Fatalny obraz Sony KD-55X8505C z UPC i Ci+

mat3o

New member
Witam
Od niedawna jestem w posiadaniu telewizora Sony KD-55X8505C i usług UPC.
Niestety od samego początku mam duże problemy z jakością obrazu.
Standardowo był dekoder mediabox ale dwa razy trafił do reklamacji bo sam zmieniał rozdzielczość na 576 mimo iż miał ustawione na 1080. Dwa razy wymieniany, nie pomogło. UPC zaproponowało wymianę na kartę CI+. Teoretycznie jest jest ok ale od samego początku obraz pozostawia wiele do życzenia.
Oglądając mecz np. na canal+ sport lub każdym innym kanale widać jakby rozmazane plamy wokół postaci, czasem też jakby szybko migające malutkie kwadraciki- chyba piksele.
Podsumowując kiedy na laptopie uruchomię iplę i podłącze do tv obraz jest nieporównywalnie lepszej jakości.
Wymieniłem wszystkie standardowe kable jakie były w zestawie na nowe kable hdmi 2.0.
Dodam że PS4 idealnie współgra z telewizorem i tam nie widzę strat na jakości obrazu lub nie jestem tego świadomy. PS4 jest podłączone przez soundbar Sony.
Zmiana trybu obrazu w tv na sport, gra, kino pro nie rozwiązuje problemu.
Na tą***chwilę karta CI+ podaje według telewizora sygnał 1080i/25Hz, moim zdaniem wygląda to jak SD.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie a może i rozwiązanie problemu. Jest to trochę irytujące kiedy kupuje się nowy sprzęt, wydaje nie małe pieniądze a potem nie ma żadnych efektów i oglądam iple .

Jeśli to zły dział to bardzo proszę o przeniesienie do właściwego.

Pozdrawiam
 

mat3o

New member
Nie mam możliwości zainstalowania satelity, jestem zdany tylko na UPC jeśli chodzi o telewizje.
W telewizorze wszystko co mogłem wyłączyłem, bez efektu.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Kompresja obrazu. Niestety kablówka to nie sat. Choć i na satelicie zdarzają się "kwiatki".

Wysłane z mojego Galaxy S7
 
Do góry