chodzilo mi o kabel do anteny :) Tv mam zamiar podpiac oczywiscie HDMI. Hmm to mnie kapke zmartwiles. A jest cos lepszego od Fergusona co obsluguje tez polsat sport HD ?
 

AvataR

Banned
Heh dzieki - miejmy nadzieje ze cos sie w tym wzgledzie zmieni :D

Hmm a jak wyglada sprawa z dyskiem twardym do tego Fergusona 8900. Mozna dokupic jakikolwiek i bedzie dzialal ?? Ma jakies ograniczenia co do firm albo pojemnosci ?? i co bardzo wazne czy mozna na nim nagrac kanaly HD w oryginalnej jakosci :) ??
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
Odnosnie modulow? Jesli chca zarobic to wypuszcza nowe moduly przed mistrzostwami, swoja droga zadzwon na infolinie i sie zapytaj :p
 

AvataR

Banned
Moze powtorze pytanko bo to dla mnie wazne :

Hmm a jak wyglada sprawa z dyskiem twardym do tego Fergusona 8900. Mozna dokupic jakikolwiek i bedzie dzialal ?? Ma jakies ograniczenia co do firm albo pojemnosci ?? i co bardzo wazne czy mozna na nim nagrac kanaly HD w oryginalnej jakosci :) ??
 

rpa

New member
Dysk jakikolwiek powinien działać,typowo komputerowe są jednak dość głośne,szczególnie w nocy.Ważna natomiast jest obudowa dysku,a konkretnie elektronika w niej zawarta.Nie każda działa z tunerem! Dysk ma mieć 1 partycję - w całości FAT32.
Materiał w HD w 100% jakości zostaje nagrany na dysk i tak potem jest odtwarzany.
 

k_florek

New member
WITAM!
posiadam 8900 i powiem tak:
jako zrodlo dla materiału HD - bardzo dobry
jakosc z c+ (canalplus filk hd, sport hd i NG hd) - rewelacja!!!

Najlepszy jednak motyw z nagrywaniem. Jest to 100% zródła, zadnej kompresji jak na moje oko. 1 minuta filmu to okolo 100mb.

Co do dysku to sie nie wypowiem, uzywam pendriva 4GB i jest wszystko ok. Napewno musi miec system FAT 32, przy zwyklym FAT pokazuje tylko 255mb.

[pozdrawaim
 

zdzisek99

New member
Dysk podpeniesz dowolny - byle miał swoje zasilanie sieciowe - inaczej Ci fergusson nie wyrobi. Czyli w większości wypadków odpadają dyski 2,5" bo działają na zasilaniu z USB. Ja kupiłem sobie obudowę na dysk 3,5" USB2.0 - dysk SATA, z zewnętrznym zasilaczem sieciowym. Wsadziłem dysk 250GB. Założyłem na nim jedną wielką partycję a następnie sformatowałem go programem fat32format.exe (inaczej się nie sformatuje takiej dużej partycji fat32!). I fergusson widzi mi dysk 250GB i bez problemu na niego nagrywa i z niego odtwarza. Mam w domu jeszcze drugi dysk XS Drive II (firmy Vosonic) - dysk 2,5" z zasilaczem i z akumulatorami - też działa bez problemu.
Polsat cyfrowy działa (podobnie jak i Cyfra) - z tym, że musiałem zmienić soft w fergussonie - i teraz mogę sobie ściągać z netu klucze do polsatu i testować odkodowany polsat za friko, podobnie jak i kanały Premiere - i nie potrzeba do tego żadnej karty czy modułu.
Dodatkowo używam fergussona do wyświetlania filmów HD które kręcę domową kamerką HV20 - trzeba je tylko przerobić na format TP0.
 

krzychub76

New member
WD Passport 2,5" ma dodatkowe gniazdko na zasilacz a w instrukcji jest podane jaki zasilacz masz sobie zapewnić. Dysk jest niesłyszalny, jedynie podczas autotestu przy starcie słychać jak głowica 2x kliknie, a to też jak wytężysz uwagę. Mam go już parę lat (ten starszy model), noszę 40GB w saszetce i nic mu nie dolega (mam na myśli moje niedelikatne obchodzenie się z saszetką). Mam zamiar go połączać do ferdka, o ile się zdecyduję go kupić.

Z instrukcji:
This product is intended to be supplied by (...) 5.0V DC, 1.0A
Na Allegro taki zasilacz za 19zł
 
Do góry