Fatalne ustawienia fabryczne

Nokiusz

New member
Witam!Nie mogę zrozumieć jak spece z Philipsa ustawiają fumkcje obrazu i dżwięku SMART w TV 32PFL5322 .Chodzi szczególnie o dżwięk.W ustawieniu MUZYKA słychać taki dżwięk jakby ktoś telewizor nakrył kocem.Istnieją co prawda ustawienia OSOBISTE,ale chciało by się mieć ustawionych kilka charakterystyk dżwięku przełączanych funkcją SMART nastawionych na własne ucho.Mam pytanie ! Czy ktoś wie jak w tym odbiorniku wejść w menu serwisowe i poustawiać funkcje SMART według własnego uznania ? To by było wspaniałe rozwiązanie.;)
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
KOD SERWISOWY: 062596 "INFO".
Ustawiasz parametry na własną odpowiedzialność.
 

Nokiusz

New member
Mam małe doświadczenie i prawdę mówiąc nie za bardzo wiem jak z tego kodu skorzystać...wystukać na pilocie ? Proszę o bliższe szczegóły.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nokiusz napisał:
Mam małe doświadczenie i prawdę mówiąc nie za bardzo wiem jak z tego kodu skorzystać...wystukać na pilocie ? Proszę o bliższe szczegóły.

Wystukać na pilocie i zostaniesz przeniesiony do innego menu - serwisowego. Ale jeśli nie masz doświadczenia to lepiej tam nie wchodzić, bo poprzestawiasz coś i wtedy bez serwisu się nie obędzie.
 
Ostatnia edycja:

Nokiusz

New member
Będę drążył ten temat.Jak wyjść z menu serwisowego ? Czy to menu jest po polsku i jaki jest jego układ ? Wchodziłem dawno do menu telewizora kineskopowego ale tam trzeba było zewrzeć dwa punkty na płytce wewnątrz odbiornika.Już jestem wdzięczny za odpowiedż.:)
 

urad

New member
menu serwisowe jest po angielsku
na dzien dobry dostajesz ostrzezenie, ze niekontrolowane zmiany w tym menu moga doprowadzic do uszkodzenia TV, a potem... tylko zmieniać :)
oczywiście wszystko z rozwagą.
Ja bym chyba jednak 333 razy się zastanował zanim coś tam zmienił, po zmianie parametrów musisz wcisnac guzik na samym dole listy cos w rodzaju "save options"...
Na niemieckich forach duzo piszą o tym menu.
 

Nokiusz

New member
nie rozumiem jak zmiana ustawień korektora dżwięku może uszkodzić TV.Czy to jest wyrażnie w menu zaznaczone że koryguję charakterystykę fonii ? Mam nadzieję że nie ma tam tajnych szyfrów.W dalszym ciągu aż boję się wejść w to menu serwisowe...
 
Do góry