Fallout 3 - wrażenia

popmart

New member
Szczupaczek napisał:
To odpal tą grę na samej karcie graficznej...Jeśli liczysz cenę konsoli to licz też całkowitą cenę zakupu PC...


OT ON

no toś nie trafił bo cały pc warty jest jakieś 1700-2000 pln przy czym jego zakup rozłożony był w 3-4 latach (dokupowanie starzejacych się elementów) rocznie nie wydaje więcej niż ~500PLN na PC a i to nie zawsze.... a gry mam po 50-120pln a nie po 200 - 250 !!!

więc .... nie bardzo mnie to jakoś boli ... ale jak bym za każdą szmirę płacił taką kasę (GOW, Mass EFFECT i podobne konsolowe miernoty wychwalane pod niebiosa) to bym się pochlastał a tak szmirę mam za darmo tak jak się należy ... a jak ktoś chce by go bezczelnie łupano po kieszeni to jego problem

OT OFF
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
Więc łupiesz po kieszeni Ty innych...zacnie. Sam mam PC na którym wszystko hula bez problemu, więc nie jestem jakimś konsolowym fanboyem.
Powiedz jaka gra na PC z ostatnich 2-3 miesięcy jest tak wspaniałą produkcja która przebija miernoty jakie pokazały się na konsolach?
 

Ogr

New member
Bez reklam
popmart napisał:
OT ON

no toś nie trafił bo cały pc warty jest jakieś 1700-2000 pln przy czym jego zakup rozłożony był w 3-4 latach (dokupowanie starzejacych się elementów) rocznie nie wydaje więcej niż ~500PLN na PC a i to nie zawsze.... a gry mam po 50-120pln a nie po 200 - 250 !!!

więc .... nie bardzo mnie to jakoś boli ... ale jak bym za każdą szmirę płacił taką kasę (GOW, Mass EFFECT i podobne konsolowe miernoty wychwalane pod niebiosa) to bym się pochlastał a tak szmirę mam za darmo tak jak się należy ... a jak ktoś chce by go bezczelnie łupano po kieszeni to jego problem

OT OFF
Stary w co ty grywasz? nazywajac takie gry szmirą :shock: :shock: :shock: :?Moze CRYSiS nudy na maxa heh:cool:
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
Ogr napisał:
Stary w co ty grywasz? nazywajac takie gry szmirą :shock: :shock: :shock: :?Moze CRYSiS nudy na maxa heh:cool:

przez 2 ostatnie lata:

od 2 lat civilization 4 (oryginał warty każdego grosza)
LOTRO (jak wyżej) przez jakieś 5-6 mc
colonization (nowa, ostatnio sporo dalej j.w.)
grało się trochę w inne MMO ale bez chorobliwej przesady

z efektownych głównie RPG (każde dobre jak np wspominany fallout 3 ..wiem niektórzy zawyją ale ja uważam ze jak na te czasy jest imo OK... , ale nie tylko shuttery takze izometryczne klasyczne jak NwN i podobne....dobre FPS też daje rade (obecnie COD4 z oryginalnych ;)

... ale nie tandetne strzelanki liniowe z auto aim ... lub arcade pad game lub samochodówki lub inne typowo zręcznościowe gry konsolowe ... niestety pod względem jakości RPG PC równa w dół do mozliwości manipulacyjnych na nxtgenach.... a takie mass effect miałem sprzedałem szybko ... straszne drewno pomimo tego że liczyłem na dobre RPG z autonomią ... wyszło jak to na konsoli ... arcade action / rpg

i koniec trochę mnie poniosło dzisiaj ....
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
No to mamy następnego pieniacza na forum. Coś ostatnio obrodziło.

civilization 4, LOTRO ? To te killery, tak ? Kwestia gustu oczywiście ale są to typowe NUDNE gry pecetowe. Na świecie ludzie już dawno doszli do tego że PC nie jest maszyną do grania. Ale tu jest Polska. Koniec offtopa :)
 
Ostatnia edycja:

WoJoW

New member
No sorki, ale nie oszukujmy się - jednak wiele gier lepiej wygląda na PC i jest pozbawione wielu bugów, które występują na konsolach. Według mnie, mając dobrego kompa lepiej wybrać tą samą grę na kompa, ponieważ drugim powodem jest także cena - ok. 2 razy mniej za grę. Dostajemy mniej za więcej. Ja używam PS do takich gier jak LBP, GT5..., które są exclusivami na PS3, a np. w FPS'y czy strategie zdecydowanie wolę grać na kompie.
 

