Fatalny obraz w 47lb670v

groda

New member
witam. Parę dni temu miałem przesiadkę z 37 LCD firmy lg na w/w model. Pierwsze wrażenia?.... Zwrot do euro AGD ,ale zwrotów nie przyjmują ;(. Powodem zwrotu miał byc fatalny obraz . Mianowicie raz jest obraz żyleta a w drugiej scenie juz nie,albo pierwszy plan żyleta a drugi rozmazany .Ale najbardziej denerwujące są twarze i rożne sprawy kolorystyczne .nie moge dojść do optymalnego ustawienia twarzy Kombinuje juz od kilku dni z tymi ustawieniami i nic. Czy ma ktoś może ten model ? Czytałem opinie to nikt nie narzeka . Mam sygnał z kablówki 1080p z modułu z kartą . Proszę o pomoc, bo jestem załamany .Pozdrawiam
 

pal-secam

Banned
Witam
Jeśli chcesz możesz sprawdzić ustawienia zaawansowane dla tego modelu z włoskiego forum.Podobno ustawienie po kalibracji z amerykańskiego forum.

Translator, kliknij niżej
Tłumacz Google
 
Ostatnia edycja:

groda

New member
Przeczytałem ponad 90 stron i nic nie piszą:(( Nie mam ciemnych plam , ale mam fatalny obraz. Czy ktoś z posiadaczy może mi napisać jakie ma ustawienia??
 

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego nie mam tego tv ale to z czym masz problem jest niejako dwupoziomowe.Po pierwsze kwestia najlepszych ustawień fabrycznych i tu jeśli chodzi o kolory powinno pomóc przestawienie na tryb kinowy i ew temperaturę kolorów na ciepły oraz powyłączanie wszelkich dopalaczy obrazu.Druga kwestia to już kalibracja tv i tu przeklepywanie cudzych ustawień kolorów względem siebie nic ci nie da bo każdy konkretny tv świeci trochę inaczej(może się po prostu okazać że ten twój tv ma wyjątkowo mocno przekoszone kolory w jedna stronę a u kogoś innego będą przekoszone w inną stronę) i tu musisz już zapłacić za wizytę kalibratora żeby ci to zrobił na przyrządach.A i jeszcze ustawienie czegokolwiek powyżej low a w szczególności w niskich modelach tv wiąże się praktycznie zawsze z szeroko rozumianą degradacją jakości obrazu.Za kwestie problemów z płynnością odpowiada to co masz w zakładce tru motion i tam też za wysokie ustawienie równa się problemy.Z tych wszystkich dopalaczy obrazu godne uwagi będą tylko poprawa czerni i kontrastu bo tv ma bardzo niski kontrast natywny bo jest na matrycy typu ips i tu nawet za cenę utraty jakości obrazu warto te układy włączyć.
 

groda

New member
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko. Jak ustawić cieplejszy koloryt skóry jak już temp.barw jest na maxa na ciepłą?? Ogólnie chyba chodzi o ciemniejszą biel chyba.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po jakim czasie od kupna zaniosłeś im tv do sklepu? I dlaczego nie kupowałeś poprzez net z odbiorem w sklepie? To jest bezpieczniejsze jakby się chciało właśnie oddać tv.
 

groda

New member
nie zaniosłem do sklepu, bo w rtv euro agd nie przyjmują zwrotów:(
Trochę przegrałem tę kwestię z internetem, że nie zamówiłem.
 

groda

New member
Na francuskim forum są ustawienia obrazu dla 42/47/50/55lb670v

.hdfever.fr/forum/viewtopic.php?f=6&t=5157&start=110#p109015

przed adresem dopisz www


dziękuję:) Zastosowałem tamte ustawienia i nie jest dobrze. U mnie np. W jednej scenie jest niby ok a następna już kicha. Nie wiem czym to jest spowodowane:( porażka .
 

kaziu106

Member
Pogadaj z kierownikiem sklepu. Jak dobrze pogadasz i powiesz, ze chcesz wziąść u nich inny ( najlepiej troche drozszy ) telewizor to jest szansa, że się zgodzą. Ja jak kupiłem u Nich 42 cale i po dwóch dniach okazało się, ze jest za mały to zadzwoniłem do sklepu i na początku nie chcieli wymienić ale jak powiedziałem, że wezmę droższy to się zgodzili, więc wszystko w gestii kierownika sklepu. Jak Mu dobrze i z kulturą przedstawisz problem to myślę, że da się osiągnąć porozumienie tylko musisz to w miarę szybko załatwić, żeby nie czekać za długo bo mogą odmowę argumentować, że tv już długo u Ciebie pracuje.
 

