Ferguson 6600 CR + LCD + cyfra plus = ????

cuervo

New member
Witam! Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem cyfry i dekodera ferguson 6600 wiec nadszedl czas na zmiane mojego starego CRT na LCD. Jednak w instrukcji do Fergusona wyczytalem ze jego rozdzielczosc video to 720X576, wiec mam kilka pytan - czy to znaczy ze dekoder podaje do tv maksymalnie taka rozdzielczosc? Czy 720X576 to 576p czy 720p? Czy cyfra nadaje normalne (nie HD) kanaly w rozdzielczosci 720p czy 576p? Czy to znaczy ze jezeli kupie 42" full hd lcd to i tak maksymalna rozdzielczosc jaka zobacze to 720X576? Czy moze powinienem raczej kupic plazme 42"? Czy moze to za duzy TV (moja odleglosc od TV to 2,80m)? Dzieki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj więcej warunków jakie masz w mieszkaniu ?
Jeśli nie będziesz podawał sygnału full HD to na ful hd matrycy poprostu go nie będzie.
Jeśli miałbym w ciemno wybierać - to zostając przy 42" wielkości , lepszym rozwiązaniem będzie plazma.
A plazma Pioneera - da Ci rewelacyjną jakość.
Ale nie znam Twoich warunków.
 

cuervo

New member
Odleglosc od TV 2,80, dekoder Ferguson 6600CR, cyfra+. Co jeszcze mialbym podać? Zastanawialem sie nad plazma 42 PY700 Panasonica ale nie wiem czy nie bede za blisko? Jaka rozdzielczosc maja kanaly nie-HD na cyfrze? Dzieki
 

pietreksz

New member
Co do odległości:
Sprawdza się zasada, że przekątna ekranu to 1/4 odległosci z której się ogląda. W twoim przypadku byłoby to: 3m/4 wychodzi 30"-32". Przy większym bedziesz się me meczył, najlepiej stan w tej odleglosci przed takim tv w sklepie i sprawdz.
Ja kupilem kilka dni temu 42" Philipsa i ogladam go z 4m - jest akurat, jak siade blizej to sie wzrok meczy. Zastanow sie czy chcesz inwestowac w full HD. Narazie zadna platforma nie zapowiada ze wprowadzi taki sygnal - za duze koszty łączy. 1366x724 w zupelnosci wystarcza :)
Tak samo tyczy sie sprawa kontrastu w LCD, ja mam 5000:1 i czasem musze zmniejszac bo jest za mocny, dlatego tez nie warto placic wiecej za np 8000:1, no chyba ze mocnym dziennym swietle bedzie uzywany.
pozdrawiam
 
Do góry