Fatalna jakość TVP 4k na 65 kd xf 9005

conqest

Well-known member
Bez reklam
No to nie kumam... Skoro się przełącza to ustaw sobie HDR pod siebie a na kanale HD przełączy się na tryb który masz ustawiony na co dzień


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
Oceniam przekaz DVB-T2 HEVC.
HDR HLG jest nieistotny w przekazie EURO 2020. Zarówno w dziennym świetle jak i sztucznym.
Na szczęście biała piłka ani buty czy bramki nie świecą się jak psu ... Nasycenie umiarkowane. Dla mnie to topowy przekaz bez żadnych udziwnień. Jest realizm na maxa.

Szczegóły techniczne źródła: https://www.svgeurope.org/blog/head...tv-coverage-of-europes-biggest-football-show/

Zadziwia obecność reklam w języku chińskim.
Także HISENSE ULED TV.

Leci znakomity mecz: Turcja - Walia !!! Właśnie się pobili (90 min.)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wina jeszcze różnych czynników. Ale czasem są rożne dziwne drgania.
Ale to choroby wieku dziecięcego.
I tak jest naprawdę dobrze !
 

juzeg76

Member
To jeszcze ja zapytam. W moim XH9505 występuje takie przeskakiwanie kolorów na murawie przy obrazie statycznym. Przy płynnym tez jest ale mniej widoczne. Na innych programach jest ok ale jakość samego obrazu na TVP 4K o wiele, wiele lepsza niż na zwykłym HD. Mam UPC z dekoderem 4K. To wina programu czy mojego TV? Film w linku poniżej
https://www.dropbox.com/s/fqppbg5pxjxb6oh/Wideo 18.06.2021, 19 52 45.mov?dl=0

Miałem dokładnie to samo xh9005 box 4k UPC wczoraj na Chorwacja Czechy to zauważyłem pierwszy raz, wcześniej chyba tego nie było. Mecz o 21 był już w porzadku
 

Proximity

Member
Dolby Atmos Wlochy - Hiszpania

Czy w meczu Wlochy - Hiszpania Ci z was, ktorzy macie sprzet z Dolby Atmos, pojawil sie ten dzwiek podczas tego meczu? Do tej pory w kazdym meczu mialem informacje na soundbarze Samsung Q900T na wyswietlaczu Dolby Atmos i przy wchodzeniu na kanal 136 Canal plus, gdzie jest TVP4K, w lewym rogu ekranu info o rozdzielczosci UHD i Dolby Digital Plus. A dzis jest tylko Dolby Digital. Czyzby ta transmisja byla tylko w Dolby Digital?
 

Proximity

Member
Dzieki za info.

Sprawa sie wyjasnila. Okazalo sie, ze ktos mi przelaczyl albo ja sam tryb dzwieku z "DD polski" na "DD oryginal" w dekoderze za pomoca przycisku OPT z pilota. Sam nie wiedzialem, ze Dolby Atmos na Canal + jest tylko w trybie dzwieku "DD polski" - wtedy moj Sony 55XE9305 przy przelaczeniu na te opcje pokazuje chwilowo panel informacyjny o dzwieku Dolby Digital Plus, a soundbar Samsung Q900T na wyswietlaczu scroluje napis Dolby Atmos.
 
Do góry