Fatalna jakość TVP 4k na 65 kd xf 9005

wojtstar

Member
Witam jaki macie obraz z przekazu meczu w 4k z naziemnej telewizji mistrzostw Europy w piłce nożnej bo u mnie i kilku znajomych obraz jakby w mgle
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Na dekoderze zgemma 4k i tv Sony xh9096 obraz na tych samych ustawieniach dużo lepszy był w HD niż w 4k. W 4k jakby był wyprany z kolorów. Musiałem sporo poprzestawiać żeby to doprowadzić do w miarę możliwego poziomu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie napisałem w innym wątku, że przez dekoder UPC mialemmtez strasznie. Obraz ciemniejszy. Wyprany z kolorów a szczegółowość wątpliwa. Jutro protestuje na antenie pokojowej.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Koniecznie daj znać. Gdyby było lepiej to ewentualnie też spróbuję odpalić go z naziemnej.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Medvet2

New member
Jakość jest tragiczna, problemy z bielą, obraz przekontrastowany. Nieco lepszy na NC+ ( kanał 136 ). Z naziemnej - gorzej. Zarówno z naziemnej, jak i satelity obraz lepszy w 1080i.

Sprane kolory można poprawić w ustawieniach tv ( colour remaster Rec. 2020 )
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jakość jest tragiczna, problemy z bielą, obraz przekontrastowany. Nieco lepszy na NC+ ( kanał 136 ). Z naziemnej - gorzej. Zarówno z naziemnej, jak i satelity obraz lepszy w 1080i.

Sprane kolory można poprawić w ustawieniach tv ( colour remaster Rec. 2020 )
Jednak moje obawy, a zarazem trzymanie kciuków aby mój dostawca "RetSat" nic nie zmieniał pod 4K
widzę, że były uzasadnione.
Po transmisjach meczów z Rosją i Islandią popadłem w zachwyt jak fantastyczny jest przekaz oglądany z 3m na 55" to 4K na TVP Sport.

Jedynie niesmak zostawiała sama gra naszych :|.
 

raf2007

Member
Na dekoderze Canal+ 4K obraz fatalny "przejaskrawiony" w porównaniu z programem Canal+4K przepaść. W czasie wczorajszego studia przed meczem jak ustawiłem dźwięk na oryginalny czyli Dolby Atmos, to jak jest przerwa na reklamę nie ma dźwięku :) Trzeba znów na pilocie od dekodera zmienić dźwięk:)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
U mnie z naziemnej TVP 4K obraz jest zajebisty na modelu 55xf9005 , Jedynie co to jasność zmniejszyłem bo trochę za jasny obraz był ale tak jest ok , widać prawdziwe UHD i jest różnica
 

martinc

New member
Na 55 xh9505 TVP 4K w Orange obraz zajebisty. No i HDR działa. Tylko studio trzeba przełączać na TVP Sport, bo jakość słaba - skalowane HD, brak HDR. Jak się człowiek przyzwyczai do 4K, to później ciężko wrócić do jakości transmisji w HD.

Obraz z głównych kamer optymalny. Trochę za ciemny z kamer dodatkowych (powtórki, zbliżenia, itp.), ale to wina pewnie producenta sygnału.

Kolega mówi, że obraz z TV naziemnej żyleta i dużo lepszy, niż na PC+.
 

raf2007

Member
Drugi dzień EURO i na TVP 4K lepsza jakość niż wczoraj w każdym razie na na dekoderze Canal+4K. Wczoraj był dramat chociażby w porównaniu z programem Canal+4K
 

adam555

New member
TVP4K jest nadawany naziemnie w HDR. Jak mam wyregulowane pod normalny przekaz (XH95) to po przełączeniu na TVP4K jest tragicznie. Można coś wyregulować ale potem po przełączeniu na inny kanał, wypala oczy. Ustawienia są wspólne dla SDR i HDR oprócz jaskrawości i dynamicznego podbijania jaskrawości.
Najlepiej jakby można było wyłączyć HDR, tak jak przy innych sygnałach. Ale opcja jest ukryta.
Gdy tak mieszałem ustawieniami raz tylko (i nigdy to się nie powtórzyło, albo po zabawach z uaktywnianiem dodatkowych profili) coś się w TV pomieszało i nagle patrzę, jest opcja wyłączania HDR przy odbiorze DVBT. No i wtedy było super. Niestety po przełączeniu źródeł opcja zniknęła. Nie udało się już mi tak zamieszać aby znów zgłupiało i pokazało ta opcję. Tak, czy siak, uważam że jest sztucznie ukrywana, ale nie wiem dlaczego.
W zasadzie to trzeba przy przełączaniu na ten kanał mieć osobny profil do obrazu i go przełączać. Ale i tak jakby chciał jechać na HDR np wieczorem to na dłuższą metę jest to męczące. Albo daje po gałach albo jest wyprane. Jak zmniejszy się jaskrawość to znów często jest za ciemne.
A wystarczy proste rozwiązanie. Udostępnienie możliwości wyłączania HDR. Przy Netflix ponoć jest tak samo (nie używam, ale czytałem) i nie da się wyłączyć HDR.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli tv wykryje sygnał HDR powinien się przełączyć i w menu obrazu powinieneś mieć tryby HDR. Po powrocie na kanał bez HDR powinny pojawić się tryby obrazu bez HDR.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

adam555

New member
No i się przełącza, a chciałbym wyłączyć a opcji brak. Raz zgłupiał i opcja była. Mogłem sobie wyłączyć albo włączyć tryb HDR. Przekaz DVBT.
 
Do góry