popmart

New member
Ogr napisał:
No dobra jakie gry????? Nastepna sprawa sterowanie gier ? Dawaj stary !!

o stary weź się w garść

na konsole nie ma: 100% strategii, 90% RPG, a FPS są z auto aim na padzie co jest ma takie wewnętrzne fu że aż strach

a konkretnie których nie ma z ostatnich czasów:

oczywiście Wiedźmin ... dobre rpg

Sacred 2: Fallen Angel

King's Bounty: The Legend

Sid Meier's Civilization IV: Colonization

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Command & Conquer: Red Alert 3

i wiiiiele innych ale to oczywiście te które są bardziej mi bliskie
 

Ogr

New member
Bez reklam
popmart napisał:
o stary weź się w garść

na konsole nie ma: 100% strategii, 90% RPG, a FPS są z auto aim na padzie co jest ma takie wewnętrzne fu że aż strach

a konkretnie których nie ma z ostatnich czasów:

oczywiście Wiedźmin ... dobre rpg

Sacred 2: Fallen Angel

King's Bounty: The Legend

Sid Meier's Civilization IV: Colonization

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Command & Conquer: Red Alert 3

i wiiiiele innych ale to oczywiście te które są bardziej mi bliskie
I własnie komp jest do takich nudnych gier jak dla mnie i dla wielu graczy konsolowych, wiec to nie twój dział znajdz forum PC i tam porównuj swoje mega hiciorki ;)
 

popmart

New member
Ogr napisał:
I własnie komp jest do takich nudnych gier jak dla mnie i dla wielu graczy konsolowych, wiec to nie twój dział znajdz forum PC i tam porównuj swoje mega hiciorki ;)

no ale porównuje te którymi i ty się grzejesz takiego fallouta3 w HD nie co najwyżej 720; z texturami hi res i w dx10 ... pomijam już to żałosne sterowanie ....


tak masz racje właściwie nie zauważyłem i besensu wtryniłem się w dział ps3

soz
 
Ostatnia edycja:

WoJoW

New member
Zależy co (jakie gry) są dla kogo fajne. Jeżeli uważasz np. Wiedźmina za taką super nudną grę to musisz być zupełnym przeciwnikiem RPG (a musisz przyznać, że tylko na PC właściwie takie gry wychodzą). Stalker jest też grą niczego sobie (a chyba lubisz strzelanki, które grałeś na konsoli, np. CoD4) - jestem ciekaw czy w ogóle grałeś w tą grę Ogr. I kolejna sprawa - o co Ci chodzi ze sterowaniem na kompa? Akurat w FPS'y czy RPG'i dużo lepiej się gra na kompie z klawiaturą i szczególnie myszką (oczywiście dla kogoś, kto choć trochę korzystał z kompa).
 

Alucard1984

New member
I LOVE OFFTOP!!! :p ...


z drugiej strony to uzyskałem pożądany efekt ;) będę zakładał więcej tematów bo się ludzie rozruszali ;p


ja jestem graczem od 88-89 roku . Miałem Amigę 600, jakieś 10 różnych konfiguracji komputerów. 360, psp slim i teraz ps3. Co do waszej kłótni to gry typu action/slasher zawsze będą królowały jeżeli chodzi o sterowanie na konsoli. Gry typu Counter Strike moim zdaniem nadal przez ciężkie przyzwyczajenie się do precyzji lepsze są na gryzonia i klawę. Mimo, że saga CS'a już ma swoje lata, w tym Source to ciągle z ogromnym sentymentem wracam do mojego blaszaka i fraguje w najlepsze. Może wkońcu wciągnie mnie coś online na czarnulkę. Liczę na Resi 2 i Cod 5... oj liczę... ;D
 

Mefju

New member
popmart napisał:
no ale porównuje te którymi i ty się grzejesz takiego fallouta3 w HD nie co najwyżej 720; z texturami hi res i w dx10 ... pomijam już to żałosne sterowanie ....


tak masz racje właściwie nie zauważyłem i besensu wtryniłem się w dział ps3

soz

Ty skocz sobie popykać na swoim mega PC'ie a my pogierzymy na naszych konsolach z żałosnym sterowaniem ky ky?:hmm: Nie zapominaj stary , że to jest forum o konsolach i jeszcze raz konsolach a dokładniej o ps3 a nie o pc pewnie zauważyłeś ale chciałes pogadać głupoty , również uważam , że pc nie jest zbytnio do grania , tylko konsola no ale jak kto chce.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pedro81

New member
Osobiście mam ją na Xklocka i powiem tak. Jeśli ktoś liczy,że jest to kontynuacja z PieCka to się może trochę rozczarować, bo gra jest w trochę innym gatunku. Ogólnie gra jest do przyjęcia. Jedyny drobny minus to za wolny tryb biegania( o ile można to nazwać bieganiem ;-)
Pozdrawiam i miłego grania...
 