groda

New member
No właśnie mam juz 9 dni ten tv, więc nie idę , bo w tv licznik godzin juz jest nabity . W tym wszystkim najlepsze jest to , ze wziąłem najwyższy pakiet gwarancyjny na 5 lat...
 

tester100

Banned
Jeśli nie można oddać do sklepu to trzeba zgłosić usterkę na internetowej stronie LG.Innej możliwości nie ma.Karton od telewizora trzeba zachować w przypadku naprawy.
Możesz spróbować jeszcze zadzwonić do sklepu i powiedz że korzystasz z analogowej telewizji kablowej i w tym telewizorze lcd jakość obrazu jest słaba.Powiedz że chcesz wymienić na plazmę LG.Jakość obrazu w plazmach zawsze była i będzie lepsza niż w lcd. Takie są fakty.
 
Ostatnia edycja:

groda

New member
Generalnie to mi nie przeszkadzają mankamenty led tylko cholera mnie strzela jak w jednej scenie twarze są super a w innej te same twarze juz są różowe albo białe wręcz. I z jakością hd to samo;( . Pisałem do nich a oni, ze to wina sygnału jak obraz testowy jest ok.
 

firekage

New member
Bez reklam
To ze by kupil kupil przez internet z odbiorem w sklepie nic by nie dalo bo wtedy to jest rezerwacja towaru w sklepie a nie zakup przez internet.
A tak pozatym to jak argumentuja to ze nie mozesz zwrocic badz wymienic tv ?
Zdajesz sobie sprawę z tego, że ta "rezerwacja" to stosowany trik przez niektóre sklepy, właśnie po to by później klient nie mógł tego oddać?
 

grzes_k

New member
Generalnie to mi nie przeszkadzają mankamenty led tylko cholera mnie strzela jak w jednej scenie twarze są super a w innej te same twarze juz są różowe albo białe wręcz. I z jakością hd to samo;( . Pisałem do nich a oni, ze to wina sygnału jak obraz testowy jest ok.

Nie bardzo rozumiem w czym leży problem. Nie piszesz z jakich źródeł korzystasz, czy przy tych samych audycjach raz jest dobrze a raz źle, z jakich ustawień korzystasz itd.
Piszesz że raz twarze są super - czyli faktycznie wygląda, że problemem jest kiepski sygnał (rozbieżności jakości transmisji są wręcz gigantyczne).
Inna możliwość to wada (usterka) telewizora, raz działa prawidłowo, innym razem już nie.
Trzecia możliwość - ulepszacze np. automatyczny kolor, kontrast itp. (choć u siebie takiego efektu nie zauważyłem).

PS
Czy sprawdzałeś w sklepie na tym samym materiale np. z pena czy to samo dzieje się na innym egzemplarzu tego telewizora oraz na innych podobnych modelach?
 
Ostatnia edycja:

groda

New member
Nie bardzo rozumiem w czym leży problem. Nie piszesz z jakich źródeł korzystasz, czy przy tych samych audycjach raz jest dobrze a raz źle, z jakich ustawień korzystasz itd.
Piszesz że raz twarze są super - czyli faktycznie wygląda, że problemem jest kiepski sygnał (rozbieżności jakości transmisji są wręcz gigantyczne).
Inna możliwość to wada (usterka) telewizora, raz działa prawidłowo, innym razem już nie.
Trzecia możliwość - ulepszacze np. automatyczny kolor, kontrast itp. (choć u siebie takiego efektu nie zauważyłem).

PS
Czy sprawdzałeś w sklepie na tym samym materiale np. z pena czy to samo dzieje się na innym egzemplarzu tego telewizora oraz na innych podobnych modelach?


Nie sprawdziłem w sklepie;( a sygnał mam z kablówki . Karta w module w jakości 1080p . Chodzi mi, ze na tym samym kanale np. TVN , gdzie hd jest dobre tak jest. W jednej scenie twarze ok i hd dobre a w drugiej wszystko odwrotnie. A z ustawień to chyba juz wszystkie wypróbowałem .
 
Ostatnia edycja:
Do góry