Szczupaczek

New member
Nie mogę się zgodzić w 100 % z tezą że PC nie jest do grania...o wiele przyjemniej mi się gra w FPSy na PC, gry RPG (Wiedźmin nie jest taki zły, ale szczerze mówiąc liczyłem na coś dużo lepszego) , tak samo jak w strategie...PS3 mam do wyścigów, zręcznościówek i do PESa 2009.Żałuje że na PS3 nie ma jeszcze konkretnych japońskich RPG...

Także warto mieć to i to :)
 

mrtwister

New member
nie taki fallout straszny...

Przeszedłem z 3/4 gry, więc chyba czas już na jakieś spostrzeżenia. W skrócie pierwsze dwie godziny były dla mnie rozczarowanie, natomiast z biegiem czasu fascynacja tą grą narastała.

Muszę przyznać, iż byłem i jestem fanboyem serii, z wyjątkiem fallout tactics. Do tej pory na ps3 nie doświadczyłem żadnych problemów technicznych, o których z przerażeniem czytałem na różnych forach internetowych. Poza bardzo drobnymi bugami i czasami przypadkowo niskim IQ przeciwników (np. stawałem na krawężniku obserwując mirelurki próbujące sforsować tą jakże trudną do pokonania przeszkodę;)). Niemniej jednak często inteligencja przeciwników mnie zaskakuje, np. nie zdarzyło mi się, mimo wysokiego perception, ażebym zauważył niedźwiadki Yuan, które atakowały z zaskoczenia przyprawiając mnie niejednokrotnie o ciarki na plecach.

Jak doskonale wiadomo, w całej serii najważniejszy był klimat gry i ten został w dużej mierze zachowany. Mimo całego narzekania na FPP jestem zdania, iż tryb ten nie zniekształca przyjemności gry, jaką odczuwałem w F2 i F1. Klimat jest równie wciągający i gwarantuje świetną rozgrywkę niezależnie od ulubionego trybu gry (ja Small guns 100, sneak 80, 8 perception i strzały z niebagatelnych odległości - gwarantowany critical i pewny zgon; qmpel jedzie melee weapons i siecze kataną), pozatym inteligencja 9 i speech 80 to świetne rozwijanie opcji dialogu i możliwość łagodnego rozwiązywania dużej części problemów w grze). Dodatkowo gra jest momentami naprawdę przerażająca, czego nie było w poprzednich częściach, a co działa na korzyść. Jednakże odczuwam pewne braki w humorze i różnych uciechach życia codziennego, co w szczególności było domeną F2. Fallout 3 jest też trochę uproszczony w stosunku do poprzednich części (jeżeli chodzi o questy, bronie, skille i kilka innych drobniejszych szczegółów). Z drugiej strony zawiera kilka ciekawych innowacji. W sumie jest to gra dość zbalansowana o dużej liczbie możliwych rozwiązań. Reasumując, moim zdaniem, klimat został zachowany i daje przeżycia podobne do poprzednich części.

Graficznie gra prezentuje się dobrze, okazjonalnie słabo lub rewelacyjnie, w szczególności podoba mi się przejście dnia w noc i odwrotnie z chmurami na horyzoncie. Z bliska też grafika nie odrzuca, niemniej jednak ustępuje np. MGS4. Zrzucam to na barki wolnego i otwartego świata i jego rozmiarów i są to niedogodności do przełknięcia, zresztą niemające wpływu na klimat i jakość rozgrywki.

Gra na dualshocku to czysta przyjemność nieporównywalna do pcta (świetnie skalibrowane wibracje dają poczucie rzeczywistości)

Osobiście nie żałuje wydanych pieniędzy i polecam wszystkim graczom lubiącym jakiekolwiek formy intelektualnego wysiłku przy PS3. Fanom wyłącznie gier sportowych i wyścigówek nie polecam.
 
Do góry